Vykradač hrobů

The Tomb

Horor / Fantasy

USA, 1986, 84 min

• Bloody13

Pokud po sérii kvalitních, pseudointeligentních dramat dostanete chuť na nějakou hororovou sračičku, určitě sáhněte po něčem z filmografie F.O.Raye. Ten chlapík snad nemůže nikdy zklamat! On je to totiž "Alfa-Omega" Steven Spielberg v říši trashů. Do svých dítek se snaží narvat akční scény, hororovou atmosféru, silný erotický náboj a známé ksichty od fochu. The Tomb je však natolik rychle splácnutý a v mnoha scénách extrémně natahovaný, že už po dvaceti minutách jsem začal trpět obavou, jestli jsem náhodou nesežral půlku balíčku Hypnogenu. A to já prášky nerad! Pokud tedy nejste okrajovými fandy kultovního trashaře Raye, ruce pryč. V opačném případě se u něj vyspíte do růžova.(10.1.2014)

• beso74

Jedno z diel ranného obdobia tvorby shitmakera Raya staršieho. Pokus o dobrodružný horor kombinujúci múmiu a Indiána Jonesa plný lacných špeciálnych efektov typu blikne to a j to fuč. Vystrašiť to môže maximálne menej odolného škôlkára, ale nemožno tomu uprieť istý nadhľad, sebaparódiu a iróniu. Navyše F.O.R. má nielen zmysel pre humor, ale aj veľkú dávku drzosti a tak si nejde nevšimnúť v diele vykrádanie iných filmov, predovšetkým scény z Terminátota, keď vražedný stroj z budúcnosti hľadá Sarah Connor na diskotéke. Navyše je tu možné medzi pravidelnými spolupracovníkmi F.O. Raya stretnúť niekoľko známych tvári ako už v tom čase veteránov Cameron Mitchella a Johna Carradina, či práve tesne za vrcholom popularity sa nachádzajúcu hviezdu fantastického filmu Sybil Danning a jednu z najplodnejších "scream queen" celej filmovej histórie.(9.1.2014)

• corpsy

Asi nebudem sám, ktorého navnadil už len samotný plagát. Jonesovské dobrodružstvo od Ferdu Oleja? Tak to bude pecka. Áno, asi tak úvodných desať minút. Malo to našľapnuté na ďalšiu ´´guilty pleasure´´ kultovku rokov 80tych, coolový úvod, pekná maska démona a aj zábavná titulková hudobná vložka. Stále sme ale ešte mimo USA. A práve potom to príde. V Štátoch spojených sa to celé rozsype a upadne do ešte väčšej karikatúry, ako je zdravé. Príde nuda, minimum akcie a hlavne si tu niekto povedal ( asi rukopisec čo načmáral scenár ), že je lepšie počúvať dialógy, ako sa kochať akciou. Debil jeden.(26.10.2017)

• helloween93

Další snímek, který ač je z osmdesátek, je totálně o ničem. Céčko, na kterém mi zaujal pouze Renault Fuego, což je taky ta jedna hvězda. Viděno na AMC.(1.5.2017)

Horror z 80. let. Erotiku v tom nečekejte, občasné bubáky ano, u nás možná neprávem málo známý film.(22.1.2007)

• - Kenneth J. Hall napísal scenár za 10 dní. (beso74)

• - Natáčanie filmu trvalo 13 dní. (beso74)