Autobus plný vězňů se na opuštěné silnici stane terčem útoku a řidič (Javier Gutiérrez) musí bojovat o život s pasažéry i útočníky. (Netflix)

Shitonit

Klidně čtyry. Proč. Protože i přes píčoviny typu píchnu čtyry kola, opravím jedno a jedu dál...I přes detaily jsem mrtvej a žiju dál... I přes základně totální nulovou připravenost ozbrojeného doprovodného komanda... I přes Kat? astrofální skutečnost že to je celý totálně vo hovně.. V tom umíraj špatňáci, ..následováni dobrákama, ale s tím se jaxy počítá, V tom je dost prímovýho napnelismu a celkově je to hodně dobře zkamerovaný... vážně to není žádná fušeřina, takže závěrem si na konec dovolím podotknout, že jsem se těšil na film, ve kterým podle názvu zamrzne svět a přežije jedno procento populace, a místo toho se jedná o kokotinu kde se topí v zamrzlým rybníku pancéřovanej busík. Jo... a vlastně ještě ten závěr :-) stačí přeskákat tuposcény, vynechat momenty bez titulí, občas přivřít ok, nu, a je z toho docela pěkná večerní podívaná prošpikovaná krví a prachsprostě ustřelenou pravačkou nakonec.Howgh Kurwa. Tvl.. mám z hlavy květák.. Paráda. akurát nevim proč.. ()

Brooks

Rozbeh je atmosferický, prostredie vezenského obrneného vozu originálne, ale povinné zvraty v druhej polovici a odhalenie identity záporáka posielajú celú serióznosť do hája. Nehovoriac o zvrate finálnom, ten tomu úplne zlomí väz. ()

Mamlas

Po dlouhé době, za mě, velmi zdařilý thriller. Únos vězně tak nějak atypicky naruby. Zajímavé a napínavé skoro od začátku až do konce, kvalitní hutná atmosféra, dobré herecké výkony, neobvyklý průběh i ukončení. (72%) ()

liquuid

Spoiler. Necekal bych, ze se da po prepadeni transportniho vozu zustat u onoho vozu skoro cely film. Trochu me mrzi, ze tak nejako zname motiv uz hodne brzy, nicmene je tu spousta zvratu, prekvapive sceny, super kamera, napina to az do konce a je to originalni, coz ja mam rad. Opravdu mi to sedlo. Nerikam, ze je to nejaky filmarsky top vytvor, ale rozhodne to neurazi, prijemne prekvapeni. Nejvic se mi libil pocit bezmoci, kdy onen policista zbyl na vse sam. Libila se mi scena, kdy unosce propalil led a transportni vozidlo padalo ke dnu jezera. Libil se mi lstivy mizera vezen, ktery si umel poradit a nenapadne prevzal mezi trestanci oteze. Policista na konci prozre a vnitrni pocit toho, co je spravne, mu pomuze k doreseni pointy a film se uzavira. Za me rozhodne lepsi, nez vetsina novych filmu na netflixu. ()

johnsnow

Zaujímavá španielska variácia na revenge thriler s trošku iného smeru. Síce v polke to chvíľku stratí tempo ale potom to ide až do prekvapivého finišu. ()

solisoli

Nápad celkom solídny, ale to prevedenie. Je jasné, že išlo o akčný projekt, čiže väčšinou hodne nadsadené momenty, pochopiteľné. Lenže Javier sa hodil , ako šéf dopravca PPB , nie policajnej eskorty, zabijakov. Akosi nepochopiteľne zmizlo sprievodné Policajne vozidlo 200 m pred autobusom. Tento akt asi réžia nevedela rozlusknúť, tak túto pasáž, radšej preskočila. Keby len to. Prešľapov tam bolo, ako šafranu. Ešte vysvetlivka PPB - pojazdný poľný bordel - džigolov. ()

