Rupert Pupkin (Robert De Niro) je komik, který je přesvědčený o genialitě svého talentu, přestože nikdy nevystupoval a názor na jeho talent s ním nikdo nesdílí. Rupert je posedlý myšlenkou vystupovat v televizi. Když se seznámí se slavným komikem Jerrym Langfordem (Jerry Lewis) nabude přesvědčení, že mu tato hvězda dopomůže ke slávě. Jerry Ruperta odmítá, a tím pro něj začíná noční můra, neboť Rupert se neštítí ničeho na cestě ke svému cíli. Začíná Rupertova bezohledná hra pronásledování, vydírání a nakonec i únos... (Fine Production)

Stanix

Na tento snímek je možno nahlížet z mnoha úhlů. Postava Ruperta Pitkina, ... Putina....Pumpkina, ... promiňte Roberta Pupkina mi velmi připomínala Andyho Kaufmana z Formanova Man on The Moon, ovšem, a to je až neuvěřitelné, mnohem více "šíleného". Dá se velice snadno charakterizovat buď jako schizofrenický fanatický psychopat, a nebo jako chorobně cílevědomý exibicionista. Pravda není nikde uprostřed, ba ani po celém shlédnutí se nedá říct o který charakter se jedná. Je jen a jen na diváku kam ho zařadí. ()

Zombiepod

King of Comedy je možno najslabším Scorseseho filmom, aký som doteraz videl - faktom stále ostáva, že "slabšie" je u Martina stále vysoký nadpriemer a zaručené kvalitný film. Prekvapený som bol v prvom rade najmä De Nirom a jeho rolou, ktorá bola snáď jedna z jeho najlepších, čuduj sa svete. Zaujímavý, avšak dosť vláčny a uťahaný scenár, ktorý prekypuje istými nápadami ako je u režiséra zvykom, a tradične fantastickým rozprávaním. Humor na úrovni, ktorý rozosmeje (najmä Pupkinovo záverečné televízne číslo) a v istej absurdnosti situácií ukazuje, čo dokáže urobiť človek pre pár minút slávy. Kolísanie medzi tromi a štyrmi hviezdami, ale vzhľadom na môj blízky vzťah k režisérovej tvorbe som sa rozhodol prilepšiť. ()

G04T

Tak teď nevím.. Tři hvězdy jsou málo a čtyři zase moc. Nemůžu říct, že jsem se smál každou minutu, ale nějaký scény se fakt povedly. De Niro byl výbornej jako (skoro) vždycky. Hrozně mě srala uječená, hnusná, z prdele vytažená Sandra Bernhard. Měl jsem chuť ji zabít! ()

dreamflyer

K tomuto filmu člověk musí přistupovat,tak,že nekouká na název kterej svadí k dojmu,že pude o nějakou taškařici. Ve skutečnosti je to film kterej stojí a padá na vykonu Roberta De Nira, ktery opet naprosto veruhodným a profesionalním výkonem podporuje skvelej Scorseseho rezijni styl. Proste spoluprace tehlech dvou skutecne vychazi a je tomu tak i v tomto filmu....i kdyz to neni jejich nejsilnejsi spoluprace... Jinak o významu a symbolech se rozepsali uz lidi kolem tak nebudu nosit drivi do lesa a jen doporucim tento kousek pri takovy klidnejsi nalade na hezky podany pribeh zkouknout. ()

Arccos

Až mě překvapilo, jak vcelku civilní film může tak dobře zapůsobit. Jistě - na vině je Scorsese a prakticky všichni herci. Těch přitom není na tak dlouhý film vůbec mnoho. Nedalo mi, abych "Králi" Rupertu Pupkinovi, kterému všichni komolí jméno, celou dobu nefandil. Jeho přesvědčení o vlastních kvalitách, neústupnost a (záměrné?) přezírání trapných situací a odmítavých postojů působí ve filmu velmi zúčastněně. K tomu všemu se do děje vkládají jeho vlastní představy, které přicházejí bez jakéhokoliv varovaní a které jsou tak podobné těm, které máme asi my všichni. A nakonec to dopadlo... vlastně: Byl slavný závěr skutečný nebo jenom další Pupkinova představa? ()

pepino

Ten film působí docela pozvolna, takže je nutno vyčkat až do konce, kde se všechny ingredience krásně slijí dohromady. Ne aby někoho napadlo nedodivat se do konce!!!! ()

kubilov

Skvělý film, který není tak úplně komedií v tom pravém slova smyslu. Robert De Niro zde jako Robert Pupkin dokazuje, že ať má člověk sen jakýkoliv, může ho dokázat, i když třeba mírně poruší zákon. Samotná postava Roberta je podle mého názoru jedna z nejlepších, kterou kdy De Niro hrál, protože jeho zvláštní chování, divné zvyky (rád čekám), absolutní odhodlání a konečně i závěrečné televizní vystoupení je jedním slovem geniální. Za moc milý a optimistický konec moc děkuji scénáristovi, Robert mi jednoduše přirostl k srdci! ()

