What Did Jack Do?

Krátkometrážní / Drama / Krimi
USA, 2017, 17 min

Detektiv vyslýchá opičáka podezřelého z vraždy. (Netflix)

Arkanoid

Zase ďalšia Lynchova hra plná absurdných dialógov, nekonvenčných postáv a záhady, či len pocta filmu-noir? Niektoré otázky ostávajú opäť nezodpovedané a miera zábavy je tak na polceste. Pozornosť Davida Lyncha bola v roku 2017 venovaná tretej sérii Twin Peaks, tak táto jednohubka až toľko veľa kvality nedostala. ()

Melios

What Did Jack Do je veľmi subjektívna imaginácia Davida Lyncha, kde ako policajt vedie výsluch opice, ktorá je podozrivá z vraždy. Ak vám už toto nepríde ako divné, potom ste sami divní. Ale u Lyncha se podobná výstrednosť dá tolerovať. Odjakživa som ho bral za abstraktného umelca a jeho filmy som prežíval úplne rovnako. Skrátka ďalší zo série zvláštnych experimentov, ktoré si buď zamilujete za svoju bizarnú nápaditosť, alebo znenávidíte ze nedostatok "výpovednej hodnoty". Vitajte v 21. storočí. Takto sa dneska tvorí umenie... ()

Oralfabet

Takový to, když člověk zavítá na Netflix, aby našel nějakou odpočinkovou podívanou na večer a narazí na krátký film od Lynche o detektivovi vyslýchajícím opici. Zajímalo by mě co se stalo s Toototabon.Třeba 7/10 ()

adamix

Lynchovská blbosť slúžiaca k videniu v čase, kedy nemáte náladu na nič a už vôbec pozrieť si niečo zmysluplné. Inými slovami 20 - minútová oddychovka bez pointy. ()

Víteček

Rozhodně extrémně zajímavá podívaná, jen víc zajímavá než dobrá. Hromada úmyslných klišé a drsných hlášek ve velmi nevšedním podání. Čtvrtou hvězdičku přidávám spíš za ujetost, než že by se mi to tolik líbilo. ()

CheeseFigure

Mňa to veľmi nenadchlo. Je to bizarné, ale to, že chlap sa rozpráva s opicou o niečom nestačí, aby som tomu dal vyššie hodnotenie. Ono keby to bolo jednoduché, miesto toho sme ale zaplavený menami a divnými odbočkami od témy. To by možno ani nevadilo, keby sme sa v závere dostali k nejakému rozuzleniu. Teda, ono tam svojím spôsobom je, ale divák nie je o nič múdrejší. Ale páčil sa mi koniec s dlhým záberom na chodbu. ()

jezekk

Meditace pozvolna přešla ve spánek, ve kterém se autorovi zdál bizarní, groteskní sen... A my jsme jej právě viděli coby krátký noir. ()

zajpton

Je to o lásce..asi? Lynch je tvůrce, který tu zastoupil, co šlo (režii, zvuk, edit..). Nejspíš měl potřebu to natočit. Nerozumím tomu, ale je to osobitý a to se dnes musí oceňovat. ()

Chystá David Lynch nový seriál?

Chystá David Lynch nový seriál?

28.11.2020

Legendární režisér David Lynch (Modrý samet, Městečko Twin Peaks) se chystá na natáčení nového seriálu. Tato informace se objevila v týdeníku ProductionWeekly, jenž je zdrojem dat o nově chystaných… (více)