Anna

Anna

USA, 1987, 100 min

Film má bohužel pro českého diváka obrovskou zvláštnost - snaží se očima Američanů reflektovat českou kulturu, proto je nezbytné při dívání se na film Anna oprostit se od národní hrdosti apod. Sally Kirkland podala velice kvalitní výkon, avšak zbytek filmu dost pokulhával. Kamera, scénář, výprava jsou dost krizové. Tři hvězdičky dávám za Sally Kirkland a pár dobrých momentů.(22.1.2012)

Zajímavý a celkem působivý film o stárnoucí hvězdě československého filmu, která po vpádu Rusů na naše území opustila zemi a snažila se uchytit na New Yorské divadelní scéně. Mně se to moc líbilo. Akorát nenávidím, když z nás Američani dělají naprosté primitivy, což se stalo i tady.(13.2.2009)

• Faustka

Nejdřív se ohlédni hrdý Američane… A teprve potom nastavuj opovržlivý pohled vůči primitivním Čechoslovákům z východní Evropy. Vidíte nás jako dementní imbecily se zkaženým chrupem, špínou za nehty, inteligencí hraboše polního a povahou připomínající svéhlavého lichokopytníka. I tak lze nahlížet na Kristynu se kterou ještě lomcuje odeznívající puberta i na Annu, jenž pod vlivem sílící menopauzy dráždí svými hysterickými záchvaty a obě se přitom pokouší dohnat k čirému zoufalství důvěřivého Daniela. Další lekce: poznej průměrného Čechoslováka snad ani není potřeba. A nemysli si naparující se Amíku… I my máme svou hrdost!!(15.5.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Sally Kirkland(13.4.2004)

• danecek24

45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Sally Kirkland(19.12.2008)