Švindlíř

• USA The Card Counter (více)

Bývalý americký voják William Tell (Oscar Isaac) kdysi sloužil v Iráku. Nyní se potuluje po kasinech, hraje karty a utíká před svou minulostí. Jeho monotónní a osamělý život dostane nový náboj, když jednoho dne potká mladého Cirka (Tye Sheridan), který ho požádá, aby mu pomohl pomstít se vysoce postavenému důstojníkovi americké armády. William vycítí šanci odčinit své hříchy a vezme Cirka pod svá křídla jako chráněnce. S podporou tajemné finančnice La Lindy (Tiffany Haddish) se snaží vyhrát mistrovství světa v pokeru v Las Vegas. Dokáže však udržet svého svěřence na uzdě a postavit se démonům z temné minulosti? (HBO Max)

Hanys_

Asi nejvíc to vystihuje slovo magické. Krásně se na to kouká,  Isaac málokdy zklame a tady mu ta role zádumčivého hráče s temnou minulostí dost sedla. 7.5/10 ()

kolemjdouc

Tohle se vymklo americké klasice.Myslím tím ,že se zde scénář soustředil jen na pár postav a  minimum exteriérů.A lítačky aut jako "kulturní vsuvky" tady vůbec nechyběly.A zase jednou  nutili diváky používat vlastní hlavu ()

SatyR.film

Životná dilema, je spravodlivé ak za svoje hriechy pykáte iba vy a zvyšok sveta za ďaleko väčšie prečiny si behá na slobode? Zdá sa, že bývalý vojak Will sa už po odpykaní trestu so všetkým zmieril a bezcielne putuje po kasínach, kde počítaním kariet vyhráva malé sumy aby neupútal pozornosť. Do cesty sa mu pripletie mladý chlapec, ktorého otec mal rovnaký vojenský osud ako bol ten jeho. A takto to je, zožieranie sa pomstou a vedieť preniesť sa niekedy nad určité veci je spravidla nemožné. Slabšie 3* ()

warrenur

Zaujimavy vylet do mysle a sveta kartovych hracov, neviem nakolko bol vykresleny vierohodne. A ano, obcas sa to dost vyrazne "taha", co niekoho moze nudit. V tomto filme, na rozdiel od serialoveho Moonknighta, mi Isaac sedel v roli perfektne. Posadnutost "obalovanim" a vedenie nocnych zapiskov ma nerusila. Vedome dodali filmu zaujimavy wtf-prvok. A hoci jednotlive obrazy obcas davaju zmysel v rozpravani az postupom casu, nenudil som sa. Sheridan ako troubled-kid tiez ujde. Jedna scena vo filme ma zaujala viac ako ine, a sice ,ked sa tito dvaja rozpravali pri bazene a na jeho druhom konci sa rozprava mlady chalanisko s kockou v plavkach starsou od neho...."vo co go?" :) Ten osvetleny nocny park bol uzasny. Zaver si mame predstavit ako to, ze si dvaja "experti na mucenie" dopriali vzajomny duel? Meh...skoda, ze to tak pokazili. Kuknite, moze sadnut, alebo aj nie. :) ()

BOURQUE

Skúsený scenárista a režisér Paul Schrader, chcene či nechcene, vedie príbeh čiastočne na dvoch frontoch. Jednak tu máme bývalého, odsúdeného vojaka, ktorý svoj nový život vedie ak hráč kariet. Po tom je tu mladík Cirk, ktorý sa chce pomstiť za smrť svojho otca, ktorú nepriamo spôsobil kedysi vplyvný dôstojník armády USA (mimochodom, vinný aj za to, že spomínaný bývalý vojak sa dostal do väzenia). Spojenie, alebo spíš prelínanie, ich príbehu však nie je úplne plynulý a koherentný. Celé sa to vydá takým smerom, ktorý sa síce dá predpokladať, ale výsledok na konci cesty nie je uspokojivý. Atmosféru, predovšetkým melancholickú, film má. Informácie zo sveta hazardu z pohľadu „čítača kariet“ sú na obecnej úrovni. Rola Williama Tella, ( ;) ) pre Oscara Isaca sedí (aj z pohľadu „filozofovania“). Willem Dafoe však dostal žalostne málo priestoru. P.S.: VR180 zábery, zachytávajúce diania vo väznici, prekvapili. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

kluzo

Slovy divadla sklep: to je tak dlouhý, že i kdyby to bylo o polovinu kratší, bude to pořád dlouhý... Zajímavý námět a nevyužitý potenciál. Atmosféra 80%, herecké výkony 100%, kamera 90%, režie 80%, zábava 20%... Na film se dívám kvůli zábavy ne kvůli umění. ()

ER

Jeden z těch filmů, co řeší téma pomsty rádoby artověji a "utopí se " v nemastném, neslaném ději. ()

