Reklama

Reklama

Co kdyby...? - Série 1 (2021) (série)


What If... Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? (S01E04)

(epizoda)
  • Slovensko Čo keby... Doctor Strange prišiel o srdce namiesto rúk?

Doctor Strange, zasiahnutý smútkom, využije Oko Agamottovo pri nebezpečnom pokuse o zmenu minulosti. (Disney+)

Recenze (46)

3DD!3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Doktor Divný ve variaci na Wellsův Stroj času posunuje laťku Co kdyby? hodně vysoko. Práce s charakterem je i díky Cumberbatchově účasti na úplně jiné úrovni. Každá z prozatimních epizod končí hodně temně, ale tady jde Bradley do úplného extrému. P.S: Všichni sice špekulují, že tenhle Strange bude v Parkerově poslední štaci, ale podle mě to bude ještě malinko zamotanější. ()

oveckaoa 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím nejlepší díl ( neviděl jsem první , druhý a třetí a ani nechci). Věnuje se to tomu co by se stalo kdyby Dr Strange při nehodě místo  o ruce přišel o ženu tak, že se rozpůlí a jeden se z toho dostane a druhý se ji snaží oživit tak do sebe vsaje cizí bytosti a pokusí se ji oživit což zničí realitu. 80 procent ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je z toho hodně cítit inspirace ze Stroje času. To mě ale tolik nemrzí. Ten film mám rád. Co mě mrzí je promarněný potenciál. Tohle totiž mohl být slušný předvoj k multiverse madness. Třeba příběh Strange z jiného vesmíru se kterým se ve filmu setkáme (jak napověděla potitulková scéna Spidermana ). Bohužel ambice byly níže (a jinde). I tak rozhodně lepší než první dvě epizody. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá epizoda What If...? předvedla velké věci. Zásadní okamžik života Doctora Strange nahradila jiným zásadním okamžikem, který Strange vyslal na cestu, kdy se z něj na samém konci stává v podstatě tragická postava. Čtvrtá epizoda seriálu What If...? je nejen zatím nejlepší epizodou seriálu What If...?, ale také jednou z nejlépe napsaných věcí z celého Marvel Cinematic Universe.   Čtvrtá epizoda What If...? je naprosto fenomenální a naprosto prokazuje potenciál postavy Doctora Strange. Pochválit se musí především Benedict Cumberbatch, který svou pozici jednoho z nejlepších herců současnosti dokazuje i tím, že i za mikrofonem dává do role všechno. V Cumberbatchově hlasovém projevu jsou naprosto cítit všechny potřebné emoce a Strangeova cesta zármutku díky tomu tolik funguje. A i přes to, že Strange víceméně pořád neztratil svou aroganci a skutečně se vydává vstříc temnotě, sympatizovat se s ním dá vlastně dost.   Strangeova snaha o smazání pevného časového bodu, která může vést k zničení samotného vesmíru není vůbec snadná a Strange se v podstatě stává závislým na cestování v čase. Po vzoru první Strangeovy sólovky je tu využita časová smyčka, tentokrát ovšem s více tragickým nádechem. Tvůrci seriálu v tomto ohledu opět dbají na detaily a havárie v této alternativní realitě je prakticky identická s hlavní časovou linii MCU do nejmenších detailů. Scenárista A. C. Bradley skvěle dokázal vystihnout Strangeovu osobnost a pak dorazí na skutečně silné finále.   Právě ono finále skvěle funguje a celá zápletka o zármutku se dočká zajímavého vyvrcholení. Po celou dobu je animace opět na skvělé úrovni, celá epizoda navíc obsahuje hned několik pěkných záběrů. Celá ta epizoda What If...? navíc naprosto vytěžuje potenciál, který seriál mohl nabídnout a představuje skutečně divokou alternativní realitu, která potvrzuje, že je Doctor Strange jednou z nejzajímavějších postav Marvel Cinematic Universe a je tak štěstí, že jí hraje právě někdo tak talentovaný jako Cumberbatch. Prozatím jde rozhodně o nejzajímavější a nejlepší epizodu What If...? Snad se další epizody kvalitám této epizody minimálně vyrovnají...... ()

LND 

všechny recenze uživatele

Jak se bude čaroděj, který umí vrátit čas, vyrovnávat se smrtí milované osoby? Tuto epizodu si troufnu nazvat nejlepším kouskem marvelovské seriálové tvorby. Po všech komediích se dočkáváme hutné atmosféry a dávky emocí v čele s nezaměnitelným Benedictem Cumberbatchem. Zajímavá je i určitá paralela s Shang-chim, ale těžko říct, zda šlo o záměr nebo náhodu. (nebo docházející fantazii tvůrců xD) ()

Galerie (21)

Zajímavosti (9)

  • O'Bengh v této epizodě oslovuje Doctora Strange mylně „Sorcerer Armani“. Jedná se o referenci na film Doctor Strange (2016), ve kterém ho Kaecilius (Mads Mikkelsen) oslovoval jako „Mister Doctor“. (Kubaaa97)
  • V této epizodě je zmíněn Cagliostro a jeho knihovna vědění. Cagliostro byl čaroděj, jehož žákem byl i Victor von Doom. Caglostro použil knihu zaklínadel „Darkhold“, která se objevila již v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. (od r. 2013) i v seriálu WandaVison (od r. 2021). (Frca)
  • V této epizodě si někdo poprvé všimne přítomnosti The Watchera. (Kubaaa97)

Reklama

Reklama