Zámožný velkostatkář Orlický (T. Pištěk) je po třech nevydařených manželstvích zapřisáhlým nepřítelem žen. Od všech svých zaměstnanců vyžaduje stejný postoj. Ani jeho synovec Ríša (R. Schránil), jenž žije na statku jako adjunkt, není výjimkou. Jenže Ríša se za strýcovými zády pravidelně stýká se sousedovic dcerou. Orlický brzy pojme podezření a rozhodne se, že přivede mladíka k rozumu. Proto mu opatří konkurenci. Pozve na statek jiného svého synovce, kabaretního zpěváka Ádu Bártů, který má diplom z hospodářské školy. O Ádově existenci měl Orlický dosud jen matné tušení, avšak vzpomněl si na něj díky jeho fotce v novinách. Orlický zatím netuší, že Áda je ve skutečnosti dívka (A. Mandlová), která jen vystupuje na jevišti v mužském kostýmu. A že se do Ríši zamiluje… (Česká televize)

ostravak30

Zajímavé je, že Adina Mandlová, ač jinak nádherná žena, skutečně vhodně nalíčená vypadala místy jako kluk. Mě ale nejvíc bavil Václav Trégl . Jenže ten mě baví ve všech filmech. Jeho herecký projev byl prostě unikátní. Příběh samotný by nebyl špatný, kdyby se nekazil v závěru. Tam už totiž dostává nádech trapnosti a frašky, kdy se naprosto motá, kdo čemu vlastně věří a co tedy Ada Bártů je. Žel po právu je tenhle film jeden z těch zapomenutějších. Možná je to i kapánek přehnanou délkou. Jako zajímavost uvádím boxovací scénu. Když Ada přemluví boxera, aby se boxovali naposledy, tak ho ona udeří činkou a následně ji odhodí. Když ale blíž k ní přistoupí rodina, činka už v záběru - v místech, kam byla odhozena, není. ()

honzic

Komedie s dobrými hereckými výkony, ale nudným dějem i nic moc scénářem, škoda! Na Vítovou jsem navíc nikdy nebyl. Hodnocení: 45 % ()

natalanka

Kdo se tady rozhodně blýskl, byl Václav Trégl. Jeho průpovídky nemají chybičku. Adina je skvělá, jen v jednom okamžiku mě štvala. A to při pláči, kdy ji Ríša vyzve na pěstní souboj. To není pláč......to je děs běs. Na herečku to je teatrální a hloupé.Tahle komedie je lehounká, má švih i vtip a docela bych i uvítala, kdyby ji do svého repertoáru zařadilo i nějaké to naše divadlo. :-)) ()

Reiner

Většina místních nepochopila, že je to komedie z „těžké doby." Každá vzpruha byla vnímána pozitivně a tak to beru i já. Není to nic zářného. Jsou mnohem lepší filmy, ale místní kritiku vážně neberu. Je to oddechovka pro nenáročného diváka, který si užívá víkendového odpoledne. Nic víc. . . *** ()

route60

Blboučký film od začátku dokonce, Adina Mandlová byla výborná herečka ale tady jí nevěřím vůbec nic. 20% ()

PetraMishka

Milá komedie s Adinou Mandlovou v roli dívky, která se v převleku za kluka dostane do domácnosti, kde nesnáší ženy. Je to nenáročné dílko, neurazí a je tu několik hezkých scén. ()

DanušeGr.

Docela pěkná komedie z 30tých. let. minulého století. Rozhodně lepší, než mnohé filmy ze současnosti- hlavně české.Na to se doopravdy nedá mnohdy dívat. ()

Dr.dogous

Do mužského světa se pokouší vlámat Adina Mandlová, mistryně převleků, převlečená za muže a záhy se zlomeným srdcem. Nezastaví se před ničím, jen aby dostala, co chce. Není těžké uhodnout, že z převlečení se stává svlečení. Film je založen mimo jiné i na rozdílnosti mužského a ženského světa. Mužský svět je plný mužů a ženský ?...plný žen. Sázka na unikátní Adinu byl osvědčený trumf. O,ou, víc už naše oči dostat nemohou. 65% ()

J.J.1972

Kto by bol povedal že V.Trégl (Anatol) mal vo filme ako herec len 36 rokov..?? Mám pocit že ten v každom filme vyzeral na penzistu.... :) "mně je špatně, jdu si dát koňak..!!!" :D Je to na viac ako 3*, takmer na 4*... ()

futislav

Nenáročná komedie s průhlednou zápletkou a klasickým příběhem. Mandlové by museli dát na hlavu kýbl, aby si jí někdo spletl s chlapem. ()

alimraj1

Ač Adinu Mandlovou moc nemusím, přiznávám, že mě tento film přeci jen nějak zaujal. Možná proto, že právě jím se prohloubila moje zapálenost do filmů pro pamětníky. To je však již strašně dávno. Ale i tak se na film i dnes ráda podívám! ()

PORTER44

Docela dobrá odpočinková komedie s trochou romantiky.A.Mandlová se převlékne za kluka aby mohla bydlet u svého strýce.Spokojenost s hereckými výkony jak A.Mandlové tak T.Pištěka a nepochybně skvělými hláškami V.Trégla. ()

sybyla66

Normálně je ten film nic moc, ale díky Václavu Tréglovi musím dát 5 hvězdiček. ,,Mě je špatně a v domě není ani kapka koňaku". ()

GrooteLulu

..takovýho kluka to bych si dal říct... mohl by bejt se mnou na šatně v práci, nebo ve sprchách, nebo na záchodě u mušlí :D ()