Superman: Red Son

Animovaný

USA, 2020, 84 min

Dosti dobré. Jsem rád, že se zanechali pro mě zásadní části, včetně linky s Lanterny. To nemá chybu. Sice mi vadí, že autoři vyhodili ten vskutku originální konec, ale zase scéna s osvobozením gulagu a Světlana/Lana byl/je, velmi emotivní, tudíž supr. Komentovati změnu u postavy agenta Olsena, je bezpředmětné, ovšem jestli to vleze i do comicsů, tak je konec planety. I bez Brainiaca. Smrt Josifa Vissarionoviče ´Koby´ Džugašviliho Stalina (kterému se přezdívalo Muž z Oceli, chápete tu narážku?:) a Batman, nezapomenutelné. Názor Lois, co si myslí o běžném rodinném životě včetně dětí...nevyčíslitelné.;-) Atd. Atd.(3.6.2020)

Netuším jak ambiciózní je komiksová předloha, ale z téhle adaptace zmařený potenciál přímo čiší. Příběh Supermana ve Stalinově Sovětském svazu, budujícího utopii bez obětí a bez utrpení, ale i bez svobodné vůle, si přímo říkal o hluboké filosofické drama. Komiksy toho jsou schopné, bohužel tohle je jen plytká a strašlivě uspěchaná báchorka, na níž je zdaleka nejzajímavější námět.(28.12.2020)

Je to sice už nějaký dvacátý VoD DC animák za deset let, ale mě stále hrozně baví a zajímá mě, jestli Sam Liu a spol přijdou s komplet novými příběhy až jim dojdou známé předlohy. Na adaptaci Red Son jsem byl hodně zvědav, stejně jako většinu DC věcí jsem jej nečetl, takže jsem chtěl být příběhem překvapen. Nezapíše se ani mezi vůbec nejlepší, ani mezi nejslabší, ale jako takový poctivý nenáročný 80ti minutový animák, ač s klasicky levnou animací, ale už jsme si zvykli, obstojí úplně v pohodě...75%(15.4.2020)

Zajímavý animák, který je dost politicky laděný. Vždycky mě zajímalo, jak by sovětský Superman vypadal. Určitě to mohlo být i lepší, ale v něčem to má očekávání splnilo. Pár slušných bitek tam je. Svět vypadá úplně jinak a jsou tam i další známí hrdinové jako: Lext Luthor, Diana Prince, Hal Jordan, Batman nebo prohnilý Brainiac. "Použij svou moc."(27.3.2020)

Hodně dobrý animák. Příběh se neustále někam posouvá a nestojí na místě. Veškeré poseltví, které tento film přináší je velmi silné a hodně k zamyšlení nejen nad státními režimi, ale nad povahou lidstva samotného a zaslepené honbě za něčím v co věříme, že je správné, ačkoli to tak vůbec být nemusí. 4* 80%(2.4.2020)

• - Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)