Kdysi velká hvězda českého filmu Anna emigrovala do USA, usadila se v New Yorku a doufala, že se jí podaří prosadit. Místo toho ji však čekala řada porážek a zklamání. Jednoho dne se v jejím životě objeví jiná chudá emigrantka, mladá, krásná Češka Kristýna, která neumí jediné slovo anglicky. Anna ji učí anglicky. Anna ji učí nejen řeč, ale především poznávat život v Americe a překonat překážky, s nimiž se sama po svém příchodu setkávala. Kristýna je pilná, ale nevděčná žačka. "Vysaje" stárnoucí herečku jako citron a opustí ji, když dosáhne úspěchu. Anna může pouze sledovat její vzestup tam, kde sama selhala. (oficiální text distributora)

Faustka

Nejdřív se ohlédni hrdý Američane… A teprve potom nastavuj opovržlivý pohled vůči primitivním Čechoslovákům z východní Evropy. Vidíte nás jako dementní imbecily se zkaženým chrupem, špínou za nehty, inteligencí hraboše polního a povahou připomínající svéhlavého lichokopytníka. I tak lze nahlížet na Kristynu se kterou ještě lomcuje odeznívající puberta i na Annu, jenž pod vlivem sílící menopauzy dráždí svými hysterickými záchvaty a obě se přitom pokouší dohnat k čirému zoufalství důvěřivého Daniela. Další lekce: poznej průměrného Čechoslováka snad ani není potřeba. A nemysli si naparující se Amíku… I my máme svou hrdost!! ()

Chegí

Film má bohužel pro českého diváka obrovskou zvláštnost - snaží se očima Američanů reflektovat českou kulturu, proto je nezbytné při dívání se na film Anna oprostit se od národní hrdosti apod. Sally Kirkland podala velice kvalitní výkon, avšak zbytek filmu dost pokulhával. Kamera, scénář, výprava jsou dost krizové. Tři hvězdičky dávám za Sally Kirkland a pár dobrých momentů. ()

Katarine

Zajímavý a celkem působivý film o stárnoucí hvězdě československého filmu, která po vpádu Rusů na naše území opustila zemi a snažila se uchytit na New Yorské divadelní scéně. Mně se to moc líbilo. Akorát nenávidím, když z nás Američani dělají naprosté primitivy, což se stalo i tady. ()