Původně jsem byl vyladěn na dvě *, protože podobné tupě komunální satiry opravdu nežeru. Jenže Menšík je geniální i zde, Blažena Holišová je geniální i zde, Vašek Vydra zde zahrál nejlepší filmovou roli své kariéry a... Veronika Freimanová? Nádherná, sladká, pomilováníhodná. Takže 60% s odřenýma ušima.(11.3.2010)

Z počátku to už vypadalo, že po delší době shlédnu nějakou kvalitní českou komedii, kterou nedávají až tak často. V prvních dvou třetinách filmu tomu tak opravdu bylo a já se bavil tolik (zejména díky skvělému hereckému obsazení), že bych se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdičkami. Naneštěstí závěr filmu se sesunul k dějově zmatené až nelogické kompozici o tolik slabší než začátek, že musím být ve svém hodnocení umírněnější. Trochu jsem doufal, že to zachrání konec, ale opak je pravdou. Škoda.(18.11.2009)

Kritika socialistického materialismu, nicméně bez nějakého východiska, bez dobrého základu. Od úplného odpadu odděluje tento film pouze Vladimír Menšík, který podává naprosto přesvědčivě typ sebevědomého pracanta, který místo pravých hodnot uctívá jako nejvyšší hodnotu "Práci a majetek". Setkal jsem se s takovými lidmi a jsou opravdu nesnesitelní. Jinak ten scénář Antonína Přidala byl celkově uzavřen ve svém socialistickém vidění světa a sám o sobě by byl tak na jednu hvězdičku..(1.3.2008)

• Nonna

Moc nerozumím tomu, proč zde na ČSFD i v televizních programech vždy bývá tento film označován jako "Komedie". Jediné vysvětlení je to, že v tom hraje Vladimír Menšík = komik = tedy komedie. Ještě, že nehrál v Titaniku nebo Psychu... Příběh o uzurpátorském otci, natočený v aktuálním totalitním období, o tom, jak dvě mladé holky nemají možnost žádného rozletu, protože na prahu dospělosti je zatne režim, okolní konvence, agresivní otec, submisivní matka a všemu tomu se ochotně přizpůsobující partneři, je podle mého názoru vším možným, jen ne komedií. Kdyby to bylo trochu hloub rozpracované, např.v takovém stylu Jaroslava Havlíčka, bylo by z toho dokonalé psychologické drama - a Vladimír Menšík by na něj, svým šíleným ztvárněním despotického otce, měl. Takto je film jen snůškou nepříjemných a do budoucna neřešitelných situací, které vzbuzují v divákovi pocity smutku, bezvýchodnosti, nenávisti. Velmi, velmi smutná komedie.(28.1.2013)

Poněkud nešťastným se dle mého soudu jeví rozhodnutí tvůrců žánrově vymezit svůj film coby ztřeštěnou komedii s nádechem satiry, neboť tento bezesporu velmi zajímavý portrét maloměstského/vesnického stavitele a dominatní hlavy rodiny - uzurpátora svobodného rozhodnutí ostatních členů rodiny, který neempaticky diktuje své manželce i svým dětem, jak mají žít svůj život, je věrným obrazem skutečného stavu světa a svou tragickou podstatou by mnohem lépe konvenoval s žánrem čistokrevného dramatu. Vím dobře, o čem mluvím, můj otec jakoby Francovi (Menšíkovi) z oka vypadl...(6.10.2014)

• - Dana Medřická si zahrála ve filmu spolu se svým synem Václavem Vydrou. V jiném snímku se již bok po boku nesetkali. (M.B)

• - Vila, kterou stavěl Franc (Vladimír Menšík) pro svoji dceru, se nachází ve skutečnosti v Příbrami. (carott)