She-Hulk: Neuvěřitelná právnička

Normální nával zlosti (E01)

(epizoda)
  • USA A Normal Amount of Rage (více)
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Komedie / Drama
USA, 2022, 38 min

Život Jen Waltersové se obrátí vzhůru nohama, když po neobvyklé nehodě získá superschopnosti. (Disney+)

NinadeL

Komiksové příběhy se Shulkí zbožňuju, takže seriál je jedna velká paráda. Ostatně jako všechny ženské seriály z MCU - Agent Carter, Jessica Jones nebo WandaVison. Má to pořád ten zábavnej styl, skvělý hlášky a motivaci k dalšímu pročítání těch zábavných zelených stránek. Spokojenost. ()

Kothy

Podle očekávání to není žádná pecka. Marvel teď zřejmě pouští ty slabší kousky, aspoň co se týče seriálů. Sledujeme zde origin Jane, ze které se díky nehodě s Brucem stane Hulk. Poté se s ním na chvíli přemístí do jeho laborky v Mexiku, kde se snaží ovládnout své schopnosti. První díl toho zatím moc neukázal, tak uvidíme. Určitě ale nečekám žádnou divočinu... "Přednesu svou závěrečnou řeč." ()

PKD

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Není to ani průser ani geniální. Na 2.str. se domnívám, že fanoušky She Hulk by to mohlo potěšiti. Zvláště ty, kteří dobře znají éru Dana Slotta a Johna Byrnea, byť ani Peter David si nevedl špatně.;-) Obsazení hl. role je pro mne bezchybné (dotyčnou znám tuším jen z pro mě vynikajícího Deníku Mrtvých) a řekl bych, že si to herečka fakt užívá. Jako Jen je v poho, ale ve své druhé podobě vypadá prostě úžasně a šíleně jí to sluší. Tady si může podati ruku se svou TAS verzí z r.96. Jen si musím stále zvykati na brýlatého a strništěm vybaveného, Hulka. Já stále dávám přednost verzi Jekyll a Hyde, dle kterého jak všichni víme je Hulk v podstatě vytvořen. Nic proti myslící verzi, já jen preferuji (dle asi dnešního pohledu zastaralou) clasickou verzi. Je též nabíledni, že se tento projekt bude lépe hodnotiti až to bude venku celé, neb v 1.díle se jede (jak píši jiní) docela rychle až možná zkratkovitě, což není úplně super. Já bych rozhodně navýšil průměrnou stopáž na těch 45min. a s tím by se dle mého pracovalo lépe. Přequapillo, že je zde opět další origin, který mi příjde dosti zjednodušený a vytvořený jen proto, aby se z ní co nejdříve stala Ona-Hulk. Já bych sem prostě dal tu transfůzi a ty okolnosti už by byly na tvůrcích. Jen jsem zvědav, jak si s ní poradí až ji budou strkati do dalších MCU filmů. Tady si nejsem zcela jist, jak to dopadne. Budu raději opatrný. Humor (zvláště vyniknuvší ve scénách ze soudního/právnického prostředí) je dobrý, ale čekám do budoucna větší nálož, jako v comicsech. Včetně promlouvání k divákům/čtenářům, které se zde docela smrsklo, ale jde zatím jen o 1.kousek 9dílné skládačky u které věřím, že časem vše zapadne na své místo. Nevím sice, zda půjde o solo díly, či o 1 dlouhý film, rozsekaný na 9 částí, ale buď jak buď, jde po mnoha letech o projekt v rámci MCU, který mě osobně velmi zajímá (když nepočítám tu plánovanou episodu v What If, která prý má býti dle opravdu perfektního comicsu Marvel 1602) tak tomu tu šanci i s možným přimhouřením očí, dám. Asi jsem po trajlerech čekal víc, ale zklamán vyloženě nejsem. Když si uvědomím, že upoutávky ukazují očividně zhuštěnou sérii v celku, takže je jasné, co/kdo nás v dalších dílech tak nějak...čeká. Pokud by takto podobně dopadla i Kara (na rozdíl od toho šquáru z CW) vůbec bych se nezlobil. 3.5 Nevím, zda budu psáti u každého dílu koment (pokud ano, tak s velkou pravděpodobností komentář k celku nebude) ale ten 1. si o to vyloženě říkal. Proto tak činím. Slečno Waltersová, držím všechny palce. P. s. když budou i v celé sérii ty feministické bláboly (které v jejích comicsech nikdy nevyzněly blbě, zatímco u této adaptace si tak jist, nejsem) potlačeny jako zde na minimum, budu spokojen ještě o něco více. P. p. s. mezititulková scéna řešící Rogersovo panictví je squellá.;-) ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Díky nepovedené smlouvě se studiem Universal nemůžou v Marvel Studios ještě nějakou dobu realizovat sólový film s Hulkem v hlavní roli, smlouva ovšem nezakazuje Hulkovy výskyty jinde a i proto se mohl stát Bruce Banner a jeho zelené alter ego Hulk stát jednou ze stálic Marvel Cinematic Universe, kdy to navíc vypadá, že se na rozdíl od většiny původních členů Avengers na odchod nechystá. Na další Hulkův film poté sice nesmí dojít až do června 2023, práva se ovšem nevztahují na jiného zeleného člena komiksových Avengers - Bruceovu sestřenici She-Hulk. Je právničkou, umí lámat čtvrtou zeď a je zelená. A navíc čerstvě dostala svůj 9-dílný seriál, který mnohé odrazoval zdánlivě nedopečeným CGI, podivnými trailery a některé i sliby o tom, že She-Hulk: Neuvěřitelná právnička bude mít tak trochu feministické motivy. Jak ovšem vlastně dopadla první epizoda?   Dle očekávání se první epizoda primárně soustředí na jednu zásadní věc - odvyprávění toho, jak se Jennifer Walters stala She-Hulk. Od počátku je přesně naznačené, co se dá od seriálu očekávat. Prolomování čtvrté zdi, prim bude hrát zaměstnání Jennifer Walters coby právničky a především to, že se v Marvel Studios skutečně pokusí realizovat vlastní sitcom. Showrunnerkou celého seriálu je ostatně Jessica Gao (stojící i za scénářem této epizody) podílející se svého času na seriál Rick a Morty, za režii poté Kat Coiro, která má zkušenosti například se sitcom Brooklyn 99 či Taková normální rodinka. Od počátku je poté zcela očividné, že humor v tomto seriálu bude hrát velmi zásadní úlohu. A bude záležet jen na tom, jak moc ho divák zkousne.   Stěžejní je fakt, že označit She-Hulk pouze za Hulka v sukni je tak trochu krátkozraké. Nejde jen o opačné pohlaví, ale i fakt, že má She-Hulk nad svým zeleným alter egem větší kontrolu, s tím si i více věří, že dokáže svou zelenou stránku podržet pod kontrolou a na rozdíl od svého bratrance se nechce vzdát naděje na normální život. První epizoda přitom skutečně funguje na principu učení toho, jak zvládat svou zelenou stránku, kdy se v průběhu projevuje poměrně slušné komediální nadání Tatiany Maslany v titulní roli, která si ovšem ještě bude muset obhájit fakt, že právě na ní bude celý seriál stát. U Jennifer Walters je už sice teď naznačené, že by mohlo jít o poměrně zajímavou postavu, chce to ovšem ještě strávit s ní nějaký ten čas.   Kat Coiro se poté profiluje přinejlepším jako slušná řemeslná rutinérka, kdy její uchopení není dvakrát výrazně a je i tak trochu krapet zaměnitelné, potěší ovšem naopak fakt, že CGI není v pohybu tak děsivé, jak mohli strach vyvolávat nejrůznější trailery a další propagační materiály, přesto má pořád výrazné mouchy. Dochází pochopitelně i k návratu Marka Ruffala v roli Bruce Bannera/Profesora Hulka a je pořád radost ho vidět a sledovat ho po událostech Avengers: Endgame, které ho ze známých důvodů tak trochu ovlivnili, především se ovšem ukazuje, že i z Hulka jde vytřískat slušné komediální zlato, především v podání Ruffala. Pořád je pochopitelně na pováženou, že se z obávaného zeleného monstra stala obdoba hláškujícího Shreka, kdy možná nejde o ten nejstřízlivější charakterní vývoj, minimálně jeden náznak ovšem poukazuje na fakt, že by to v budoucnu zase mohlo být s Hulkem tak trochu zajímavější.   Jde pořád jen o start, kdy je náznak právnické komedie jen načrtnut, aby byl jistojistě zcela doložen v následujících epizodách. Na první epizodě je nejzajímavější dynamika mezi bratrancem a sestřenicí se stejným nedarem, kdy je sice tento origin jak z rychlíku, přesto je dostatečně zábavný a minimálně naznačuje, že by tento seriál mohl stát za to. I proto, že po-titulková scéna naznačí, že něco jako spravedlnost možná skutečně existuje.... ()