Worry77

She said to me: "Did you ever see a city all lit up at night?" I said: "Yeah, I´ve seen a whole city on fire." (70%) ()

DJ Kritik

Herci boli tak nepríjemne nesympatický, že už to samo o sebe kazilo dojem z filmu. Inak je to len film o ničom. Nie je to ani o hre a ani o pocite viny. Je to len zblúdilé pobehovanie hercov a tie dialógy snáď písal nejaký redaktor z bulvárneho denníka snažiaci sa použiť jazyk ktorý nezapadá do jeho ligy. ()

liquuid

Nenene, tady to nefunguje. Mám rád, když se někdo pokouší skloubit dohromady více žánrů, ale tady to nejde dohromady. Při startu dostáváme náznaky, že se bude jednat o podvádění v klasickém black jacku a počítání karet, ale to se rychle změní na klasický poker, kde uvidíme za celou dobu pár her, všechny neskutečně zkrácené a bylo mi úplně fuk, jak to dopadne. Žádné napětí, nic. Do toho se proplétá vedlejší děj, týpeček tady tahá nějakýho kluka s sebou po casinech a hernách a prezentuje ho jako nějakýho talenta, přitom nehraje vůbec zásadní roli, nic nedělá. Po extrémně dlouhé a nudné středové pasáži mu dá šanci vidět mámu a místo toho kluk koupí zbraň a jede někoho picnout, netrefí se a umře :). No úžasné, tady náš pániček, hlavní hrdina, tak to přijede celý odčinit. Zajímavý nápad na začátku se překulil v obrovskou nudu a po té extrémní nudě dostáváme takový tarantinovský konec. S těží dávám i ty dvě hvězdy. U těch keců mezi začátkem a koncem bych několikrát usnul. Až taková nuda to byla. Nechápu nikoho, kdo tu sází 3+. ()

PlysovyMacko

Film sa zvláštne venuje par nesúvisiacim témam - hranie kariet po kasínach, mučenie vojenských väzňov a túžbe po pomste. Ani jednu tému nerozvija naplno a rieši priatelstvo muža a chlapca a romantický vzťah muža a ženy. Film sa motá a nič moc sa nedeje. Pomstu ani koniec som nepochopila a hlbšia myšlienka išla úplne mimo mňa. ()

xxmurphyxx

Príbehovo strašne bizarný fuck up s prapodivným koncom, plný viac či menej hravých dialógových výmen v hypnotickej atmosfére z prostredia kartárov s kvalitným výkonom hercov, ktorý podtrhuje veľmi zaujímavý a nápaditý ambient a spolu s kamerou dodáva tomu celému určitý Lynchovský nádych, čo je v tomto prípade plus. Ale film určite nesadne každému. Jeho pomalosť a podivnosť dokáže odradiť. Kto má ale chuť na vypnúť hlavu, je prežratý akcie a má chuť len nasávať neonoirovú atmosféru by mohol byť spokojný. ()

wowylgu313

35% a to jen pro to že tam je tématika hry "poker" sem tam občas vás zaujme jeho povídání na to jak se to hraje/nehraje a jinak absolutně o ničem a hrooozná nuda. Nemastný, neslaný. Herci jak když jsou v polospanku. A když čekáte že mezi to hodí aspoň nějakou pořádnou "kočku" která by to celé oživila a probudila tak tam hodí takovou která by o Jamese Bonda nemohla opřít ani kolo. Hrůza! ()

Dexter666

Ja vám neviem... Mám tu skvelého Isaaca, pomaly budujem noirovú atmosféru a nakoniec to skurvým pradivným koncom. Akoby sa mi už nechcelo premýšľať nad scenárom, tak to zakončím o dva levely horšou úvahou a láske. Prečoo? ()

Kushina

Docela silný film, u kterého jsem plně nechápal jeho smysl. Skočilo to tak...nejasně... Prostě jako by se střetly 2 typy filmů a prolínaly se tak, že to nedávalo smysl. Na jedné straně gambling a láska na druhé straně armáda a vražda.... Prostě weird, ale svým způsobem to nebylo špatné. 55% ()

rigby

Film, který se bere až moc vážně. Tak vážně, že se stává zcela nudným a nesledovatelným. Ale možná někoho osloví... ()

Easykill

"Nikdy bych neřekl, že jsem typ pro život ve vězení." Počítat karty není žádná prdel. Své o tom ví William Tell, který je ďábelsky dobrý pokerový hráč. Toho si všimne stará známá La Linda a za podpory sponzorů se spolu pouštějí do velkých turnajů o velké peníze... The card counter neboli živoucí počítačka karet je skvělý atmosférický snímek plný adrenalinu u pokerových stolů. Také dobře funguje jako drama či sonda do "vojenské" /poválečné hlavy. Přednostmi filmu, jsou ale herecké výkony a když k tomu ještě hraje skvělá hudba, co víc si přát. Za mě docela podhodnocený. ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení