Reklama

Reklama

David Attenborough: Život na naší planetě

  • Velká Británie David Attenborough: A Life on Our Planet
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (337)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Upřímně krásné a děsivé s hromadou silných emocí, z nichž u mě převládal hlavně smutek. Na konci je sice trocha naděje, ale bojím se vzhledem k současným stanoviskům většiny lidí k životnímu prostředí, že už je možná přece jen pozdě. David Attenborough prostě nikdy nezklame, vždy dodá dokonalé vyobrazení přírody se svými krásami, ale i hrozbami. Tady už s celoživotní moudrostí shrnuje vše, čeho byl svědkem během svých 93 let života a přiznám se, že ta čísla během jednotlivých let byla opravdu děsivá. Zároveň neukončuje příběh smutným poselstvím, že už jsme totálně v prd*eli, ale že je pořád čas, se z toho vyhrabat. Kéžby tomu tak bylo... ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Velká osobní výpověď zřejmě nejznámějšího popularizátora přírody, která je pochopitelně strašně důležitá pro současný svět a všichni bez výjimky by jej měli vidět a pokud možno si od Davida Attenborougha i něco vzít. Jakožto milovník těchto dokumentů jsem v tomto moc nového nenašel, je tedy určen i těm, pro něž půjde o první seznámení s touto problematikou. A díky Netflixu těch diváků bude pochopitelně násobek. Pro mě osobně však nic extra zásadního a spíše doporučuji seriál Our Planet, ze kterého jsem si odnesl podstatně více...80% ()

Reklama

Remedy 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl napsat, že jde o dechberoucí morální apel moudrého pána, ale tady nejde ani tak o morálku jako spíš o faktické přežití a zachování všeho, co (zatím) ještě máme. Měl jsem pocit, že mi David Attenborough vlastně neříká nic nového, ale i tak jsem měl silné nutkání ho pozorně poslouchat a podívat se na řadu věcí ze širší perspektivy. Navíc těžko hledat někoho povolanějšího a zcestovalejšího, kdo viděl skutečně a doslova na vlastní oči, jak lidstvo v průběhu posledních dekád pustoší rostlinné a živočišné druhy na celé planetě. Jeden z mála příkladů filmu, kde na mě izolovaně zapůsobilo jeho samotné poselství. Slyšel jsem hodně námitek, že tohle všechno už bylo dávno řečeno a že se David Attenborough vlastně jen opakuje. Bohužel stále nemám pocit, že by jeho letité apely na ochranu životního prostředí přinesly kýžené výsledky, a proto oba palce (i u nohou) nahoru za každý podobný ekodokument, který bude osvětově tyto myšlenky šířit. [85%] ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Sir Attenborough je desítky let naprostá klasa a co se přírody týká tak její největší řečník. Nestačím se divit, v jak dobré formě i ve svých 94 letech je, jak mu to myslí a jak se fyzicky drží, v obou případech lépe než o 30 let mladší lidé. Co se mi na tomto (nechci úplně říci dokumentu) filmu líbí, je, že kromě děsivé a známé pravdy, jak to je, je přichází i s relativně jednoduchým a hlavně uskutečnitelným řešením. Je smutné, že téměř stoletý pán nám blbečkům musí říkat o budoucnosti - jemu to může být jedno. Btw. Grétu nepočítám jako někoho, podle koho by měl někdo žít, ale jsem ochotný následovat to, co má smysl a výsledek. Nechápu, že Attenboroughovi dokumenty nejsou povinnou součástí vyučování. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Chápu, že už musíme konečně něco začít dělat, aby se nám planeta nerozpadla pod rukama. Jenže jako každý správný sobec nechci být omezována, nechci se stát veganem, nechci všude chodit pěšky a nechci své tělo halit do fíkového listu (nebo tedy do nějakého většího listu). Chci své alespoň domnělé pohodlí, svůj přístup k internetu a vůbec, chci užívat výdobytky moderní civilizace. Mám celkem velkou šanci, že konce světa se nedožiju. Pokud tedy nějaký cvok nezmáčkne tlačítko odpalující zbraň hromadného ničení, aby dokonal to, co lidstvo načalo. Klepu si na čelo vždy, když čtu zprávy o partě drbanů, která se někde přilepila, aby zamezila projet několika autům, nebo vzlétnout jednomu letadlu. Nechápavě kroutím hlavou nad výmysly green dealu, které nás uvrhnou do ekonomické recese a přírodě stejně nijak nepomohou. Ano, jsem ten dav, který bezohledně drancuje, nebo tomu alespoň mlčky přihlíží, naši planetu. Jsem ten dav, který neřeší, co bude potom, i kdyby to potom bylo již zítra. Ale teď se hlásím jako malá součástka toho davu, součástka, která konečně dostala impuls, jak přestat být bezhlasým kusem davu a má neskonalou touhu řvát na všechny politiky světa: „Krucinál, přestaňte se dohadovat o hloupostech! Podívejte se na tenhle film a začněte konečně jednat. Proto jsme si vás zvolili, proto vás platíme, protože chceme mít budoucnost. Tak nám ji dopřejte". ()

Galerie (31)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)

Reklama

Reklama