Reklama

Reklama

Bariéra

(seriál)
Trailer

Epizody(13)

Obsahy(1)

Boj jedné rodiny o přežití v dystopickém Madridu budoucnosti vykresluje propastné rozdíly mezi dvěma světy rozdělenými zdí. A tím to nekončí. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál má dve skvelé posolstvá - treba recyklovať sklo. Iba sklo. Minimálne v troch epizódach je to zvýraznené dosť jednoznačne. Druhým posolstvom je že všetci skapeme mixtape, ak sa nenecháme očkovať vakcínou - novavirus (takto sa v tomto seriály vírus, ktorý vyvolal pandémiu a nakoniec nastolil nový poriadok vo svete, v ktorom sa vytvorila obrovská bariéra ((samotný názov seriálu)) medzi politickými a ekonomickými elitami sveta a pracujúcou spodinou). Na zvážení každého diváka je zamyslieť sa nad tým čo tým autori seriálu, ktorí rozhodne nepatria k pracujúcej chudobe, mysleli. Herecké výkony nie sú nijako očarujúce, dej je pomerne ľahko predvídateľný s mnohými nedomyslenými detailami a v úvode som sa k jednotlivým epizódam musel doslova nútiť ale druhú polovicu som zvládol v priebehu jednej noci. Na rýchlosti 1,5, pretože o žiadne dobré detaily som takto neprišiel, nakoľko kamera nepatrila k tým silnejším stránkam tohto priemerného seriálu. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Silne naivna bachorka na sposob "amaterskej sluzobnice". Tentokrat je to o detoch, pre vacsi "efekt", ale stale je tu "rezim", ktory je s par predstavitelmi ustrednym "nepriatelom". S lepsim scenarom by to azda fungovalo. Nie vsak vtedy, ked postavy konaju stupidne a do umoru sa opakuju vzorce z Casa De Papel, ci inych spanielskych serialov poslednych rokov a to cele s prepalenymi emociami. Prve asi tri diely som ledva pozeral plynulo, zvysok vsak uz len s rychloposuvom kvoli tomu ako dopadne zaver. V opacnom pripade by som to musel hned vypnut. Nestalo to za to ....koniec bol rovnako hlupy. Neodporucam. Iba, ak na vas cela ta naivita a hranie na "city" (rozumej s vypnutym mozgom) funguje inde. Cajik a nuda. Skoda zabiteho casu.. 30% Slabulinke dvojhviezdie. ()

Reklama

starr64 

všechny recenze uživatele

Z poslední doby konečně zajímavý seriál. Má švih a neustále se zde něco děje. Což se o jiných seriálech na Netflix napsat nedá. Seriál má nadčasovost a zároveň zdůrazňuje naší současnost tak děsivou, až to bere dech. Trošku mě zde překvapuje několik věcí a tím jsou kostýmy a zařízení některých domácnosti, které vypadají jako z padesátých let minulého století, naproti tomu má matka hlavní hrdinky mobil, ale nemá k němu nabíječku. Příběh se odehrává v budoucnosti, ale pochybuji, že by domácnosti vypadaly takto, ale je to zřejmě tvůrčí záměr a dobré koukání. O skvělých výkonech herců nemusím psát ti jsou prostě skvělí. ()

Aquila 

všechny recenze uživatele

Velmi zdařilý seriál, který by měl v současné situaci vidět každý – o politické a medicínské tyranii a cestě za svobodou. Španělé si nepotrpí úplně na detaily, neproniknutelnou bariérou se občas prochází záhadně úplně v klidu, a najdeme tam mnoho dalších nelogičností, ale dramaturgicky to funguje skvěle. Občas to sklouzne k výrazné romantice a sladké pohádkovosti (ve Španělsku asi nutnost), ale dramatickou laťku si to udrží po celou dobu. Skvělým Olivii a Ángele Molinovým (dcera s matkou i ve skutečnosti) pokulhávajíc sekunduje úplně prkený Unax Ugalde. Kromě něj ale další postavy (i dětské) herecky podařené a dramaticky a emočně výborné, včetně pozitivního morálního poselství. ()

yvona 

všechny recenze uživatele

Španělé natočili nekompromisní seriál o tom, k čemu směřuje tzv. pandemie virusu a pár let po té. Jsme už v první třetině cesty, kterou dost drsně seriál popisuje. Většinu světových průserů nám globalisté sdělují pár let předem ve filmech a tady tomu není jinak. Zvlášť v posledních dílech přináší seriál velmi významné poselství a já před autory smekám. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama