Z počátku to už vypadalo, že po delší době shlédnu nějakou kvalitní českou komedii, kterou nedávají až tak často. V prvních dvou třetinách filmu tomu tak opravdu bylo a já se bavil tolik (zejména díky skvělému hereckému obsazení), že bych se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdičkami. Naneštěstí závěr filmu se sesunul k dějově zmatené až nelogické kompozici o tolik slabší než začátek, že musím být ve svém hodnocení umírněnější. Trochu jsem doufal, že to zachrání konec, ale opak je pravdou. Škoda.(18.11.2009)

O panu Menšíkovi a jeho snad pokaždé brilantním herectví se tady už zmínilo mnoho uživatelů. Nelze než plně souhlasit- i tady, stejně jako jinde ho mám moc ráda. Myslím si však, že i když na malé ploše, je tady herecky zajímavá i paní Medřická- její postava se mi vždycky líbila. Jedna z nejlepších scén filmu- Medřická a Menšík při předání svatebního daru :-)))(22.6.2010)

Menšík byl člověk nikoli herec. Nemusel nic hrát, on se do každé postavy dokonale vžil a dokázal volně improvizovat, podle toho jak by se sám v životě s ohledem na scénář zachoval. Díky jeho neúspornému herectví se navíc divák baví přídavky jeho vtipů a schopností hbitě a vytříbeně artikulovat. --- A co samotný film? Po prvním shlédnutí bych jej hodnotil tak na jednu hvězdičku. Když jsem jej ale viděl nedávno náhodou podruhé, našel jsem tam spousty skrytejch fórků a vůbec celé mi to připadalo zábavnější, takže celkově za čtyři hvězdy.(3.8.2004)

Moc nechápu, proč je tento film propagován jako komedie a také proč je jako ona hodnocen. Podle mě jde o výborný film o rodině s despotickým otcem, s čímž se ostatní členové rodiny snaží po svém vyrovnat. Kromě excelujícího V. Menšíka jsou výborní i V. Freimannová a V. Vydra (zejména jeho proměna ze slušného studenta v to, co z něj vyplyne pod tlakem ostatních).(28.10.2012)

• Pasternak

Vydržel jsem "pouze" 40 minut, ale to mi stačilo, abych zjistil, že tohle je pouze špatný pokus o komedii. Od pana Bočana a Menšíka čekám vždy nadstandart, ale zde jen ztrácejí čas. Tady se nic vtipného nevyskytuje. Vlastně to ale zcela přesně odráží 80. rok v ČSSR - nuda, šeď, pseudohumor, trapnost, normalizace degenerující národ...apod. Člověk se asi má potrhat smíchy, když pánové Menšík a Vyskočil kradou z fabriky žárovku, ale to opravdu nemohu. Takže tenhle film je ubohost a nezachrání ho ani krásně roztomilá Veronika Freimanová.(23.3.2004)

• - Vila, kterou stavěl Franc (Vladimír Menšík) pro svoji dceru, se nachází ve skutečnosti v Příbrami. (carott)

• - Dana Medřická si zahrála ve filmu spolu se svým synem Václavem Vydrou. V jiném snímku se již bok po boku nesetkali. (M.B)