Bohouš

(TV film)
Krátkometrážní / Komedie
Československo, 1968, 25 min

Správce horského hotýlku Alois Randa (Jiří Sovák) má starostí nad hlavu: očekává početný zájezd turistů, nestíhá vařit a jeho jediná zaměstnankyně, pokojská Miluška (Zdena Hadrbolcová), si balí kufry. S Bohoušem už tady nezůstane ani minutu. Bohouš je Randův obrovský bernardýn, který odmítá respektovat Miluščino soukromí. Pokojská je tedy pryč, zato přichází první host (Vladimír Menšík) a má hlad jako bernardýn. Hrdý majitel bernardýna s ním tedy uzavře bizarní sázku - jestliže host dokáže sníst na posezení víc chodů než Bohouš, bude mít zajištěn bezplatný týdenní pobyt. Pokud se mu to nepodaří, týden bude u Randy zastávat místo pokojské. (Oskar)

Razzor_82

"Já mám hlad jako bernardýn." Letitá klasika a porce poctivé zábavy s jednoduchým dějem. Sázka o jídlo v hereckém představení našich velikánů Sováka s Menšíkem. S Bohoušem u stolu by nechtěl závodit asi nikdo. A víte kdo v tomhle filmu "...výhradně fandí fotbalovému klubu Glasgow?"  9/10 ()

Trixi

Bohoušova " one dog show " ...... Sovákova a Menšíkova" two men show " ........ parádní podívaná. Jen nedoporučuji sledování, když máte prázdnou ledničku :-). ()

mudvayner

Krátká, milá, příjemná komedie pro dva herecké velikány ušitá na míru. I na tak malém prostoru lze předvést herecké kvality. Menšík a Sovák si to museli užívat :) A Bohouš taky :D Jinak bývalý silvestrovská klasika, teď už to moc nedávají, česká kinematografie jde se svými novými počiny do hoven... ()

FireTight

Žrací duel mezi Vladimírem Menšíkem a bernardýnem Bohoušem patří mezi moje nejoblíbenější komedie vůbec a nedám na ni dopustit. Když si jenom představím, kolik jídla oba duelanti jakoby snědli... Fíha! Ještě, že závěrečný chleba (ve skutečnosti politý benzínem) Bohouš nechtěl, jinak by tam žrali ještě dnes! :D ()

Chosef76

Dvojka Jiří Sovák a bernardýn Bohouš je osvědčeným lékem na chmury a sváteční stres vždy na konci roku. Úžasné herecké představení hlavních protagonistů. ()

danny_21

Kdo by neznal souboj nenažraného bernardýna s Menšíkem, svérázným hoteliérem Randou a prchající pokojskou Miluškou :-). Jestli se mi někdy víc nesbíhaly sliny na kus pořádné české kuchyně než u sledování Bohouše - ať se propadnu do Východního Německa - 85 % ()

Inozuka

Stokrát viděno a stokrát prochechtáno ... Geniálně vystavěná komediální jednohubka a herecký koncert Jiřího Sováka, který nakládá od začátku do konce. Ve spojení s Vladimírem Menšíkem doslova výbušná směs. ()

Nix

Krátká, ale naprosto skvělá komedie. Menšík jako vždy hraje pokaždé jak umí nejlépe a Sovák skvěle sekunduje, ale Bohouš je borec. ()

sornilka

Skvělá komedie. Bohouš prý ten chleba nakonec nesežral proto, že byl namočen do nafty (nebo benzinu)...jinak by asi papal dál :o)))...moc ráda bych ten film opět viděla, vždycky mě pobaví :o)) ()

Rodin

A tohle právě byla Schulhoffova parketa. Ty dřívější detektivky byly mdlé a mnohdy poněkud pitomé, měl se prostě soustředit na půlhodinové anekdoty a byl dodnes hvězdou českého filmu. ()

.killer.

Co na tomto českém dílku miluju krom hereckého obsazení, je především krátká stopáž a zábavný, neohraný námět, u kterého se každý zasměje. ()

Petus

Co bychom na Vánoce dělali bez nenažraného a rozmlsaného Bouhouše? To by snad ani nebyly svátky. Tenhle mastrštyk o třech hercích a jednom bernardýnovi je stejně tak geniální jako legendární. Jediná škoda, že dneska už u nás nikdo není schopný nic podobného natočit. Jenže hledejte dnes druhého Menšíka a Sováka. ()