Chlapci ze sousedství

• Česko Děti ulice (více)

Režijný debut černošského režiséra Johna Singletona sleduje osudy troch chlapcov v černošskom ghette South Central v Los Angeles. Stretávame sa s nimi ako s desaťročnými a potom znovu po siedmych rokoch: jeden z nich sa stáva obeťou zločinu a druhý mieni jeho smrť brutálnym spôsobom pomstiť. (oficiální text distributora)

Tomasson93

Velmi povedená old skoolová gangsta nigga movie se správnou atmosférou, skvělými hereckými výkony a dost uvěřitelným scénářem. Film přesně vystihuje život v těchto černošských ghettech. ()

RMN88

Turn your PUNK ASS over! Nevím co napsat. Já prostě nemám slov. Asi jen TLESKÁM (a ne jen jednou). A Nejlepší Hood film. ()

PanPyzamo

Měl jsem chuť na nějaký gangsta filmek a tak jsem ve finále docela spokojen. Hlavně mě film zaujal kvůli obsazení Ice Cuba. Většinu času jsem se ovšem nudil, ale ke konci to začalo být zajímavější. Ne, že by to bylo nějaké špatné, jen říkám, že mě to moc nezaujalo. Konec se mi ovšem líbil a tak bych řekl, že to byl dobrý film. Nic víc. Nic míň. Doporučil bych nejspíš fandům gangster filmů, ale musím ještě jednou podotknout, že kromě konce se tam pro mě nic moc zajímavého nedělo. 7/10 ()

Easykill

Zajímavý, že jsem dřív než tento kultovní kousek, viděl jeho parodii "Nevyhrožuj". Tu jsem viděl tolikrát, že ji znám snad slovo od slova nazpaměť. Tohle je ovšem jinde a není to už taková sranda. Snímek nahlíží na život v ghettu, který není žádný med, hlavně pro ty co se chtějí "trhnout" za lepším životem. Bez násilí a každodenní střelby na ulici úplně pro nic.. ()

montel

Tre (Cuba Gooding Jr.) je problémový chlapec. Ve škole se rve a jeho matka jej už nezvládá. Proto jej pošle ke svému otci Furiousovi (Lawrence Fishburne), který jej učí disciplíně. O sedm let později se spolu se svým nejlepším kamarádem Chrisem (Regi Green) pokouší dostat na vysokou školu. Válka gangů, která ovšem panuje v jejich blízkém okolí změní jejich životy navždy...Vyníkající černošské drama, které působí hrozně realisticky. Přesně takhle to v ghettech asi skutečně chodí a na lidi kteří tam skutečně žijí musí film působit velice poučně. Škoda, že se takové filmy točí hrozně málo. 80% ()

Teen.AGE.r

Jistě velmi kvalitní snímek, který byl takovou předzvěství - poselstvým, k tomu aby se aspoň trochu něco změnilo ... Ale změnilo se něco? :/ ...80% ()

Strid

Nejlepší gangsta film co sem kdy viděl, když sem ho dokoukal litoval sem ze nejsem černej. ( parodie nevyhrozuj je píčovina). ()

2tomas2

Drsné,realistické,a poučné,tak by sa dalo opísat toto unikátne dielo.Niektorí herci to možno mali lahšie hrat pretože v takomto prostredi žili.Je tu ukázana sila priatelstva a rodiny.Film odporúčam aj tým ktorý moc nemusia černošské filmy. Určite to patrí aj medzi filmy ktoré by ste mali vydiet. ()

Asgard

Všechny tyhle černý filmy typu Boyz n the Hood, Menace II Society, Strapped a tak podobně jsou si řekl bych hodně podobný. Ale i tak se mi to hodně líbí a když nad tím tak přemýšlím, nemám konkrétně tomuhle filmu nic moc co vytknout, tak mu dám prostě * * * * *, a za čas ho pustím rád znovu. ()

Ferguson

Tvůrci předložili před diváka několik karet a záleží pouze na divákovi, kterou si vezme za svou. Na jedné je napsáno "černoši to mají v LA dost těžké a jsou obětí většinové společnosti". Na druhé je "černoši to mají v LA těžké, ale když chtějí, mohou se z toho dostat, ale většinou skončí v začarovaném kruhu násilí". Na třetí je "černoši to mají v LA těžké, ale když chtějí, mohou se z toho dostat" a na poslední je "černoši to mají v LA těžké, ale můžou si za to sami, protože to tak chtějí". ()

Duston_Movie

Film zobrazoval, ako ti chodilo v ghette v deväťdesiatych rokoch.. Čakal som od toho viac, tak trochu ma to sklamalo.. Ale aj tak je to film na 3,5 hviezdičky, ale dávam 3. ()

K1K0

Skvelý pohľad na život z ulice, ktorý prezentujú mladý chlapci zo susedstva, vplyv kriminality a chudoby či drog a alkoholu na ľudí. Mám veľmi rad tento film a je to asi najlepší film s touto tematikou aký som kedy videl. ()

megacik

Black cosa nostra v džungli. Film len pre určitú komunitu, pre ostatných ľudí je to značne fak-fak-fak preafektovaná nuda, s hláškami, ktorým v roku 2023 nerozumejú už ani opice v pralese. Toto dielo Vám nič nedá, a niektorým dokonca aj i zoberie, príkladom toho je jeden z podradnejších hercov z tohto filmu Lloyd Avery II. , ktorý sa z toho účinkovania zbláznil tak, že si následne pomýlil realitu z fikciou....a dá sa povedať, že mu tento film zobral jeho biedny život. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton