Mladý pár se zoufale snaží zachránit svoje manželství a rozhodne se přestěhovat. Jenže v novém domě snů se brzy začnou dít věci, které odhalí jeho pohnutou minulost. (Netflix)

borec999

Hororov s podobným vyvrcholením som už 2 alebo 3 videl, no zatiaľ som sa ich stále neprejedol. Jednak je to preto, že tento typ pointy je ťažké odhaliť tak aby ste si boli v 20. minúte 100% istý, že ide o "to" (nechcem spoilovať) a vždy túto možnosť v mysli len zvažujete ako jednu z alternatív. No a po druhé, podobné haunted house zápletky sú azda mojim najobľúbenejším hororovým subžánrom, takže aj preto som si filmík užil viac než ostatní a osobne musím chváliť. Herci aj scenár v pohode, hudba efektne podporovala pokusy o postupné stupňovanie napätia a atmosféry, výraznejšie ľakačky som síce nezaznamenal, ale nejako extra mi to nevadilo pretože spomínaná atmosféra bola vo viacerých chvíľach naozaj výborná a aj bez jump scarov som bol napnutý ako guma na trenkách. A ešte jedna vec, ktorú musím vyzdvihnúť. Spoušť je ukážkovým príkladom ako si predstavujem využitie humoru v hororoch. Čiže v scénach v ktorých sa z hororového hľadiska "nič nedeje" (dialógy medzi postavami) áno, no počas tvorenia atmosféry napätia a pokusov o vystrašenie diváka rozhodne nie. Škoda že väčšina moderných hororov ide opačnou cestou a v momente ľakačky tam radšej šupnú nejaký ten vtip a menia sa skôr na komédie... To je však už na inú debatu. Spoušť sa mi rozhodne páčila a tento rok patrí u mňa bezpochyby k tým výraznejším hororom, ktoré som mal možnosť zhliadnuť. 75% ()

Spacecore

No, rozpočet je malý, režie je slabší a herci působí prkenně, i když zrovna Ice Man umí hrát, tak problém musel být v produkci. Ale přesto námět je celkem dobrý, i provedení nepůsobí jako pěst na oko. Co ale vadí je mdlé tempo, velká délka. Když opravdu nic nečekáte, tak se to dá, ale jestli očekáváte super horror-thriller, tak to ne. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku, nič nové pod slnkom. Podobných filmov je niekoľko a najbližšie a to hlavne k pointe sa približuje The Pact, ktorý je určite záživnejší i finále ponuka lepšiu gradáciu. V tomto filme zabíja hlavne prepálená stopaž, keby bola skrátená aspoň o 30 minút, bol by film oveľa pôsobivejší. Lenže to sa nestalo a tak vidíme veľa zbytočných scén a nezaujímavostí, ktoré pochovávajú sľubne vyvíjajúcu sa atmosféru i napätie. Hlavne vypätých scén je tu veľmi malo a to je na obsah tohto filmu až zvláštne, Tých tu malo byt neúrekom, ale nie sú. To asi aj preto, že postavy boli ako uderene. Mne keby sa dialo len polovica z toho tak zbystrím a spozorniem a oni sa dokázali len hádať a obviňovať, hlavne ten mužský kretén mi začínal piť krv. Ale nie je to až tak výnimočne, keďže týmto hendikepom trpí veľmi veľa filmov aj z inou tematikou. Aspoň, že tu hrala Ashley Green, na ňu sa mi veľmi dobre pozerá. Slabé 3*. ()

viperDavid

Celkem rychle jsem si to spojil s crawlspace ale musím přiznat, že začátek byl velmi podařený. Člověk trošku přemýšlí jestli jde o duchokravinu nebo amerikokravinu. Tak či onak bych to nezavrhoval a hlavní psycho kráska je fakt kráska i když ta její ségra...no co vám budu povídat ()

Flopik

V týchto hororoch vždy dúfam až do konca, že to bude niečo paranormálne. O tomto filme som si nič nezisťoval a popravde dosť dlho to vyzeralo, že by sa to mohlo splniť. Nakoniec však film vyloží karty na stôl a ide o len o obohratú historku, ktorú sme videli už dosť veľa krát. Herci sú sympatickí a Ashley je kočka, pozerá sa nato dobre ale tá stopáž...Prečo to muselo mať 2 hodiny, ubrať pol hodinu a hneď by to bolo lepšie. Škoda že intruder nemal aspoň nejakú deformáciu, takto nahnal strach len pokým sa neukázal. Koniec veľmi málo thrilerový. U mňa čistý priemer. Ale pozretím rozhodne nič nestratíte. ()