Rudolf HrušínskýJan Hrušínský v příběhu o generačním míjení a poutech mezi otcem a synem... Oblíbený lidový zpěvák Jaro Zárubecký, někdejší číšník se řídí heslem „Člověk není to, co je, ale to, co si o něm lidi myslí“, a tak vychovává i svého syna. Žije jen pro něj. I když se cítí úspěšným, přece jen se z určitého pocitu méněcennosti snaží vyrovnat těm „výše“ postaveným a chce na tuto úroveň dostat i svého syna. Dozvídá se, že Pavel je v partě chlapců, kteří si z nedostatku jiných zájmů a z recese pouštějí plyn, aby ten, kdo jej zavře, se stal „srabem“. Zárubecký je ochoten syna ochránit i za cenu ztráty práce i životní partnerky… Film z roku 1970 významného českého režiséra Evalda Schorma a renomovaného scenáristy Jiřího Hubače, jenž patří dozajista do zlatého fondu ČT, poskytl výjimečnou příležitost užít mistrnou souhru otce a syna hereckého rodu Hrušínských. (Česká televize)

bear

Pro mě na tomto filmu byl nejzajímavější fakt, že Rudolf Hrušínský a Vlasta Chramostová se zde opět setkali v roli životních partnerů, podobně jako ve filmu Spalovač mrtvol. ()

rigby

Příjemný televizní film. Chování mladého Hrušínského dovedu pochopit, ještě mi chybí nadhled na starého Hrušínského. Jinak pěkná mezigenerační konfrontace k zamyšlení. ()

gizi

Moc pěkný příběh ze života. Kdo vychovává děti, asi dobře chápe. Nejen Rudoft Hrušínský je výborný, i syn Jan zde opravdu hraje výtečně. A překvapen jsem byl i z muzicírování a zpěvu Rudolfa. Opravdu velký umělec. Přestože se jedná jen o TV film, překonává mnohé filmy. 75%, 19.12.2014. ()

Adah

"A ty budeš šťastnej!!! Když nám se to nepovedlo..." Chudák mladej. Líto mi bylo ale i otce a té jeho družky. Až na pěvecké vystoupení s dechovkou (které bylo opravdu k popukání) vážný a velmi smutný film. Podobné Bellevue (1969). 85% ()

Hombre8

Jako dobrý. Věčné dilema rodiče projektující si svoje nenaplněné ambice do potomka, zanedbávající přitom svého partnera a škodící hlavně objektu svého zájmu. Smutné, lítost vzbuzující. Bezesporu. Tady mi ale vadila až přemíra hrušínskovského stylu, nesympatická poloha postavy syna a taky docela nuda. ()

Trucker

Naprosto nudná záležitost složená výhradně z prázdných keců o ničem. Celým "dějem" je jen změna lokací, kde se ty zbytečné rozhovory odehrávají. ()

Stanlynka

I přesto, že Evald Schorm má citovější díla, je tohle jeden z jeho nejlepších snímků. Ve své podstatě je během jedné hodiny shrnuto každé trápení rodiče, kdy se doví, že se dítě tahá se špatnou partou. Motivační projevy jsou následek strachu otce o syna a synův budoucí život. Evald Schorm má prostě na tohle téma zvláštní cit. Trio Hrušinských pánů v čele s nejstarším exceluje, není jim co vytknout. Nejvíce mi stejně utkvělo v hlavě "Neúspěch odrazuje slabého, silného posiluje" a to je motto celého filmu. ()

honza.g

Další z Hubačových jednohubek - zápletka bez příběhu. Hereckého prostoru moc není, herci nemají moc co hrát (takže nejstarší Hrušínský ční jak stožár, protože jemu stačí jen "být"). Synátoři se snaží, ale když ve scénáři nic není ... Jinak atmosféra nihilismu i pochybností o úspěších je vykreslena dokonale, normalizátoři takové "zrcadlo doby" museli nenávidět. Hvězdičku přidávám za nosné hlášky typu "Člověk není tím, čím je, ale tím, čím ho vidí být ostatní". ()