EETerminátor: Den vyúčtování (amatérský film)

Akční / Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2020, 4:31 min

Michal Orsava

Michal Orsava

Náležitý vzor toho, že dnes amaterizmus nič neznamená už ani u západných susedov. Krátke video napchaté na prasknutie humorom, odkazov na popkultúrne narážky, Polívkom a jeho pštrosom a inými krásnymi vecami. Krásne oddychové video spravené pre zábavu a od srdca. Dúfam, že tým Michala Orsavi ešte ani zďaleka so svojimi projektami nezačal, pretože prísť o takéto digitálne jednohubky by bola veľká kultúrna ujma. Ďakujem tvorcom za skvelú "podívanú" a dúfam, že na české kauzy vďaka vám nikdy nikto už nezabudne. "Já se vrátim..."(22.10.2020)

-5* nechápu moc debaty, zda tento kraťas na tyto stránky patří nebo ne, protože u jiných televizních či skečových pořadů jako Česká soda, nebo Monty Python to nikomu nevadí. Jde o parádní aktuální politickou satiru a parodii, na které si autoři vyhráli na detailech a nedokážu si představit to množství investovaného času na hledání vhodných pasáží, ale věřím že je to bavilo. Hlavně výsledek stojí za to a protože mi to padlo do vkusu i nálady, tak nedokážu dát nižší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](17.7.2020)

Proč je to na CSFD netuším, ale když už, tak by tady mělo být i všechno ostatní - Sám doma, Harry Potter... Každopádně Michal Orsava je absolutní génius a tohle spojení filmových klasik, českého prostředí, politiků a toho ohromného množství detailů, které zdaleka nepochytíte všechny ani na podesáté co si to budete okýnko po okýnku zastavovat, je prostě neskutečná pecka. Skutečně geniální a krom toho všeho tyhle díla nepostrádají dobrý nápad a navíc jsou i zatraceně zábavná. Tohle prostě nelze ocenit jinou známkou, než pětkou. 100%.(14.11.2020)

Něco mě pobavilo a něco mě nebavilo. Pěkná práce se CGI efekty, ale nelíbilo se mi vložení Boleka Polívky (hodně mi tam vadil). Super je, že spolupracovali s dabérem Schwarzeneggera (Pavlem Soukupem). Bohužel nemá to na KNIGHT RIDER na dálnici D1, Sám Doma s Donaldem Trumpem, Harry Potter a Kámen mudrců, nebo Návrat do Budoucnosti České republiky. Vím jak to dá hodně práce vytvořit něco takového, ale mě to přišlo na nejvýš průměrný. Není to nic ve zlým. Je to jen můj osobní názor.(1.7.2020)

Tak tohle tady chybělo jako sůl. V dnešní připosrané době, kdy politická satira je pomalu zločin a za žádnou cenu se nesmí nikde vysílat, je tohle jako dar z nebes. Jednoznačně palec nahoru a smekám před tvůrci, hlavně víc a víc takových satirických videí zaměřených na politiku, ať se český národ vzpamatuje a přestane všechno brát tak vážně. Již předchozí Harry Potter a Kámen mudrců mě dokonale rozsekal a neskutečně pobavil. U EETerminátora jen potvrdil svůj talent a opět se mu povedlo udeřit hřebík na hlavičku. 10/10.(26.5.2020)