Pan Jangle a vánoční dobrodružství

• USA Jingle Jangle: A Christmas Journey

Veselého výrobce hraček kdysi zradil pomocník, kterému věřil. O spoustu let později mu ale do života vstoupí hodná a zvědavá vnučka a dá mu novou naději. (Netflix)

Jaro.Krafcik

12.Deň filmového adventného kalendára. A sme v polovici, zatiaľ to stíham, každý deň jeden vianočný film. Dnes, po namáhavom nákupovaní darčekov som sa rozhodol že oddýchnem pri netflixe. Opäť skoro muzikál, ale určite lepšie ako lgbt The Prom. Jangle nebude top filmom Vianoc ale aj tak sa pri ňom dalo vypnúť. Pre deti ešte lepšie. Taká oddychovka kde je ale veľa hercov inej rasy. Ako inak, netflix. 3* ()

DavidS.

Věřím, že třeba v Ghaně z toho může být vánoční hit...Pro bílého Evropana nad 7+ ovšem bez kouzla...Pokusy o muzikálová čísla, nevím proč, evokují The Greatest Showman, ale bez příběhu, nasazení a nosných melodií...Juan panenka, před kterou by i býk spáchal sebevraždu, absolutně nevyužita... ()

Bozvav

Pár opravdu sladkých momentů, jinak velké, kýčovité a okázalé nic. Děsná hudba a ještě horší pěvecké výkony. Za mne 30% max. ()

BOURQUE

Vianočná rozprávka od Netflixu vo forme muzikálu, nie len pre mladších divákov. (Nechápem načasovanie Netflixu – prečo nedali premiéru na December?) Vizuálne na celkom dobrej úrovni, ako aj tanečná choreografia a muzikálové časti. Príbeh bez žiadnych prekvapivých prvkov, čo až tak nevadí. To však áno, že je to zbytočne roztiahnutý a nafúknutý na 120 minút (výsledok by možná bol lepší, keby to bolo minimálne o 30 minút kratšie). V druhej polovici filmu cítiť bezradnosť a to Bohužiaľ je vidieť aj na hercoch. Na konci, kde zvíťazí spravodlivosť, mi chýba trochu odvážnejší finálny súboj „dobrého a zlého“. Samotný záver síce kúzelný, ale tá levitácia na konci mi už príde trochu priveľa. Z vizuálnej a z muzikálnej časti slušný výsledok, z režisérskej a hereckej stránky a hlavne z hľadiska scenáru sú však rezervy. P.S.: Kreácia („hračka“), ktorá sa objaví druhej polovici príbehu, z vizuálnej stránky mi strašne (možno až príliš) pripomína WALL-E-ho. Je to kóšer? Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Axident

Nebylo by to v rámci vánočního kýče špatné, ale ta muzikálovost je vyloženě otravná, protože extrémně neoriginální. Hned první sekundy vstupní scény vás okamžitě napadne The Great Showman (až okatá podobnost) a stylem i Hamilton. Čímž se stávají pěvecké scény otravné a přebytečné. Vydržel jsem jen dvacet minut. Jako nemuzikálový vánoční příběh by fungoval líp. ()

Rathalos

Nadherny film,moja nalada dosiahla bod stastia,krasna hudba,kulisy,kostymy,tanec,pribeh,herci boli super a ta rozpravkova atmosfera ma uplne pohltila,urcite si to niekedy opat pozriem,dakujem tvorcom za dve hodiny stravene prijemne a pohodovo...:-) ()

Johny M.

Vánoční film plnej černochů a jejich příšernýho zpívání a tančení. I bez toho všeho by to byla celkem bída, ale aspoň bych nemusel pořád dokola opakovat 'drž už ku*va hubu' a bohužel ani oblíbenec Whitaker to nezachránil. ()

ER

Veskrze příjemný film, se skvělým vizuálem v duchu tradicionalismu. Jen story o "něčem velkolepém" mohlo být lépe promyšlené. ()

Joe16210

Pokud někdo váhá, na jaký zajímavý film se podívat, tak Pan Jangle a vánoční dobrodružství je tou pravou volbou. Navíc jsou zde česky i samotné písničky a to u tohohle "černošského stylu" až do R'n'B a soulu není rozhodně nic snadného. Také se na českém znění podílelo spoustu lidí tzv. od fochu - například Honza Ježek, Vendula Příhodová, Markéta Pešková nebo Eva Burešová. Jako to byl fakt hudební nářez. A pokud by vám byly povědomé choreografie, tak vězte, že za nimi stojí stejný člověk jako za Největším showmanem. A Kámoš 3000 je takovým moderním spojením Čísla 5 a WALL-I, takže taky fajn. Prostě super vánoční film plný vynálezů, kouzel, tance a hudby. ()

george82

Nechápu, proč se musí za každou cenu rozjebat pěknej film tím, že z něj udělají muzikál. To je prostě peklo a málokdo to umí dělat dobře, aby to nenarušovala flow příběhu. ()

Blazkowicz

Prostředí je opravdu kouzelné, to se mi líbilo. Zbytek ale stál za prd. Proč do toho cpali muzikál. Kromě toho že je nesnáším, tak se to tam ani vůbec nehodí. Nafasovat na starší dobu moderní odrhovačky prostě nefunguje. I když i bez toho by to pořád byla podprůměrná a nezajímavá pohádka. Nudný děj to zabíjí tak jako tak. 1+* ()

werous

Nesnáším muzikály, takže pár pasáží, kde se zpívá a tančí (proč je hudba ve stylu RnB?!) jsem přeskočila. Ale co se týče kulis a především kostýmů, ty jsou vskutku famózní, jsem byla naprosto unešená. Rasovou příslušnost řešit vůbec nechci - není to jedno? Mně se pohádka, jakožto odpočinkový a nenáročný film, moc líbila. ()

pafka

Pro me rozhodne zklamani. Vsichni zpivaji a tanci hned na uvod. Je to Hollywood nebo Bollywood? K indickemu filmu to ma dost blizko nejen tim, ze se tam hromadne tanci a zpiva, ale taky jsou tam vsichni snedi, nebo cernosi. Me to nevadi, ale tohle byl skutecne extrem. Co se tyka deje, tak to by dalo na pul hodiny. Obecne bych rekl, ze to byla po hodine nuda a jeste to trvalo dalsi hodinu. A ta lepsi nebyla. Film byl urcen pro 7+, myslim ale, ze by se melo rict, ze taky 12-. Protoze kdo je starsi, ma se sledovanim zasadni problem a resi jen to, jak u toho vydrzet. Je to kyc, ktery se nepovedl. A vanoce? O tech to vubec neni. ()

universal

Pokud to nebaví ani děti, tak u vánoční pohádky je to průšvih. Hlavní hrdina je děda. Tak to je asi vše, co bych chtěl říct. Nádherná směska barevnosti, nádherných vizuálů plných filmových triků, která maskuje naprostou neschopnost zaujmout diváka. Film pro film. 3/10 ()