What If...? - Season 1 (2021) (série)

What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (S01E04)

(epizoda)

Co by se stalo, kdyby Doctor Strange při nehodě neztratil své ruce, ale svojí životní lásku Christine. (kebabvchlebu)

AloeB

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Krásná premisa, zajímavý námět, sympatický hlas Benedicta Cumberbatche, silný příběh hledání ztracené lásky - co se tedy pokazilo? Snad je to jen můj pocit, ale v konečném důsledku mi přijde, že celých třicet minut není o ději, ale o představení a vyboostění postavy zlomeného Strange - v titulcích označovaného jako Strange Supreme. Konfrontace s Watcherem je působivá, zničení universa však proběhne bez emocí. Trochu problém mám také s postavou Christine, vychází to už z původního filmu Doctor Strange, kdy mi (zřejmě vinou slabého scénáře) nepřijde tato děvčica jako nějak výrazně důležitá pro našeho gerojského čáryfuka. S tím, že jeden animák a jeden crème brûlée to nespraví - zvlášť když tato série animáků pracuje s tím, že má divák k postavám vztah už z filmu. ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Doktor Divný ve variaci na Wellsův Stroj času posunuje laťku Co kdyby? hodně vysoko. Práce s charakterem je i díky Cumberbatchově účasti na úplně jiné úrovni. Každá z prozatimních epizod končí hodně temně, ale tady jde Bradley do úplného extrému. P.S: Všichni sice špekulují, že tenhle Strange bude v Parkerově poslední štaci, ale podle mě to bude ještě malinko zamotanější. ()

oveckaoa

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zatím nejlepší díl ( neviděl jsem první , druhý a třetí a ani nechci). Věnuje se to tomu co by se stalo kdyby Dr Strange při nehodě místo  o ruce přišel o ženu tak, že se rozpůlí a jeden se z toho dostane a druhý se ji snaží oživit tak do sebe vsaje cizí bytosti a pokusí se ji oživit což zničí realitu. 80 procent ()

LND

Jak se bude čaroděj, který umí vrátit čas, vyrovnávat se smrtí milované osoby? Tuto epizodu si troufnu nazvat nejlepším kouskem marvelovské seriálové tvorby. Po všech komediích se dočkáváme hutné atmosféry a dávky emocí v čele s nezaměnitelným Benedictem Cumberbatchem. Zajímavá je i určitá paralela s Shang-chim, ale těžko říct, zda šlo o záměr nebo náhodu. (nebo docházející fantazii tvůrců xD) ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Čtvrtá epizoda What If...? předvedla velké věci. Zásadní okamžik života Doctora Strange nahradila jiným zásadním okamžikem, který Strange vyslal na cestu, kdy se z něj na samém konci stává v podstatě tragická postava. Čtvrtá epizoda seriálu What If...? je nejen zatím nejlepší epizodou seriálu What If...?, ale také jednou z nejlépe napsaných věcí z celého Marvel Cinematic Universe.   Čtvrtá epizoda What If...? je naprosto fenomenální a naprosto prokazuje potenciál postavy Doctora Strange. Pochválit se musí především Benedict Cumberbatch, který svou pozici jednoho z nejlepších herců současnosti dokazuje i tím, že i za mikrofonem dává do role všechno. V Cumberbatchově hlasovém projevu jsou naprosto cítit všechny potřebné emoce a Strangeova cesta zármutku díky tomu tolik funguje. A i přes to, že Strange víceméně pořád neztratil svou aroganci a skutečně se vydává vstříc temnotě, sympatizovat se s ním dá vlastně dost.   Strangeova snaha o smazání pevného časového bodu, která může vést k zničení samotného vesmíru není vůbec snadná a Strange se v podstatě stává závislým na cestování v čase. Po vzoru první Strangeovy sólovky je tu využita časová smyčka, tentokrát ovšem s více tragickým nádechem. Tvůrci seriálu v tomto ohledu opět dbají na detaily a havárie v této alternativní realitě je prakticky identická s hlavní časovou linii MCU do nejmenších detailů. Scenárista A. C. Bradley skvěle dokázal vystihnout Strangeovu osobnost a pak dorazí na skutečně silné finále.   Právě ono finále skvěle funguje a celá zápletka o zármutku se dočká zajímavého vyvrcholení. Po celou dobu je animace opět na skvělé úrovni, celá epizoda navíc obsahuje hned několik pěkných záběrů. Celá ta epizoda What If...? navíc naprosto vytěžuje potenciál, který seriál mohl nabídnout a představuje skutečně divokou alternativní realitu, která potvrzuje, že je Doctor Strange jednou z nejzajímavějších postav Marvel Cinematic Universe a je tak štěstí, že jí hraje právě někdo tak talentovaný jako Cumberbatch. Prozatím jde rozhodně o nejzajímavější a nejlepší epizodu What If...? Snad se další epizody kvalitám této epizody minimálně vyrovnají......     ()

• V této epizodě je zmíněn Cagliostro a jeho knihovna vědění. Cagliostro byl čaroděj, jehož žákem byl i Victor von Doom. Caglostro použil knihu zaklínadel „Darkhold“, která se objevila již v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. (od r. 2013) i v seriálu WandaVison (od r. 2021). (Frca)
  • V této epizodě si někdo poprvé všimne přítomnosti The Watchera. (Kubaaa97)
  • V této epizodě Doctor Strange poprvé používá Kámen času přímo k cestování časem. Ve filmu Avengers: Infinity War (2018) jej používal, aby pouze nahlédnul do alternativních realit a zjistil, jak může být poražen Thanos. (Frca)