Vlkochodci

• Irsko Wolfwalkers (více)

Mladá zaučující se lovkyně se s otcem vydává do Irska, aby tam pomohla s vymýcením poslední vlčí smečky. Vše se ale změní, když se spřátelí se svobodomyslnou dívkou ze záhadného kmene, o němž se říká, že se v noci proměňuje ve vlčí smečku. (Apple TV+)

easaque

-5* fantasy pohádka, která je plná mystiky a krásných myšlenek o propojenosti s přírodou a svobodě. To všechno zabalené do líbivého kabátku s okouzlující animací. Takový protipól jednotvárných a humorných animáků od Pixaru nebo Dreamworksu, které nedokážou ani z poloviny vybudit tolik emocí jako filmy Tomm Moorea. Nakonec dávám plný počet hvězd, protože nic lepšího v posledních letech jsem neviděl. Doporučuji všem. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Lachtaan

Irský mistr animace je po odmlce zpět s dalším představením čarokrásné irské přírody, hudby a hlavně mytologie. Mou pozornost si Tomm Moore získal už kdysi Brendanem, utvrdil ji Písní moře a pozvedl na novou úroveň Vlkochodci. Snad se dalšího kousku z jeho vymazlené tvorby dočkáme dříve než zase za 6 let. [viděno na Apple TV+ 12.12.2020] ()

campix

Tomm Moore to dokázal i napotřetí. Wolfwalkers jsou dalším jeho dílem, které perfektně snoubí mýtickou atmosféru s kouzelnou a neprvoplánovou animací. Krásný mix jak pro děti, tak pro dospělé, kterému nechybí sympatické i zábavné postavy a najde se tu i smysluplné poselství. Zajímavý je ten neodbytný pocit, že tady to nemusí vůbec dobře dopadnout, to jinde úplně není, protože víte, že se z toho hlavní hrdinové po nějakých problémech vysekají. Čekám, že Wolfwalkers zabodují, protože žádný takhle dobrý animovaný film letos nevznikl. ()

Arbiter

Keltská Princezna Mononoke, jak snímek trefně pojmenoval DaViD´82, kvalit Miazakiho veledíla nedosahuje. Překrásné výtvarné zpracování a sympatickou vlčí holku cenim. Extrémně otravnou a natvrdlou rodinu irských lovců, roztahanou a roztěkanou povrchnost a popírání svých vlastních pravidel (proměny z a do vlčí podoby) necenim. ()

JitkaCardova

Až na nadbytečně pozitivní happyend je to nádherná a silná podívaná, vynikající i po výtvarné stránce, která nese spoustu vlastních informací, včetně sociálně kritických, a také svébytný vtip. Kdyby se odvážili méně šťastného závěru, byl by to zářez napořád, ale dá se to odpustit. Jinak od Tomma Moora doporučuji i dřívější Píseň moře. *~ ()

• Příjmení Mebh – Óg MacTíre – znamená „mladý vlk“. Robyn Goodfellowe je pojmenována podle postavy Robin Goodfellow z Shakespearova dramatu „Sen noci svatojánské“. (Wolffram)
  • Režisér Tomm Moore uvedl, že centrálním tématem filmu je přátelství dvou dětí, které ještě nikdo nepoučil o tom, že jsou rozdílné. To také silně rezonuje s jeho vlastním dětstvím ve městě Newry během severoirského konfliktu. (Wolffram)
  • Ve scéně, kde se Robyn poprvé promění ve vlka, bylo na animaci použito 1 500 listů papíru. (ondyGAMESTV)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů