Reklama

Reklama

VOD (1)

Nostalgické drama, které podle Keaneovy hry natočil režisér Jim Sheridan (Moje levá noha), se odehrává v západním Irsku 30. let minulého století. Majitelka půdy, na níž hospodaří drsný Bull McCabe (Richard Harris), se po manželově smrti rozhodne zkultivovaný pozemek prodat tomu, kdo nabídne nejvíc. Zdá se, že Bullův sen o vlastní půdě, kterou získá pro sebe a svého syna, se konečně naplní. Jeho naděje však zničí bohatý Američan (Tom Berenger) a střet mezi oběma muži vyústí v tragédii. Neústupný McCabe, v jehož minulosti se skrývá temné tajemství, sice má opět vytoužený cíl nadosah, ale zjišťuje, že jeho syna (Sean Bean) budoucí dědictví nezajímá… Richard Harris byl za svůj vynikající herecký výkon nominován na několik cen, včetně Oscara a Zlatého glóbu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Tichoza 

všechny recenze uživatele

Bylo mi řečeno, že se jedná o jeden z nejlepších irských filmů všech dob....nevim.... Něco na tom filmu je....zajímavá sonda do života irských vesničanů v době nedávno minulé, ale pravdou je, že je to místy ukrutná nuda...a to má bohužel drtívý dopad na konečné hodnocení. Jeden Ir mi řekl, mrtvý osel na začátku filmu hodně prozrazuje, jakým směrem se bude celý film ubírat....asi tak. Ale jinak Harris je výbornej. ()

Reklama

Mlle 

všechny recenze uživatele

Není to tak emočně unášející jako hloubka morálního rozměru v Oxen, případ je prostší stejně tak jako jeho hrdinové, ale nestrojenost rurálního dramatu, stejně jako ambivalentní moc kontroverzní, nicméně skálopevné prostoty ducha si lze vychutnat se stejnou silou. Kvalitně vykreslená psychologická freska rodinných vazeb, od níž neočekáváme než tragický konec. Aneb když vás přemůže nezlomnost a vaše kořeny. Což by se dnes už sotva mohlo stát – inu každá doba nabízí jiný zdroj rodinných tragédií. Viděno naštěstí v původním znění. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Působivé drama z překrásného, ale drsného irského venkova, ještě navíc z irského venkova 30. let minulého století. Líbilo se mi to moc. Prvotřídní herci, dramatický příběh s nezapomenutelným finále, působivá hudba... Pastvina je film, který nejspíš mnoho lidí nevidělo a je to obrovská, obrovská škoda. Všechny jeho nominace jsou naprosto zasloužené. Téma je skutečně silné a perfektně natočené. Opravdu skvostná záležitost, kterou jsem rozhodně neviděl naposledy. Film je to opravdu depresivní a neveselý, ale zároveň neskutečně krásný a silný. Naprosto doporučuji. 75%. ()

Sheldra

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně bych neměla hodnotit film, ze kterého jsem viděla jen 20 minut, jenže tohle není hodnocení, nýbrž výstraha: Pastvina v českém podání může směle aspirovat na nejúděsnější dabing všech dob, s největší pravděpodobností se umístí na druhém místě za Policejní akademií, namluvenou jediným hlasem chlápka, co nedávno prodělal záškrt a není si zcela jist svou sexuální orientací. V zájmu zachování duševní rovnováhy (a své televize) si to sežeňte v originále!!! ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama