• Bart
  *

  Opět další z (téměř) odpadů, kterých se počátkem 30. let točilo hojně. Naivní, nevěrohodný a slaboduchý příběh prošpikovaný úděsnými hereckými výkony, včetně Zdeňky Baldové, která se do role zkušené zralé ženy rozhodně nehodila.(15.4.2007)

 • kaylin
  **

  Je to takové moc hloupoučké, aby to mohlo být skutečně vtipné, herci tu hodně přehrávají, a tak se na to místy docela kouká, ale i to je otázka toho, jak se před více jak 80 lety natáčelo. Je vidět, že přechod na zvukový film tu nebyl úplně dokonán, ale stále ještě bylo důležité do divadelní a tajtrlíkovské pojetí.(17.1.2015)

 • gouryella
  *

  Hodne naivni filmecek z tricatych let, ktery nemuze prakticky nicim zaujmout. Jen dalsi prispevek k rade podprumernych filmu te doby.(24.7.2002)

 • Marthos
  **

  I při shovívavém pohledu je evidentní, že Slavínský nenatočil žádný francouzsky odlehčený příběh, ale banální "košilatou" historku se zapomenutým podvazkem. Senzace na počátku třicátých let, ale dnes? Snad jen Zdenka Baldová hýří šarmantním ostrovtipem a vkládá do jinak mrtvého filmu alespoň trochu vzruchu. "Kdyby si každá odkvetlá žena měla uvědomit pravdu, tak budou plné půdy oběšených." :)(27.7.2009)

 • Vesecký
  **

  Slavínský se teprve učil zvukovému filmu, k tomuto si přizval pouze dva herce, kteří byly hvězdami - Trudu Grosslichtovou a Zdeňku Baldovou, díky nimž přidávám o jednu hvězdičku navíc. Jenže co je to platné, když samotný scénář byl slabý a vše se utápělo na jednom bodě. Zřejmě se mělo jednat spíš o to, aby se divák zasmál jednotlivým skečům, než aby vydržel dívat se na jednotvárně se odvíjející děj. I ta postava tchyně Z. Baldové byla napsána úžasně amatérsky, chudák Zdenička. Její mentorování a životní zkušenosti, nad které není a jimž každý poděkoval... až jsem si připomenul svoje dvě tchyně. K. V. Marek - jako herec nula, Přemysl Pražský se snažil vypadal komicky, moc se mu to taky nedařilo... Sla-bo-ta...(8.12.2016)

 • - V době uvedení filmu byla stejnojmenná hra také na repertoáru Národního divadla, ve vedlejší roli rovněž se Zdeňkou Baldovou. Premiéra hry se uskutečnila 1. 10. 1931 a dočkala se 41. repríz. (kosticka7)

 • - Filmovanie prebiehalo v kúpeľoch Kupari v Juhoslávii. (dyfur)