Sex, lži a video

• USA Sex, Lies, and Videotape (více)

Komorní psychologické drama o svérázných vztazích mladé čtveřice a jedné kameře. Právníka, který má poměr se svou švagrovou, navštíví dávno ztracený přítel ze studií, jenž má kuriózního koníčka - natáčí ženy debatující o své sexualitě. V erotické komedii se nezvyklý vztah tří hlavních postav odhaluje s doutnající smyslností a kousavým humorem skrze sex, lži a video. James Spader si odnesl Cenu pro nejlepšího herce z Filmového festivalu v Cannes za svůj geniálně nenápadný a svůdný výkon v roli Grahama, dlouho ztraceného přítele ze studií, který se vrací zpátky do města a zásadně ovlivní životy sebestředného sukničkáře Johna, jeho andělské ženy Ann a její vyzývavé sestry Cynthie. Jeden po druhém jsou zataženi do Grahamova velmi "osobního projektu", který všechny vztahy navždy promění. (Cinemax)

kurzweil

Jo, jo a jo.... je otravné používat slovo komorní, ale tohle je jen o čtyřech postavách, tězkostech, lehkostech a detailech běžného života. intimní, malinké drama...s neuvěřitelnou dechberoucí silou...fakt paráda ()

zrx

50% rozhodoval jsem se mezi 2 a 3 hvězdami. Nakonec padla volba na 2. Film je zajímavý až posledních cca 20min, což je na můj vkus dost málo. ()

PAVLIS

70% Pro ty, co nalákalo v názvu slovo sex, by asi chtělo na začátek říci, že se jedná o skoro až divadelně komorní drama, ve kterém se o sexu spíš mluví, než se provozuje. A proč nedávám plnohodnotné 4 hvězdy? Protože hutnou, skoro až hypnotickou atmosféru filmu (překvapivě mi připomněla režisérův mladší a mnohem méně komorní Traffic), podpořenou výbornými herci, podle mě lehce sráží dolů závěr, vláčnější než by si film zasloužil. ()

ostravak30

Chudák Steven Soderbergh, jestliže ho vlastní neúspěšný vztah inspiroval k tomuhle... Mít už v šestadvaceti za sebou podobný film jako je tenhle, to chce kuráž. Bohužel naprosto nechápu, co je tak zajímavého na nevěrném muži, který chodí za ségrou své partnerky a dalším, který si natáčí ženy, jak mluví o sexuálních zážitcích. Ne, není to film s dráždivou erotikou, ale jestliže tohle má být psychologická studie vztahů, pak se dá pouze konstatovat, že jsou američané totálně úchylní, nebo alespoň už tehdy byli - alespoň je vidět, kdo to k nám dotáhl. Ona nespí se svým chlapem a diví se, že jí je nevěrný. A na to konto je ochotná se vyspat s impotentním úchylem, který si natáčí ženy, jak masturbují. A to je, prosím, komorní psychologická studie vztahů. ()

hrumsrt

Tak nevím jestli Soderbergh hned na poprvé netrefil jackpot a všechno ostatní jsou jen pokusy o to se přiblížit kvalitám a úspěchu jeho režisérské a scénáristické prvotiny... Ano, je tu trilogie Dannyho parťáků, která je, především díky prvnímu dílu, povedenou filmovou sérií, ke které se kvůli náladové nenáročnosti lze snadno pořád dokola vracet, jenže i přesto mám pocit, že tahle Soderberghova celovečerní premiéra je zkrátka něco více.. Už jsem od něj viděl i několik dalších kousků, ale tam spíš už mám pocit, že zapadl do pozice rutinéra a nemá mě čím překvapit.. Sex, lži a video je zkrátka jiná úroveň.. Jeden manželský pár John a Ann se brali mladí a až časem zjišťují jak může být monogamní soužití v páru složité, obzvlášť když je okolní svět plný jiných pokušení.. Každý jeden z nich není postavou, které by jste fandili, ale vlastně ani jedna není úplně záporná postava. Lidé chybují a láska je složitá.. Jde o zatraceně vzrušující zážitek, který vrcholí samotnou videokazetou, která je zkrátka boží..  Všichni by jen zahýbali, aby se ale nakonec báli, že o svoje primární vztahy přijdou. Malý film, jehož sledování si pamatujete.. 85% ()

kedluben

vynikající. to sebeodhalování je úžasný. příště dám za 5. tentokrát jsem jen nevystih tu pravou chvilku pro takovejhle film. jinak opravdu bezpochyby výborný. ()

black8

Soderberghovi sa podarilo veľmi uveriteľným spôsobom vykresliť dva odlišné ženské charaktery, sestry, ktoré v konečnom dôsledku majú k sebe bližšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Na druhej strane je tu zobrazenie protikladných charakterov Johna a Grahama, starých kamarátov, ktorí už nemajú spoločné vôbec nič. A nakoniec aj zvolená hlavná téma "sex" filmu veľmi pristane a napriek tomu, že by sa mohla zdať povrchnou, tento film naopak prehlbuje. Všetko to je obalené do jednoduchých scén, zrozumiteľných dialógov a pozvoľného nenásilného plynutia. Naozaj príjemná podívaná, ktorá potvrdzuje staré dobré "pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí". ()

buchannon odpad!

Tento "film" je opravdu nekonečná nuda. Plné bezduchých žvástů úplně o h.... a děj absolutně nulový. Fakt nemám rád takovéto "filmy". Tento "film" jsem sledoval na tři etapy, vidět takové "veledílo" na jeden zátah opravdu nešlo, ale musel jsem ho vidět celý, abych se přesvědčil, že je to ta největší peachovina, jakou jsem kdy viděl. Během "filmu" jsem několikrát přežil vlastní klinickou smrt. Nechápu, jak tahle sračka může mít 77%. Rozhodně jsem čekal od tohoto "slavného filmu" víc. ()

StrixCZ

Ve své formě velmi minimalistický (o to však osobnější a uvěřitelnější) příběh o vztazích, který mi připomněl mj. novější "Na dotek" / "Closer" (což je film, který mám moc rád). ()

Tucinka

..sonda do lidských duší?? nevím nějak extra mne to nevzalo...sex je důležitá součást života, ale že bych musela koukat na pitvání sexuálního života jiných lidí.. ()

pekarekoto

Sex, Lži a video. Pozrel som si znovu po necelých 10 rokoch. Steven Soderbergh je proste macher. Mnoho filmov sa ženie za prekomplikovanými zápletkami, dejom, efektami, kamerou a všetkým... Sodebergovi stačili 4 postavy a dialogy medzi nimi. Veď rôznorodosť ľudí.  Cit pre rôzne detaily. Absolutná individualita v prejave do neskutočných detailov... Celý ten rozsah. Interakcie a vzájomné porozumenie... To je uplne to najzákladnejšie a najzaujímavejšie... Som uchvátený aký minimalizmus k vytvoreniu zaujímavého a pútavého filmu stačí. Výber hercov a ich charaktery boli perfektné. No a výborné vyvrcholenie a záver. "Asi bude pršeť." "Už prší" "Jo". Dokonalé! ()