Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

Asparah

Jsem DC teoreticky nepolíbený člověk, který sleduje jen Marvel ... Holt mě nikdy postavy jako Batman či Superman uplně nebraly. Ale když jsem si projížděl novinky a videl jsem Sovietskou vlajku spojenou s logem Supermana, bylo jasné že to musím hned vidět ... Nebudu tu vypisovat různé ideologie a politické směry toho filmu, na to ať si udělá názor každý sám. Originální komiks jsem nečetl, avšak jako člověk který má rád Sovietskou éru ( Tanky, Letadla atd.. ) sem si tohle nemohl nechat ujít a dávám tomu 4* za super animaci na kterou se pěkně dívá, super dabing, Necenzurované násilí a hlavně MOTHER RUSSIA ! :D ... Tu jednu hvězdu beru jen proto, že jsem člověk který má rád ve filmech humor a zrovna tady mi ta vtipnost chybí.... ale přidávám malé " + " za batmana v ušance ! ()

BR23

som nejako nepochopil tie slovné útoky na nie ľudstvo ale mužov... len zato že tam ženy robia úplný prd? jako vážne, ten feminizmus nasilu je dosť trápny :D ten happyend bol tiež slabší ale inak sa mi to celkovo páčilo, bolo to véľmi skratkovité ale necenzurované a to bolo fajn. taká komixová alternatívna jednohubka :) ()

Mytago

Jako další z této řady nabízí zajímavý pohled na jinou možnost vývoje příběhu. V tomto ohledu velice zajímavé. Nicméně po shlédnutí musím konstatovat, že něco s tak mocným americko- propagandistickým nábojem jsem už dlouho neviděl. Člověk se chtě nechtě musí pozastavit nad některými scénami a dějovými liniemi - kupříkladu boj sovětského Supermana s jeho americkým klonem, kdy tento pouze mlátí pěstmi a řve, že je svoboda a demokracie...??! Dále fakt, že USA se snaží zastavit ""hrozbu" vysláním dvou vln "superatentátníků" (supermanův klon a letka Lanternů) proti Supermanovi, ačkoli ten neustále odmítá konfrontaci s Amerikou. A v neposlední řadě fakt, že je zde Superman prezentován jako sovětský diktátor na straně "zla", kdežto Luthor jakožto silný vůdce, vyvede Ameriku z krize (do které upadla sama) určitě správně a "demokraticky." Už jen třešničkou na dortu je závěrečné předání moci (v demokracii??) do rukou Luthorova asistenta. Nedělal jsem si iluze, ovšem takovou propagandu jsem vskutku nečekal. Odhlédneme -li ale od těchto věcí, je film vcelku zajímavým příběhem o ideálech, jejich prosazování a zklamáních nad tím, jak lidé dokáží jakoukoliv utopickou myšlenku přetvořit a zničit ku prospěchu jen několika málo vyvolených. ()