Věc zvaná láska

Veci lásky

Drama / Komedie / Romantický / Hudební

USA, 1993, 116 min

• Dale

Príbeh štvorice mladých ľudí (Mathis, Phoenix, Mulroney, Bullock), ktorí sa pokúšajú presadiť ako speváci country. Dvaja z nich sa zamilujú do tretej (Mathis), ktorá sa po krátkom čase stane manželkou Phoenixa, no po krátkom čase im to prestane klapať. Dej filmu nie je veľmi zaujímavý, tvorcovia sa zamerali hlavne na country hudbu, ktorá tvorí väčšinu filmu. Čo je dobré pre soundtrack, no na film to je dosť málo. No ľuďom, ktorí majú radi tento žáner to možno bude stačiť. Aj keď country nie je mojim najobľúbenejším žánrom, ešte stále mi v hlave znie príjemná melódia piesne Maybe God’s Woman Too, s ktorou sa predviedla Mathis.(22.8.2003)

Samotný film skřípe, ne nijak výrazně, ale skřípe. Často se mu nedaří udržet divákovu pozornost a lehce prostříhat by mu taky neublížilo. Pak jsou tam ale scény, nad kterými se pokaždé nemůžu přestat rozplívat. Scénař funguje tak jak má, je vtipný a okouzlující. Mám ten pocit především u scén s Phoenixem a Samanthou Mathis, oba spolu vyzařují takovou přizonost. Kvůli scénám jako je ta s prstýnkem, partnerská hádka a několika dalším, mám ten film v oblibě. Sám příběh je hrozně jednoduchý; láska, úspěch, mládí. River Phoenix je tu synonymem magnetu, ostatní herci, kteří nemají až tak konfliktní role, mu ani moc nemůžou konkurovat. Kvůli těmhle věcem mě to neomrzí. 7/10(29.4.2008)

Tohle je průměrná a ničím nevybočující podívaná. Chtěla jsem dát 2 hvězdy, ale za scénu v supermarketu, manželskejm hádkám a závěrečný písni Mathis jednu přihodím. Jen nějak nevím, co si myslet o ztvárnění Jamese....jestli měl jeho charakter skrývající skutečný pocity za aroganci vypadat tak divně, jak vypadal, pak byl River génius...a jestli ne...tak ne..(22.3.2010)

Celkom vydarený snímok, ktorého dôležitou súčastou je hudba. Samantha Mathisová a River Phoenix sú dobrí aj kedˇ nie výborní. Ostatní herci, napríklad Sandra Bullocková, už dostali menej priestoru. Tento snímok je príjemný anenudí, ale ako celko pôsobí priemerne. No za pozornosť určite stojí. River Phoenix by podľa mna dosiahol vo filme ešte dosť veľa.(24.4.2004)

Rozpočet $14miliónovTržby USA $1,029,721Tržby Celosvetovo $-(4.4.2010)

• - Sandra Bullock pro film napsala a nazpívala skladbu "Heaven Knocking On My Door".

• - River Phoenix a Samantha Mathis byli partnery i ve skutečnosti. (Fareo)

• - Na první den natáčení dorazil River Phoenix (James Wright) zdrogovaný. Když se měl dostavit na místo, kde měla jeho postava stát, zakopl a málem upadl. Mumlal své části ze scénáře směrem k zemi a nenavazoval oční kontakt s ostatními herci. Režisérovi tvrdil, že si vzal jen pilulky na bolest hlavy a předtím, že měl jen jedno pivo. Vymlouval se na nedávný rozchod se svou dlouhodobou přítelkyní Suzzane Salgot. Bogdanovich to tedy více neřešil, a potvrdil, že žádná další konfrontace mezi ním a Riverem už během natáčení nevznikla. (Kacitr)