Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Na počátku psychologického thrilleru byl strach. Normální strach dívky Allison, která se rozešla se svým přítelem Samem a nechce zůstat ve velkém apartmá sama. A protože ji zklamal muž, rozhodne se najít pomocí inzerátu jako novou spolubydlící dívku. Na scéně se objevuje Hedra. Pochází z dvojčat a protože její mladší sestra zemřela, připadá si jako by jí chyběla část osobnosti. Má potřebu se o někoho starat, ale dovede být i nepříjemná a zlá. Allison je úspěšná softwarová specialistka a zprvu nevěnuje chování své nové přítelkyně příliš pozornosti. Sam se snaží Allison přesvědčit, že on je stále pro ni tím správným partnerem, ale dívka postupně zjišťuje, že jeho eventuální návrat by nebyl tak snadný. Hedra si totiž tvrdě brání dobytou pozici v Allisonině životě a nezaváhá ani před vraždou... (oficiální text distributora)

(více)

Zajímavosti (17)

  • Natáčelo se od 8. července do 23. září 1991 v amerických státech New York a Kalifornie. (BMW12)
  • Filmem je inspirována třetí epizoda seriálu Wonderfalls (od r. 2004) "Karma Chameleon", kde byl také zmíněn. (MsUtahraptor)
  • Na hornom západnom Manhattane bol použitý Ansonia ako bytový dom. Interiéry boli natáčané na zvukovej scéne, ale scény na schodiskách boli natočené v Ansonii. (Pat.Ko)
  • Bridget Fonda mala možnosť zahrať si buď postavu Allison Jones alebo Hedry Carlson. Nakoniec si vybrala zobrať rolu Allison Jones, pretože povedala, že je to náročnejšia úloha. (Pat.Ko)
  • Exteriér fetiš klubu pochádza z bývalého skutočného S&M klubu na Manhattane s názvom The Hellfire Club v oblasti Meatpacking District v obvode Greenwich Village. Interiér je štúdiový, ale na jednej zo stien je červené charakteristické V, označujúce, že mal ísť o ďalší fetiš klub s názvom The Vault. (Pat.Ko)
  • Podobne ako väčšina starých bytových domov, aj tento výškový objekt vo filme nemá trináste poschodie. V niekoľkých záberoch môžete vidieť čísla poschodí na výťahu. (Pat.Ko)

Reklama

Reklama