Menšík byl člověk nikoli herec. Nemusel nic hrát, on se do každé postavy dokonale vžil a dokázal volně improvizovat, podle toho jak by se sám v životě s ohledem na scénář zachoval. Díky jeho neúspornému herectví se navíc divák baví přídavky jeho vtipů a schopností hbitě a vytříbeně artikulovat. --- A co samotný film? Po prvním shlédnutí bych jej hodnotil tak na jednu hvězdičku. Když jsem jej ale viděl nedávno náhodou podruhé, našel jsem tam spousty skrytejch fórků a vůbec celé mi to připadalo zábavnější, takže celkově za čtyři hvězdy.(3.8.2004)

• Lykos

Nerada hodnotím tak nízko, ale nelze jinak. Vladimír Menšík buzeruje celý film svou rodinu, budoucí zetě, v podstatě kohokoli, kdo kolem něj projde. Logicky jsem doufala, že se mu někdo postaví, což se sice stalo, ale tak nějak to vyznělo do prázdna. Scénáristům zřejmě došel dech, neboť na konec už nezbylo vůbec nic, proto asi žádný není. Škoda.(29.7.2018)

• Phobia

Půl filmu v bezvědomí. Určitě jsem tohle Bočanovo dílo jako smrkáč viděla, ale v paměti z něj utkvěly akorát nepatrné střípky. Už chápu proč: já se těšila, jak se nasměju u Menšíka a zatím jsem se u Menšíka málem sežrala nudou. Vím, že to bez většího přehánění odráželo tehdejší dobu, ovšem pro mě byla tato "komedie" jednoduše o hovnu a slušná herecká účast na tom nic moc nemění, akorát tu normalizační nezáživnost činí snesitelnější. Nezasmála jsem se ani jednou, za klad lze považovat jakýsi zvrácený závan nostalgie. Hrát v "Půl domu bez ženicha" současné sereblity, možná bych tomu přihrála odpad. 48%(30.5.2012)

To byl teda geniální nápad. Postavit moderní vilu, vdát dvě dcery, vystrojit jim dvojitou veselku. Barák se postavit povedlo, ale s dvojitou veselkou to bylo mnohem komplikovanější. Dospělé děti mají jiné představy o svém životě. Neudělá s nimi nic ani tvrdohlavý otec, který svým dcerám život pěkně nalajnoval.(29.10.2008)

Zvláštní kombinace klasické komedie a satiry. Jeden z mála filmů, u kterého mé hodnocení kolísá s každým zhlédnutím. Jednou se královsky bavím, jednou mi přijde celý snímek spíš trapný. A není to tak, že by moje hodnocení mělo nějakou vzestupnou nebo sestupnou tendenci. Ty pocity se dostavují naprosto nahodile. A to se mi stává u minima filmů.(28.12.2017)

• - Vila, kterou stavěl Franc (Vladimír Menšík) pro svoji dceru, se nachází ve skutečnosti v Příbrami. (carott)

• - Dana Medřická si zahrála ve filmu spolu se svým synem Václavem Vydrou. V jiném snímku se již bok po boku nesetkali. (M.B)