Kokos

Hezky natočená, napínavá věc, která trošku postrádá logiku. Hlavní hrdna je ale sympaťák a tempo to má, jenom nad tím nesmíte přemýšlet. ... Spoiler asi: To hlavní, s čím jsem měl problém - 1) nemuseli hledat kostrbatě cestu ven, ten klíč ho přece mohli donutit vyzvracet a mohli se dostat ven. 2) Konečné vyústění a držení v šachu padoucha pomocí flinty + konfrontace. ()

xxmurphyxx

Na zabitie večera môže byť. Ale u Španielov je človek predsa len zvyknutý na kvalitnejšie veci. Toto bolo celé také...meh. Banda podivínov s minimálnym predstavením slúžiaca len ako dobytok na porážku alebo krovie, hlavný hrdina v ktorom sa ani Boh nevyzná a záporák, ktorého morálny kompas je totálne v prdeli. K tomu minimálne napätie, predvídateľný dej a pár vyslovene debilných scén s absolútne nelogickým chovaním postáv. Zachraňuje to ozaj len taký ten akože pocit exotiky, keďže zas tak veľa španielskych filmov človek nevidí, byť to klasika made in USA tak asi v polke pretáčam. ()

J.Mayen

Velmi prumerna automobilova honicka s ledovou akci temer na zaver, ktera je asi tresnickou celeho filmlu. Zaverecna doznani vsak pusobila smesne az trapne, takze vic nad lehci nadprumer se moje hodnoceni nevyhoupne. ()

Heywood

70% byť výtka je tu jasná. Převoz nebezpečných vězňů má jasně stanovený protokol všude, tady si filmaři vymysleli "nová pravidla". Opačně lze říci, že je ve filmu nápověda, proč a kdo dříve, než přijde konec. Jinak velmi dobrá kamera, profily vězňů ukazují, že tam "omylem" nikdo není (výborně zahrané) a hlavní hrdina je trouba, ale jinak férovej chlap. To nádherný jezero byl záběr... mrzl jsem s herci. ()

bonovox

Tentoraz priemerný thriller zo španielska. Námet slušný aj banda väzňov dostatočne zaujímavá ale diery v logike a trochu prepálené finále zamrzia. ()

Ace.A.T.L.

I ve Španělku se umí natočit příjemnej akční thriller a ne že ne. Bylo to hodně zajímavý, rozjelo se to parádně a až do chvíle finálního rozuzlení to bylo na průměr. Pak to bohužel k tomu průměru spadlo, ale ne pod něj. Tak i tak mě to bavilo a můžu říct, že pokud nebudete očekávat od filmu mega akčňák, dostanete to, co by jste rádi. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Takový ne nijak záživný akčňák, kde ze začátku nejde sympatizovat snad s žádnou postavou. Odehrává se to v jednom autě a člověk pořádně neví, o co jde. Navíc spousta kiksů a nesmyslů... Konec byl na tom asi to nejlepší. 50% ()

PanPyzamo

Pod bodem mrazu začne celkem dobře. Ne, že by poté už film dobrý nebyl, ale zkrátka jak to říct. Do jedné chvíle se něco děje a pak už je to takové o ničem, ačkoliv na konci se zase něco děje. Film má super atmosféru pozdní noci a to je asi tak vše, co tento film táhne. K hlavním postavám jsem si za celou dobu nevytvořil vztah. Záporák též celkem nic moc. Celou tu dobu to bylo celkem fajn, když nám útočil na hlavní postavy a byl vlastně takový tajemný a nevěděli jste, o koho se jedná. Celkem rychle se ale dozvíte, kdo to je a ještě k tomu dostanete na konci filmu odhalení, které bylo za mě nic moc. Myslím si, že se jednalo o bezva nápad, který ale zkrátka mohl být lépe zpracován. Film tedy není vyloženě špatný, ale spíš řekl bych nadprůměrný. Osobně ho tedy nedoporučuji. 6/10 ()

Tomas_PO

Španielsky thriller o prepadnutí pancierového vozidla prenášajúceho väzňov. To znie ako skvelý akčák, no výsledok je priemerný. Španielskí, hoc neznámi herci sú okej, no postavy sú málo rozkreslené, a príliš rýchlo sa v deji 'ide na vec.' Tým pádom sa s nimi divák nestihne stotožniť, a následne viac prežívať emóciu a zopár nečakaných dejových zvratov. Motív a pointa celého deja je takisto prvoplánová, a logika deja má tiež viacero trhlín. No ako priemerný akčák úplne v pohode, policajti boli sympaťáci. ()