Spolubydlící

Scénografie:

Milena Canonero

Kostýmy:

Milena Canonero

Ak by ste nechceli zostat sami v byte, nech vas ani nenapadne si k sebe zavolat nejaku spolubyvajucu, pretoze by ste mohli dopadnut podobne ako Bridget Fonda !!! Ale nie, ;-) je to len film a keby si tu spolubyvajucu nehladala, tak by ten film nemal co priniest. Mna vzdy celkom bavili tieto tipy filmov o roznych psychopatoch, ktori su zo zaciatku mili a potom sa z nich vyklubia akesi psychopaticke monstra, ktore vrazdia vsetko okolo seba, ak im nieco nepasuje do kramu. No a prave Jennifer Jason Leigh si tuto postavu celkom skvele zahrala, ale film mi dnes prisiel iba ako taky priemer medzi ostatnymi a lepsimi filmami o psychopatoch a nedokazal to zachranit ani hudobny specialista na thrillery Howard Shore, ktory pracoval i na hororovej hudbe pri takych filmoch ako MLCANIE JAHNIAT (1991) alebo SEDEM (1995). V jednej scene na konci, kde zmizne obet zo zeme a utocnicka sa zlakne takym sposobom, ze som sa musel smiat, ako v nejakej komedii namiesto toho, aby som sedel ako prilepeny v sedacke a ani nedychal, ma takyto film u mna trosku problem, ale tak tie 3 hviezdicky si predsa len zasluzi. _________ Bridget Fonda - (Allison Jones) +++ Jennifer Jason Leigh - (Hedra Carlson) +++ Steven Weber - (Sam Rawson) +++ Peter Friedman - (Graham Knox) +++ Stephen Tobolowsky - (Mitchell Myerson) +++ Produkcia: Barbet Schroeder +++(6.7.2012)

• K.I.N.G.

Kolik už jsem v životě asi viděl thrillerů, jako je tento. Scénář je vždycky stejný: Na začátku jsou dvě kladné postavy, v průběhu se zjistí, že doopravdy je kladná jen jedna a ta druhá je záporná a ve třetí fázi se kladná postava snaží vymanit z moci té záporné. Tady je příběh sice trošku originálněji pojatý, ale zpracování je o ničem a nudná hudba tomu nepřidává nic dobrého. Na jedno podívání OK, na víc už asi těžko. 50%(29.1.2012)

Celkem zajímavý thriller s dobrým příběhem. Film je napínavý, má ale pozvolné tempo. Třeba tak 1/3 filmu se neskutečně vlekla. Ta 2/3 byly o dost lepší. Zato 3/3 filmu mi moc nesedla. Atmosféra vůbec žádná. Zato nepředvídatelnosti si člověk užije dost. Hudba průměr. Škoda, že film neměl více nápadů a nebyl trochu pojat akčněji. Takhle film vidím na 52% = ***(20.11.2012)

Pro mne překvapivě kvalitní a docela dost gradující thriller. Sice musím přiznat, že mi Hedra hned při první scéně připadala pořádně podezřelá a já osobně bych si takovou podivnou holku nikdy do bytu nenakvartýroval, ale aspoň vím, jak bych dopadl... :D Kvalitní příběh a dobrou atmosféru sice občas kazí přehrávající herci (hlavně při bojových scénách), ale jinak se na to dá v pohodě koukat, hlavně posledních dvacet minut, kdy mi scéna v prádelně (ve sklepě?) připomínala počítačovou hru BioShock.(19.8.2010)

Nechápu proč to má tady tak nízké hodnocení? Je to fakt psycho! Ano, je to svým zvláštním způsobem trochu kýč, ale atmosféra úžasná a s hereckými výkony také nemám problém. Když se podíváte v ten správný den ve správné náladě, tak zapůsobí a může to být i jeden z těch filmů co si ještě dlouho pamatujete.(1.4.2015)

• - Filmem je inspirována třetí epizoda seriálu Wonderfalls (od r. 2004) "Karma Chameleon", kde byl také zmíněn. (MsUtahraptor)