Superman: Red Son

Animovaný

USA, 2020, 84 min

Vyborny pribeh, paradna temna atmosfera, necenzurovane nasile, silne temy a hromada vypecenych scen. Skoda tradicnej lacnoty a skratkovitosti. Ale to uz k tejto produkcii patri. Navyse je to za dlhu dobu najlepsi politicko kriticky film ukazujuci fuck you vsetkym politickym zriadeniam (skoda vymaknuteho zaveru). Je smutne alo tato ceckova animovana produkcia kvalitativne prevalcuje megadrahe konkurencne zalezitosti. 9/10(3.3.2020)

Dosti dobré. Jsem rád, že se zanechali pro mě zásadní části, včetně linky s Lanterny. To nemá chybu. Sice mi vadí, že autoři vyhodili ten vskutku originální konec, ale zase scéna s osvobozením gulagu a Světlana/Lana byl/je, velmi emotivní, tudíž supr. Komentovati změnu u postavy agenta Olsena, je bezpředmětné, ovšem jestli to vleze i do comicsů, tak je konec planety. I bez Brainiaca. Smrt Josifa Vissarionoviče ´Koby´ Džugašviliho Stalina (kterému se přezdívalo Muž z Oceli, chápete tu narážku?:) a Batman, nezapomenutelné. Názor Lois, co si myslí o běžném rodinném životě včetně dětí...nevyčíslitelné.;-) Atd. Atd.(3.6.2020)

Páči sa mi toto prevedenie. Nešlo len o posun do Ruska, resp. Sovietskeho zväzu. Je tam celkovo iná časová línia, je tam iný progres v rámci Ameriky, ja som sa bavil. Je pravda, že kvôli ohromnému obsahu, ktorý to do seba chcelo vtiahnuť (nepriatelia, priatelia, lokácie) by to chcelo mať omnoho väčšiu dĺžku, ale to asi stále nesedí animovanej sekcii DC aj keď nechápem prečo, keďže Dark Knigh Returns bol vynikajúci a vo výsledku mal cez dve hodiny, podobne aj Death of Superman. Tuná by to tiež sedelo. Chýbali mi tam jednoducho jeho zážitky z detstva, ten jeden okamih nestačil. Chýbali mi tam bližšie informácie o vzniku amerických protivníkov v priebehu desaťročí. Ale čo, buďme radi, že sa niekto vôbec odvážil na túto formu a podobu s týmto obsahom. Jeden z tých lepších DC animákov, ktorý určite odporúčam každému. 85%(11.3.2020)

Vadí mi odklon od Millarova komiksu v klíčových aspektech děje a překroucení v něm prezentovaných ideologických myšlenek a vlastně i pointy. Jako pohádka je Rudá hvězda ale velmi podařenou variací na Supermanovský mýtus. Se skvělou akcí a řádně temnou atmosférou. Vrcholem zůstává střet s Batmankovem.(7.3.2020)

Neobvyklý námět, který mě svou jedinečností zaujal již v úvodních minutách.......Když DC se komerčně pořád nemůže dostat na úroveň Marvelu (dle mě tento názor neplatí, ale co už...lid se vyjádřil), tak na poli animovaných snímků jednoznačně vládne. Opět se coby diváci dočkáme dost slušivé animace, která sází na svou účelnou jednoduchost a vychází jí to. Superman pobavil, již scéna se Stalinem v úvodě filmu dává najevo, že tady se nepojede na nějaké vlně dětskosti. Potěšila Wonder Woman, Lex Luthor coby americký spasitel......na druhou stranu zamrzelo, že zde Batman coby antagonista hlavnímu hrdinovi dostal méně prostoru, jeho přítomnost na plátně filmu dávala plusové bodíky, měli mu dát více prostoru. Akce ucházející. Závěr vysloveně asi nezklamal, ale dalo se z toho asi vytěžit více (komiks jsem nečetl, ale asi napravím......chci totiž zjistit, co autoři filmu změnili v porovnání s předlohou). Za mě dávám 72 %(19.3.2020)

• - Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)