Chen

Jak se dalo čekat, seriál čelí review-bombingu, ale nezaslouženě. Očekávání jsem neměl velká s ohledem na zvěsti o chaotickém natáčení, ale nakonec jsem mile překvapen. Je to vtipné, není to přehnaně feministické, ale nebojí se to sázet na silnou ženskou hrdinku, triky nejsou doladěné, ale jsou lepší, než jsem se původně obával, odsýpá to a umí pobavit. A bonusem je odpověď na letitou otázku - Je Kapitán Amerika panic? ()

• Tvůrci seriálu změnili původní origin postavy She-Hulk (Tatiana Maslany). V komiksech se z Jennifer stane She-Hulk díky dobrovolné krevní transfúzy od jejího bratrance Bruce Bannera / Hulka (Mark Ruffalo). V seriálu se však Bannerova krev dostane na Jennifer náhodou při nehodě. (NiWi)
  • V komiksech se kombinace Bruce Bannera a Hulka označuje jako Professor Hulk. MCU místo toho používá označení Smart Hulk (Chytrý Hulk). (spacemaster)
  • Na stole v baru, který Bruce Banner (Mark Ruffalo) postavil, můžeme vidět vyřezaná písmena B. B. a T. S. Jde o iniciály Bruce Banner a Tony Stark. (spacemaster)