Zámožný velkostatkář Orlický (T. Pištěk) je po třech nevydařených manželstvích zapřisáhlým nepřítelem žen. Od všech svých zaměstnanců vyžaduje stejný postoj. Ani jeho synovec Ríša (R. Schránil), jenž žije na statku jako adjunkt, není výjimkou. Jenže Ríša se za strýcovými zády pravidelně stýká se sousedovic dcerou. Orlický brzy pojme podezření a rozhodne se, že přivede mladíka k rozumu. Proto mu opatří konkurenci. Pozve na statek jiného svého synovce, kabaretního zpěváka Ádu Bártů, který má diplom z hospodářské školy. O Ádově existenci měl Orlický dosud jen matné tušení, avšak vzpomněl si na něj díky jeho fotce v novinách. Orlický zatím netuší, že Áda je ve skutečnosti dívka (A. Mandlová), která jen vystupuje na jevišti v mužském kostýmu. A že se do Ríši zamiluje… (Česká televize)

rozbris

Tak to byl trapas, tady hrát tak se radši zabiju....Adriana Mandlová jako kluk??? To snad ani nejde, to by musel být Strýček slepý Sluha (Václav Trégl) a všichni okolo četně služebnictva!!! Že jsem se na to díval, radši jsem to měl přepnout na Vraždy v Midsomeru....ikdyž tohle bylo lepší...trošičku:-) ()

klúčik

Jasne Slavínskeho film. Trochu naivná komédia. Zápletka, ktorá je daná už od začiatku. Musím sa pristaviť hlavne pri dvoch postavách, tieto na tomto filme milujem. Je to tajomník Anatol v podaní Václava Trégla a postava hlavného komorníka v podaní Ferenca Futuristu. Na týchto postavách sa vždy zabavím. Preto tento film hodnotím 75%. ()

xaver

Ze starých českých komedií jedna z průmerných, spíše podprůměrných. Celkové slabé a hodně naivní. Adina Mandlová je byla jako vždy kouzelná, ale některé její scénky, jako když převlečená za kluka boxovala a pod. byly hodně primitivní. Kdo ale naprosto nezklamal byl Teodor Pištěk v roli dobráckého statkáře. Hlavně kvůli němu dávám 3 hvězdičky. Jinak by i dvě byla moc. ()

conejo

(na hraně 3 -4hv.) Že Adina není muž, by samozřejmě nepoznal jenom osel, ale to je fuk, vcelku až kouzelná komedie s chytlavým šlágrem:)) a ohromně vtipnou postavou Anatola v podání Václava Trégla. -Vy byste jistě nedokázal ublížit ani kuřeti. - Kuřeti ne, kuře bych sněd. ()

wosho

Naivní? Ano! Přitažené za vlasy? Ano! Vaření vody? Ano! Zábavné? Ano!! A po profesionální stránce věci velice podařené (skoro jako vždy u Slavinského). klasická komedie s velice roztomilou Adinou, která dokázala v tomto snímku přečůrat každého, ať tlustého strýce, či boxera s párou :-) ()

Vesecký

Únavně nudné, předem odhadnutelné, jeden z těch slabších filmů Slavínského a koneckonců i Mandlové. Snad jen Trégl (Kropáček) a sluha (Ferenc Futurista) vybočují nad průměr. A podobné řadě jiných filmů téhož ražení. ()

jane1106

Milá komedie s rozkošnou Adinou aliás Ádou v hlavní (dvoj)roli. Námět je sice v dnešní době dost ohraný, ale svého času, kdy publikum bylo pravděpodobně zvyklé vídat Mandlovou v úlohách slečen z vyšší společnosti, musel působit jako závan svěžího vzduchu. Opět se sice operuje se snad nejpopulárnější zápletkou předválečných veseloher - tedy záměnou postav, a ke konci film také natahují zbytečné minuty navíc, díky hlavní představitelce se ale tato průměrná zábava snadno vryje do paměti. ()

Véronique

Holka nebo kluk? Mám ráda zápletky, kdy se dívka převleče za hocha, stejně jako tomu bylo v případě "Pozor, straší". Co by dnes asi neprošlo, dřívější diváci doslova hltali. A stejně tomu může být i dnes, když se necháme unést duchem První republiky a tehdejší filmařinou... Tradiční dvojice Mandlová-Schránil nezklame, ale ani nepřekvapí. Jsou sice milí, ale nemají charisma... Jedná se však především o komedii a v tomto případě se divák nad tím povznese. Další kaňkou pak je i samotná délka filmu, která tu tradiční stopáž 90 minut poněkud prodlužuje... ()

Martin79

Trochu netypická komedie s Adinou Mandlovou v hlavní roli. Přece jen to není tak "kultovní" jako třeba Kristián, ale i tak příjemně odpočinkový film, u kterého se člověk nenudí. Pravda trochu naivní a nenáročný, ale to nevadí. Člověk se pobaví. ()

Brinkley

Dejte si radit, to nemůže nikdy vadit.... a vyberte si radši jinou komedii s Mandlovou, neboť jich natočila mnoho a neporovnatelně lepších. Holka nebo kluk? bohužel nic víc než talentovanou Adinu nenabízí. ()

crackonosh

Asi začínám být sentimentální, ale je to jedna z nejlepších předválečných komedií, zejména díky Mandlové, která je rozkošná od začátku až do konce. Námět je pochopitelně od té doby tisíckrát provařený a možná i lépe zpracovaný, ale stejně to má i po osmdesáti letech docela šmrnc. Navíc krásné dobové plakáty k filmu. ()

Hannibal1913

No konečně, tak přecejen se aji sto let zpátky točili komerčně laděný srance. ,,Dejte Adince klobouk a ona bude hrát chlapa a nikdo to nepozná". Jo a ten její pěveckej výkon, to by člověk blil Milane... ()

Petus

Ty čtyři hvězdičky v tomto případě nepatří ani tak hlavním hvězdám, jako Anatolovi, který mě svým "mně je špatně" vždycky totálně zboří. Tenhle film je krásně dětsky okouzlující a vždycky znova a znova pobaví. Tak proto. ()

DadysGirl

Jeden z mých oblíbených retro filmů... Raul Schránil byl neuvěřitelný fešák... Pravda, hrál i lépe... Tady je to takové až trochu přehnaně teatrální... Ale i tak... Je to takové krásně naivně romantické... :) ()

Marrianna

Adina jako holka/kluk zde ztvárnila spíše průměrnou roli. Mě však zde odbzbrojil Theodor Pištěk, který svou antiláskou k ženskému pohlaví byl naprosto k sežrání. A když se k němu přidal Václav Trégl - roztomiloučký člobrdíček, kterému je vždy špatně (a v domě není ani kapka alkoholu), když už se blížil moment, kdy by se mohlo provalit, že Ada je vlastně hezká slečna - jde prostě o perfektní komedii, která si zrovna nezaslouží takto nízké hodnocení. ()

Havala

Neskutečně zprasený pěvecký výkon Adinky tento film prostě posouvá na konec mých oblíbených propamětníkovských filmů. ()