Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Vesnický furiant Franc se rozhodne postavit dcerám jako svatební dar ohromnou a luxusní vilu, jež by vzbudila úžas a obdiv celé vesnice. Nevšímá si posměšků sousedů a jak se zdá, ani v nejmenším ho nezajímá názor dcer Oliny a Jiřiny. Energický muž zaměstná na stavbě nejen manželku a obě dcery, ale také Jiřinina snoubence Zdeňka. A když se na scéně objeví Libor, s nímž chodila Olina do tanečních, také jeho. Navíc o něm začne s vidinou okázalé dvojité svatby uvažovat jako o druhém potenciálním ženichovi. Dívky otcovo nadšení nesdílejí. Nejsou si jisté ani tím, že to, co od života chtějí, je velká vila v Rezkovicích. Jiřina je navíc podrážděná Zdeňkovou povolností, s níž se podřizuje otcovým názorům a požadavkům. Jak se blíží slavný den, kdy by si měly oba páry říci „ano“ a Franc by jim s velkou slávou předal klíče od domu, je situace stále napjatější... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (108)

quixote 

všechny recenze uživatele

Opravdu hodně špatný film. Zadané téma zřejmě bylo „zhoubné bažení po soukromém majetku na morálku socialistického člověka a mezilidské vztahy“, výsledek je zmatený, režie překotná a neujasněná, scénář pochybný a místy trapný. Herecká sestava není marná, ale její výkony jsou podivně křečovité, dokonce ani Menšík není přesvědčivý jako jindy, takže film nezachrání. Komedie ani náhodou. ()

Jiří K. 

všechny recenze uživatele

Menšík byl člověk nikoli herec. Nemusel nic hrát, on se do každé postavy dokonale vžil a dokázal volně improvizovat, podle toho jak by se sám v životě s ohledem na scénář zachoval. Díky jeho neúspornému herectví se navíc divák baví přídavky jeho vtipů a schopností hbitě a vytříbeně artikulovat. --- A co samotný film? Po prvním shlédnutí bych jej hodnotil tak na jednu hvězdičku. Když jsem jej ale viděl nedávno náhodou podruhé, našel jsem tam spousty skrytejch fórků a vůbec celé mi to připadalo zábavnější, takže celkově za čtyři hvězdy. ()

Reklama

Kralovna.Noc 

všechny recenze uživatele

"Komedie", která je vlastně smutná. Otec diktuje celé rodině,co mají dělat,do svatby natlačí i Libora, který ještě pořádně neví,co chce a zachová se zbaběle. Ve snaze vše zvrátit se ho rozhodne převychovat k obrazu svému, což ve výsledku vede k definitivnímu rozpadu Liborova vztahu s Olinou. Nejdůležitější je postavit barák a celá rodina na něm makat,aby se otec měl čím chlubit. Konec je otevřený, což nemám moc ráda. Ale co se nedá filmu upřít je kvalita díky dobrým hercům, především Menšíkovi. Zde za mě u mnohých podhodnocený. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Je jasné, že bez Vladimíra Menšíka by film neměl ani zdaleka tu jiskru. Nikdo by tak energicky nedokázal zahrát tak energického muže. Když Menšík zařval, tak opravdu zařval. Když mluvil vážně nebo tiše, tak se tajil dech. A zdatně mu sekunduje další krásná herečka Veronika Freimanová anebo mladý Václav Vydra, Dana Medřická nebo Josef Somr. Ne vždy se sny dětí setkají se sny rodičů, většinou se míjejí. Ale Franc představuje typického muže tehdejší doby. Kdo měl barák a auťák, byl prostě lepší. A Franc přepočítává všechno na majetek. Docela pozdě si uvědomí, že to není všechno. A není bez zajímavosti, že právě v politické době, jejíž čelní představitelé dělali vše proto, aby dělník byl pán, ale přesto se smazal rozdíl mezi bohatým a chudým, se takto rozlišovali jednotliví lidé. Vladimír Menšík alias Franc to říká několikrát: "Kterej táta by to pro svý dcery udělal?" Bohužel dlouho nechápe, že majetek není to, po čem dcery touží. A už vůbec na něm nestaví lásku k rodičům. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

To byl teda geniální nápad. Postavit moderní vilu, vdát dvě dcery, vystrojit jim dvojitou veselku. Barák se postavit povedlo, ale s dvojitou veselkou to bylo mnohem komplikovanější. Dospělé děti mají jiné představy o svém životě. Neudělá s nimi nic ani tvrdohlavý otec, který svým dcerám život pěkně nalajnoval. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (6)

  • Natáčelo se také v Praze. (SONY_)
  • Dana Medřická si zahrála ve filmu spolu se svým synem Václavem Vydrou. V jiném snímku se již bok po boku nesetkali. (M.B)

Reklama

Reklama