VOD (1)

Kamala Khanová se vydá na AvengerCon, kde zjistí, že sama má schopnosti. (Disney+)

BMW12

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl nového seriálu mě tedy vůbec nezaujal. Uvidíme jaké budou další epizody, ale vypadá to na nejhorší seriál od Marvelu, do teď se mi všechny líbily, ale zde je velmi chabý příběh, nevidíme nic zajímavého. Taktéž mě zrovna moc nezajímá pákinstánsko-muslimská rodina a hlavní hrdinka mi není sympatická. ()

kenkaku odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle je víc fuj než jsem čekal. Humor se tam maskuje za rychlou konverzaci plnou ustěpačných poznámek (něco jako pamatuju z Gilmorových děvčat). Pak ta pákistánská rodinka. uf… to je tak vlezlý karikaturní bizár, že se divím až jak moc urážlivé a zesměšňující to pro ně je. Dál… pipka se tahá s bělobou? Nevěřícím psem? No tak to… to by fakt nešlo. Celé to působí jako nechutný alibismus, kdy se nuceně děj točí okolo Pákistánců a zároveň je v každém druhém záběru shazuje, aby to bylo akceptovatelné i pro zbytek diváků. Disney je potvrzeně mor kinematografie 21. století. ()

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cílovka je jasná. A tím nemyslím jen věk. Ale na druhou stranu...tohle je asi nejméně protivný způsob, jak zapracovat na multi-kulti snášenlivosti. Osobně nemám žádný problém s tím, že je to celé vyčůraně zkonstruované, aby si přišli na svoje i arabové. Takový seriál může u mladých odstránit víc předsudků, než proslovy a články různých aktivistů. Navíc Kemala i její rodina jsou v pohodě. Vyzněním a hravostí Ms. Marvel krásně zapadá k soňáckému Spider-Manovi. Je to moderní, spousta kresbiček a pubertálností, prostě oslovuje dnešní mlaďochy. I v tom je Ms. Marvel podobná Paralelním světům a jak věkem, tak náturou, by byl pro Kemalu spidy Morales, bezva sidekicker. To se ale stát nemůže, takže si bude muset vystačit s vcelku nevýrazným kamarádem a svými schopnostmi....které jsou zatím  znázorněny velmi rozpačitě. Green Lanternovské dětinskosti, to je přesně ten styl, který nesnáším. Ale uvidíme...po první epizodě soudit nelze. Zatím mě to úplně neodradilo, ale nadšení vypadá jinak. ()

Trešlson

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Překvapení se schovává na nečekaných místech. Kdyby mi někdo po traileru řekl, že se mi bude první epizoda Ms. Marvel líbit takřka bezvýhradně, nejspíš bych se mu vysmál a ještě bych ho poslal do patřičných míst. Ale tohle je zkrátka ryzí radost. Sympatický cast a hravý vizuál naprosto stačí a během většiny stopáže se tak obejdeme bez jakékoli akce a superschopností. Uvidíme, jestli tenhle nadhled vydrží až do konce, moc bych si to přál. ()

oveckaoa

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak tu někdo píše to, že Kamala zná Captain Marvel je zvláštní, když na Zemi skoro nebyla , ale dalo by se to okecat tak, že ji zná třeba od Nicka Furyho nebo Thora, ale ne ona ji zná od Ant Mana  což nedává smysl jelikož on kromě toho závěrečného boje v Avengers Endgame ji nepotkal vůbec a kdyby ji tam potkal pochybuji, že si s ní pokecal .  Jinak v podstatě slabší úvod , když to porovnám třeba s Lokim a Falconem a Winter Soldierem (WandaVision a Moon Knighta jsem vynechal)  jediná zajímavá postava kromě Kamaly je Bruno což je málo a její rodiče jsou spíš humorné postavy (speciálně otec), ale něco na styl toho taxikáře z Deadpoolů, že ze sebe dělají idioty a pak to vždy shodí matka nějakým důležitým proslovem je to podobné jako třeba v Prcičkách, když Jim dělal blbosti a jeho otec měl pak důležitý proslov o rodině  .  Abych nekritizoval líbí se mě ty triky, že třeba si píšou smsky a ono se to ukazuje na pozadí třeba na vitríně obchodu a tak  dobrý nápad je i AvengersCom nebo jak se to jmenovalo s tím, že je tam jakoby oltář Iron Mana a Black Widow (Natashy).    Zatím to nechám na 60 a uvidím jak se to vyvine. P.s. muslimka káže jiné muslimce co je haram a nechá ji řídit auto a dělat řidičák a nechá ji chodit s nalakovanýma nehtama její otec sleduje televizi (muslimský pořad to nebyl ani omylem) a využívá západní technologie  (předpokládám, že Bruno  muslim nebude) zvláštní. ()

• Píseň „Reflections“ z animovaného filmu Legenda o Mulan (1998), kterou cituje školní poradce (Jordan Firstman), je o snaze najít své místo ve společnosti v důsledku rozporu, co by si přála samotná Mulan a co její rodina. Tuto paralelu můžeme sledovat v rodinné dynamice Kamaly (Iman Vellani). (Kubaaa97)
  • Když Kamala (Iman Vellani) zmíní, že další video mohou její diváci očekávat příští středu, tak se jedná o odkaz na streamovací platformu Disney+. Nové epizody seriálů totiž vychází každou středu. (Kubaaa97)