pestak

Vůbec jsem o filmu Martina Scorseseho nevěděl nic, unikal mi. Musím říct že natočil skutečně vtipnou tragikomedii o zákulisí amerického showbusinessu, která zaujala i výtečnými hereckými výkony obou hlavních představitelů Roberta De Nira a Jerryho Lewise. ()

murkl

De Niro jako nejotravnější filmová postava všech dob. Dlouho mi vrtalo hlavou, jak mohl tenhle film mít happy end, protože otravný Pupkin si to opravdu nezasloužil. Chvílema jsem si říkal jestli tohle není zas jedna z těch snových sekvencí. Jsem rád, že jsem tohle viděl až po zhlédnutí Joaquinova Jokera. Je to až neuvěřitelné, kolik si toho od Krále komedie vypůjčili. ()

adamix

Celý čas sledujete nadhľadovú cestu priemerného človeka, ktorý sa snaží za každú cenu vyšplhať vysoko a na konci zistíte, že ono je to vlastne realita. I keď zaujímalo by ma, či posledná scéna sa odohrávala iba v Pupkinovej predstavivosti, alebo išlo o poriadne scenáristické skreslenie reality. Z tohto sa určite Todd Phillips musel poriadne inšpirovať, len nech sa nerobí :). Za mňa 80%. ()

hrumsrt

Robert "Pumpkin" Pupkin je typická Scorseseho komediální figurka... V pořadí již pátá spolupráce Martina Scorseseho s Robertem De Nirem a jako vždy vychází pro obě strany dobře. Král dramatického žánru nám tentokrát servíruje jeho komediální pojetí... Když si člověk něco vysní a je obdarován dostatečnou tvrdohlavostí, nelze s tím moc dělat. Něčí sen je stát se zábavní hvězdou, i když mu schází humor v srdci.. Pupkin se díky plánu připlete do cesty velké televizní hvězdě, která aby ho odbyla, pozve ho do svojí show. Což je voda pro Pupkinův mlýn.. Začíná tak Pupkinova neutuchající tvrdohlavá cesta za slibem, který nikdo nebral vážně. Největší komediální vložku obstarává absurdnost celého Pupkinova chování a kam až je schopen zajít. Ale problémem je, že když dáte psychicky nevyrovnanému člověku cíl, jde si za ním se vším všudy a především přes všechno, co mu stojí v cestě... Jasně nejodlehčenější snímek, jaký jsem od Scorseseho doposud viděl, ve kterém mimo jiné zavádí diváka do zákulisí televizní zábavy. Robert De Niro má jeden z nejneupřímnějších úsměvů.. Skvělý mix komedie a dramatického žánru, který sice ani v jedné ze svých částí vyloženě neutvoří nějaký nezapomenutelný moment, ale jako celek funguje jako poctivá filmová jízda. A přece troška černějšího humoru není na škodu.. 90% ()

AdrianMonk

S dvojkou Scorsese- De Niro prostě nemůžete šlápnout vedle. Film má sice pár hluchých míst, ale má skvělý námět a jako celek je výborný. ()

calculus

Scorsese nebo De Niro zřejmě zkoušeli natočit něco odlišného, film mi ale vůbec nesedl. Vše tady bylo podivně šílené, pomatené. Nikdy mě ani moc nebavil způsob zábavy ve stylu nucené One Man Show, o který se Král komedie pokouší. Reality show snad každý vnímá se značnou rezervou, vedle čehož se vytrácí i nepatrná pointa příběhu. Ještě mě napadá jedna věc, hlavně pro slabší povahy. Straší tady zřejmě nejodpudivější ženská, kterou se kdy filmový průmysl odvážil obsadit:-) ()

sidcom

Král Komedie mi ani moc nepřišel jako komedie, bylo to spíš smutné, rozhodně dobře a poutavě natočené. ()

pollstro

Tragikomická komedie o roztříštěném světě, který je rozporován konfliktem vysněné iluze s tvrdou realitou z prostředí americké stand-up komedie a showbyznysu na pozadí, do kterého se snaží děsivě prozíravým stylem dostat podivně sympatický hlavní hrdina, jehož snaha o úspěch je bolestivým a hořkosladkým vykreslením osudu člověka jdoucím si za svým vytouženým snem. Scorsese záměrně prolíná realitu s vysněnou fantazií. Hranice mezi těmito světy je pro diváka a hlavní postavu značně nejasná, přičemž v mnoha momentech dochází k vlastní interpretaci příběhového dění a testování reality, kterou celou dobu doprovází objektivní a subjektivní vnímání. Komediální prvek se postupně upozaďuje a neschopnost odlišit realitu vytváří napěťové a bolestivé okamžiky, jejichž síla tkví z nejistého a těžko předpokládaného chování hlavní postavy. Přesto je závěrečná komická scéna tolik vysněným okamžikem, který se náhle stává realitou, a který je zároveň lehce bolestivou zpovědí člověka, který odhodil veškeré zábrany ve snaze být na okamžik králem zábavy a důvtipu. Ačkoliv se při detailním rozboru jedná důmyslnou a hlubokou zpověď životního osudu, je po celou dobu veškeré dění díky úžasnému herectví Roberta De Nira odlehčenou terapií, která v samotném závěru inspiruje k překonání veškerých překážek při cestě za vysněným životním snem. ()

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (více)