Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

tron

„Muž musí vedieť, kedy je správny čas opustiť pódium.“ Superman: Rudá hvězda v češtine v BB/art vydalo už dva razy: prvý v roku 2012 a druhý v reedícii 2020. Komiks Marka Millara je to veľmi dobrý, autor v ňom šikovne pracuje s otázkou, čo by sa stalo, ak by Superman nestroskotal na americkom území, ale v Sovietskom zväze. Objaví sa viacero slávnych superhrdinov, ale je s nimi narábané značne radikálnym spôsobom, čo je super. Takisto nakreslené je to na parádu. Millar rád svoje príbehy výborne začína, ale trochu divno zakončuje (Občianska vojna, starý dobrý Logan), ale v tomto prípade mal vzácne scenár vyladený od začiatku až do konca. Animovaná celovečerná adaptácia z tohto komiksu vychádza, ale po dejovej stránke sa od neho na niekoľkých miestach dosť výrazným spôsobom odlišuje (najmä vo finále, kedy komiks zachádzal oveľa, oveľa, oveľa ďalej). Komiks ma bavil viac. ()

Shakers

Sovietsky súdruh Superman ? Vlastne prečo nie. Videl som už Japonského Batmana (Batman Ninja) a ten ma tiež zaujal postavami "vhodnými" do iného obdobia než je tradičný Gotham a Metropolis. Red Son obsahuje niekoľko zaujímavých scén, či už sú to bitky zo súdruhom Batmanom alebo hrdinská reč na červenom námestí vedľa veľkého Stalina. Netradičné obdobie a netradičná výmena uloh priniesla niečo čo tu ešte nebolo a možno aj preto ma to bavilo. Hudba od Frederika Wiedemana na ruský spôsob sa tiež podarila. Animácia a akcie sú od ostrieľaných profíka (Sam Liu) znova štýlové. 75% - 4* ()

pepo

Vyborny pribeh, paradna temna atmosfera, necenzurovane nasile, silne temy a hromada vypecenych scen. Skoda tradicnej lacnoty a skratkovitosti. Ale to uz k tejto produkcii patri. Navyse je to za dlhu dobu najlepsi politicko kriticky film ukazujuci fuck you vsetkym politickym zriadeniam (skoda vymaknuteho zaveru). Je smutne alo tato ceckova animovana produkcia kvalitativne prevalcuje megadrahe konkurencne zalezitosti. 9/10 ()

3DD!3

Vadí mi odklon od Millarova komiksu v klíčových aspektech děje a překroucení v něm prezentovaných ideologických myšlenek a vlastně i pointy. Jako pohádka je Rudá hvězda ale velmi podařenou variací na Supermanovský mýtus. Se skvělou akcí a řádně temnou atmosférou. Vrcholem zůstává střet s Batmankovem. ()

Spiker01

Je to sice už nějaký dvacátý VoD DC animák za deset let, ale mě stále hrozně baví a zajímá mě, jestli Sam Liu a spol přijdou s komplet novými příběhy až jim dojdou známé předlohy. Na adaptaci Red Son jsem byl hodně zvědav, stejně jako většinu DC věcí jsem jej nečetl, takže jsem chtěl být příběhem překvapen. Nezapíše se ani mezi vůbec nejlepší, ani mezi nejslabší, ale jako takový poctivý nenáročný 80ti minutový animák, ač s klasicky levnou animací, ale už jsme si zvykli, obstojí úplně v pohodě...75% ()

• Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)