Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

noriaki

Netuším jak ambiciózní je komiksová předloha, ale z téhle adaptace zmařený potenciál přímo čiší. Příběh Supermana ve Stalinově Sovětském svazu, budujícího utopii bez obětí a bez utrpení, ale i bez svobodné vůle, si přímo říkal o hluboké filosofické drama. Komiksy toho jsou schopné, bohužel tohle je jen plytká a strašlivě uspěchaná báchorka, na níž je zdaleka nejzajímavější námět. ()

PKD

Dosti dobré. Jsem rád, že se zanechali pro mě zásadní části, včetně linky s Lanterny. To nemá chybu. Sice mi vadí, že autoři vyhodili ten vskutku originální konec, ale zase scéna s osvobozením gulagu a Světlana/Lana byl/je, velmi emotivní, tudíž supr. Komentovati změnu u postavy agenta Olsena, je bezpředmětné, ovšem jestli to vleze i do comicsů, tak je konec planety. I bez Brainiaca. Smrt Josifa Vissarionoviče ´Koby´ Džugašviliho Stalina (kterému se přezdívalo Muž z Oceli, chápete tu narážku?:) a Batman, nezapomenutelné. Názor Lois, co si myslí o běžném rodinném životě včetně dětí...nevyčíslitelné. Atd. Atd. ()

hroubek

Jelikož, jsem komiksovou předlohu nečetl, tak jsem se docela těšil, protože DC animáky prostě šlapou velmi dobře, a navíc toto téma je zajímavé. A je to v rámci možností dost dobré. Samozřejmě, že čím více znáte z DC komiksů, tím více si animák užijete, a dané odkazy vám budou dávat větší smysl. Akce je povedená, daná myšlenka je hodně fajn, a má to dobré momenty. 7/10 ()

StanislachKo

Keď zapneš film a hneď po úvodných titulkoch (S inak fakt že výbornou choralovou ruskou hudbou) Sovietsky Superman zabije Stalina, Ti je jasné, Ťa čaká veľký bizár. Fuh a tam sa toho teda udialo... Mrzí ma kopec zbytočností, ako Superriorman, či zbytočné zatiahnutie Hala JordanA AKA green lantern (i keď, bez zbytočností by ten film meral ledva hodinu, že áno...). Ale čo kvitujem ako do hĺbky orwellštiny to siahlo. "You are criminals, you should die! But no... I can fix you." A už chalani po lobotómií zametali spokojne ulice. Do toho studená vojna, Lex Luthor prezident, Loise jeho manželka a sovietsky Batman so strniskom a baranicou v podstate ukradol klasickú Jokerovu pozíciu v príbehoch a teda bojovník za anarchiu. Veľa sa za tú krátku dobu udialo, ale napokon to vyústilo do komplexnosti. Takže spokojnosť. ()

pepo

Vyborny pribeh, paradna temna atmosfera, necenzurovane nasile, silne temy a hromada vypecenych scen. Skoda tradicnej lacnoty a skratkovitosti. Ale to uz k tejto produkcii patri. Navyse je to za dlhu dobu najlepsi politicko kriticky film ukazujuci fuck you vsetkym politickym zriadeniam (skoda vymaknuteho zaveru). Je smutne alo tato ceckova animovana produkcia kvalitativne prevalcuje megadrahe konkurencne zalezitosti. 9/10 ()

• Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)