Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Žena na útěku, odvážný uprchlík, horlivá úřednice a otec v nesnázích. Neznali se, ale teď se jejich cesty protnou v australském záchytném středisku pro imigranty. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

je celkem jasné,že tzv.vítače tohle utvrdí v tom jak je všechno strašně špatně,kdežto pro ty co volí spd a o víkendu si s chutí zahajlují s Ortelem to bude jen tupá agitka,nicméně v reálu je to hlavně silná káva,která ukazuje,že se co týká migrace jde o boj,který vlastně nemá vítězů.Možná to místy trochu smrdí klišé,aby to vyvolalo potřebné emoce,ale věřím,že zhruba takhle to opravdu funguje.Moc hezky tu Stateless ukazuje tři tábory.Bezradné úředníky,kteří přes všechna pravidla,nařízení a vlastní (ne)schopnost zapomněli být lidmi.Stráže v uprchlickém táboře,kteří jsou buď hovada,nebo ignoranti a nebo lidé,kteří by snad i chtěli dělat věci správně,ale nemají moc možností.No a pak samotní uprchlíci,kteří jsou degradování na "anonymní" dav,který dozorci oslovují číslem jako ve vězení i když v něm nejsou a většina z nich chce pouze lepší život pro sebe a svoje blízké.(je možná trochu naivní,že jsou zde všichni zobrazeni jako klaďasové,ale byl jsem s tím ok).A ti všichni se pak sejdou na místě,které se jim postupně zadře za nehty a jednoho po druhém je sežere za živa...80% ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„TOHLE SE MUSÍ ZNIČIT ZEVNITŘ…“ Pravda, čekal jsem víc nějaký útisku, špatnýho zacházení atd. A vono je to spíš o tý události, jak tam ubytovali tu zoufalou australskou občanku. Abych nekecal – ten život a strasti nebo spíš uprchlický problémy jsou tam taky, takže mám (máte) možnost poznat, že život není spravedlivej. Kurva není! Ale já nejsem „sluníčko“, takže spoustu věcí chápu (i když možná po svým…). Víc než o těžkej život imigranta jde o obvinění systému. A taky vo tu jednu šílenou píču. Nakonec je mi líto těch obyčejnejch zaměstnanců…. Jo a prej už je to teďka v pořádku…       /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Děkuji úřednici za odebrání dětí.  /// Thx za titule „Mirka Spudilová“.                   PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Překvapuje mě, jak málo je tady Stateless hodnocené. Přitom jde o sérii, která si rozhodně zaslouží pozornost. Zajímavé na ní je třeba to, že má více rovin. Příběhy jednotlivých postav ze záchytného tábora jsou tak silný kafe, že jsem měla co dělat, abych si od té hromady bezmoci dokázala držet odstup. A pak je tu vynikající Yvonne Strahovski, která naléhavě touží po přesném opaku toho, co chtějí všichni ostatní a dostává se do bizarní situace, při čemž se postupně odhaluje její minulost. Velmi dobře zahrané, velmi uvěřitelné. Člověk může mít pochopení pro všechny strany, a stejně se cítit naprosto ztracený... ()

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Minisérie o uprchlickém táboře, na jednu stranu kvalitně, na té druhé tíživě, ne moc pozitivně natočeno, ve vyprahlém, nehezkém prostředí. Vše je, dá se říct, o schizofreničce v táboře, okolo které se motá vůdce sekty, úřednice, která neví roupama coby, bachaři pod psychickým stresem a všudypřítomnými uprchlíky dožadující se svá práva. Yvonne Strahovski to hraje bravurně, herecký bezkonkurenční. Její proměna je neskutečná. Bohužel až poslední díl dostává trochu spád a napětí. Do té doby to jde od desíti k pěti. Myšlenka podle mého není o hodných nebo zlých migrantech. Jsou obě strany. Jen to ukázalo jak to pravděpodobně vypadá v těch kultivovanějších uprchlických centrech v Austrálii. ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Ponurý drama plný bolesti a taky těžkýho rozhodování, co je tady vlastně správný a co špatný. Jde tady o imigranty a soucítit se tady dá s oběma stranami, s těmi co jsou zavření, i s těmi co je mají hlídat. Seriál je velmi dobře napsanej, nevypráví až tak něco novýho, ale působí autenticky a má i dojemnej konec, takže určitě 80% a silný čtyři pecky. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Minisérie se inspirovala skutečným příběhem australské občanky Cornelie Rau, která byla součástí kultu KENJA a mezi lety 2004 a 2005 byla po dobu 10 měsíců nezákonně držena nejdříve v ženském vězení v Brisbane a následně v detenčním centru pro imigranty Baxter poblíž města Port Augusta v Jižní Austrálii. (oli009)
  • Stejně jako hlavní postava, i kult GOPA má svoji skutečnou předlohu, kterou je společnost Kenja Communication, známé také jen jako KENJA. Názvy obou kultů jsou složeny z křestních jmen jejich zakladatelů, v případě společnosti GOPA ze jména Gordon (Dominic West) a Pam (Cate Blanchett) a v případě společnosti KENJA ze jména Kena Dyerse a jeho partnerky Jan Hamilton. (oli009)

Reklama

Reklama