Sladká outsiderka, která miluje umělecká řemesla, koně a kriminální pořady s prvky nadpřirozena, zjistí, že její lucidní sny jí pomalu začínají pronikat i do reality. (Netflix)

Dementra

Tenhle film není drama, není to thriller, není to komedie, je to něco mimo vesmír. Nepředstírejme, že je to nezapomenutelný filmový zážitek, ale dokážu si to představit jako oblíbený béčko při půnočním představení ve Varech. Je to takový filmový chameleon, který mění žánr s každou třetí scénou a pokud máte rádi divnofilmy, bude se vám pravděpodobně líbit. ()

pumpkinqueen

Nevím, co jsem to právě viděla, ale vím, že mě to nebavilo. Obzvlášť pak posledních 40 minut jsem se fakt přemáhala, abych to dokoukala do konce. Na jednu stranu mě zajímalo, jak to celé dopadne, ale ne dost natolik, abych to nestopla a nedokoukala později. Vypadalo to slibně, docela jsem se na to těšila a přistupovala jsem k tomu s vědomím, že půjde o trochu mindfuck záležitost, které čas od času vyhledávám, ale tohle bylo příliš. Na jednu stranu zajímavé, na druhou neuvěřitelně nudné. Alison Brie zahrála svou bláznivou roli perfektně, to musím uznat, ale aby si film mohl dovolit konec ve stylu "domysli si sám", musí být poutavý a napínavý během celé stopáže. Tady se místo toho střídala hluchá místa s utahanými, nepříliš zajímavými scénami. Takovému filmu by prospěl konec nějakým vysvětlením, i kdyby bylo sebevíc neuvěřitelné. Velké finále. Tady se ale z ničeho konalo velké nic. Nesedlo mi to, fakt ne. ()

Maximilianus

No ja teda neviem, čo si mám myslieť o tomto filme. Úplne by mi stačilo, keby to bol film o živote hlavnej hrdinky ako nejaká sociálna alebo psychologická dráma. Ale to scifi nadprirodzeno bolo pre mňa naviac. Asi to malo byť chaotické, ale úprimne, neviem ani čo si mám myslieť o tom konci a či bol vôbec reálny. Na jednej strane to bolo aspoň zaujímavé a bol som zvedavý, čo sa tam deje, ale dalo sa to urobiť prehľadnejšie, logickejšie, inteligentnejšie, zaujímavejšie a normálnejšie. 6,4/10. ()

rublik05

Co zpočátku vypadalo jako solidní mysteriózní drama, se postupně stalo jakousi spletí různých náhodných scén, které vesměs vůbec nedávaly smysl, logicky na sebe nikterak nenavazovaly a vlastně po celou dobu nešlo vůbec rozeznat realitu od snění. Hlavní postava ztvárněná Alison Brie svou roli však zvládla poměrně dobře, její výkony jsou tak přesvědčivé, až z toho někdy docela mrazí. Co se týká děje, ten je velmi chaotický a rozhádaný, závěr celý film poslal totálně ke dnu. Celou dobu jsem čekal na nějaké rozuzlení, na racionální vysvětlení všeho, co se během těch 104 minut událo, marně. Jakmile se začalo mluvit o klonování, mimozemšťanech atd. hned mi začalo být jasné, že žádné aspoň trochu normální vysvětlení příběhu se konat nebude. Velká škoda, první půlka je celkem dobré psycho, druhá půlka už však byla o ničem a vůbec mě nebavila. 1/10. ()

GTS_PUNK

Psychologické a mysteriózne filmové kúsky patria vo svete kinematografie všeobecne medzi to najlepšie s čím sa môže divák stretnúť. Podobne ako aj pri iných žánroch to však platí len v prípade, ak je ten či onen kúsok dobre spracovaný. Toto dielo amerického režiséra Jeffa Baenu z roku 2020 v sebe má potenciál, z ktorého by mohol byť viac než dobrý film, ak by ho "nezabíjalo" jeho vlastné spracovanie. Príbeh sleduje introvertnú Sarah (Alison Brie), ktorá začne zvláštnym spôsobom vnímať čas a dianie okolo seba, hľadajúc vysvetlenie počnúc dedičnou mentálnou poruchou až po únosy mimozemšťanmi. Pomerne jednoducho znejúci námet je vo svojej finálnej podobe pretavený do spleti pomiešaných scén a obrazov, v ktorých nech sa divák akokoľvek viac snaží, nenachádza väčšiu logiku. A to aj vtedy, keď si plne uvedomuje, že v podobných žánrových kúskoch nemusí byť logika vždy plne prítomná. Aby však mohol akýkoľvek psychologický či mysteriózny film vyznieť dobre, musí aj samotná "nelogickosť" byť logická. To samé o sebe nemusí znieť logicky, ale v praxi túto fungujúcu chémiu divák pozná a nájde. Baenovmu kúsku však presne toto chýba. Hoci sa snaží príbeh s dominantnou postavou Sarah, ktorú inak Alison Brie stvárňuje naozaj dobre, rozvíjať rôznymi smermi, nenachádza ten správny, v ktorom by v konečnom dôsledku fungoval tak, ako by si divák predstavoval. Hoci samotný záver filmu ponúka možné vysvetlenie toho, čo sa v ňom dialo, väčšinu deja vypĺňa predkladanie ďalších a ďalších zdanlivo nezodpovedateľných otázok, snových a nadprirodzených momentov a výstupy vedľajších postáv, ktoré prakticky nezohrávajú žiadnu rolu (alebo ich dôležitosť v celom príbehu nie je dostatočne vykreslená a vysvetlená). Príbehová komplikovanosť je vynikajúca vec, ale musí sa s ňou vedieť správne pracovať, správne ju "dávkovať", čo sa v tomto prípade, bohužiaľ, tvorcom nedarí. Príbeh ako taký síce nepatrí k najhorším, ale mohol by byť aj lepší. To v podstate možno uplatniť nielen na príbehový aspekt, ale na film ako celok. Obsadenie, výprava, kamera - všade tam cítiť, že by sa to dalo urobiť lepšie. Horse Girl však zjavne nedokáže byť lepším filmom. To najlepšie, čím môže byť je netflixovské béčko, ktoré skutočným velikánom psychologického a mysteriózneho žánru nemôže ani zďaleka konkurovať. Snahu v tom vidieť, možno miestami až prílišnú, nie však poňatú takým spôsobom, aby to vo filme na diváka dokázalo zafungovať. Dobrý pokus - slabý výsledok. ()

Olafsson

4.5 hvězdy. Jedná se o mindfuck par excellence. Opravdu jsem si to užíval. Tři věci: Alison Brie podává životní výkon, Alison Brie je vzhledově mixem Overly Attached GIrlfriend a jedné mé bývalky, Alison Brie je opravdu krásná a sladká ženská. K tomuto dílku se budu určitě vracet. ()

Gali

První půlka mě docela bavila, i hudba byla zajímavá, ale pak mě ta ženská začala hluboce srát a nějak jsem nepostřehl a proč a kde jí jeblo v palici. ()

Cerbajz

Nemám ponětí co jsem to právě viděl, ale miluju každou vteřinu. Měl jsem obdobný pocity jako kdysi při prvním sledování Donnieho Darka. Dlouho se mi nestalo, aby mě film takhle rozhodil a přivodil tyhle pocity. Díky za to! ()