Reklama

Reklama

Recenze (12)

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hodnocení této epizody je celkem oříšek. Na jedné straně tu máme do očí bijící vykrádačku nejen Aliena, ale i Predátora, Terminátora a bůhví čeho ještě, dále nám tu také "malinko" pokulhává canon, kdy vraždící, skoro nesmrtelné super monstrum Gorn nedokáže o pár let později přemoct ani obyčejného pupkáče Kirka v pěstním souboji, tak určitě... Na straně druhé však tento díl měl velmi povedenou atmosféru, kterou díkybohu nenarušovaly rádoby cool a "vtipné" komentáře té či oné postavy ani nic jiného, děj měl hlavu a patu a co hlavně - zajímaly mě osudy jednotlivých členů výsadku, včetně velmi překvapivé smrti Hemmera, ale i pravděpodobně jen dočasného odchodu La'An, zkrátka bavil jsem se od začátku do konce, a to je pro mě směrodatné. Také velmi vítám fakt, že se po stopadesáté nerecyklují Klingoni, Romulani, či Borgové a tvůrci rozvíjí doposud okrajovou rasu Trek univerza, byť jak jsem zmínil na úvod to není úplně nejšťasnější povedení, ale velice si cením té snahy. A kvůli tomuto všemu výše zmíněnému poprvé uděluji hranému Kurtzman Treku 5 hvězd a 90% ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Star Trek říznutý Vetřelci je o dost zábavnější, než co na nás naposledy vyzvrátil Scott. Utržená ruka, krev, příšery...na to nejsme v ST zvyklí, ale pořád je to seriál především pro mládež. Přesto se sluší ten dospělejší tón a skvělou výpravu ocenit. Když to bude v tomto duchu pokračovat, rád přehlédnu nesrovnalosti a občas pofidérní dialogy. ()

Reklama

Naushika. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sorry, ale napíšu komentář jen kvůli dvěma věcem, které mě na tomhle dílu strašně naštvaly a asi i ilustrují to, co mě obecně vadí na scénáři SNW i v jiných dílech (byť tady se toho sešlo hodně a vadilo to víc).  1) Silná scéna týpka odcházejícího zemřít do zimy je zabitá tím, že týpek musí naprosto stupidně a nerealisticky nahlas pronést to, co každej pozornej divák ví, že si právě říká v duchu (že mu to tam připomíná domovskou planetu a ergo je šťastnej, že může umřít zrovna tam), protože to bylo až dosud vyprávěný dobře a fungovalo to!... ale ne, divák je dement a musí se mu to zopakovat jako blbečkovi co neudrží půl hodiny pozornost, a emocionální scéna je zničená. Ugh. 2) Jsem jediná komu přijde pitomý a možná i trochu nevkusný zavést postavu, která je takový klišé, že je od první chvíle jasný že zařve, nechat ji zařvat a pak jí nevěnovat ani jedno slovo v dlouhé závěrečné pohřební scéně? Jako pardon? Emotivní oplakávání postavy, co zná divák a ani nevzdechnutí nad postavama vedlejšíma je ve filmu celkem běžné a nepopouzelo by mě... ale v kombinaci s tou přípravou "nj, tenhle týpek, no jasně, to je náš týpek, toho máme rádi" a pak umře a ticho po pěšině je to úchylný a do očí bijící. ()

PeteBuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ja toto fakt nedávam. Keď už nie je toto dôkazom scenáristickej impotencie tvorcov tohto seriálu, tak ja už neviem čo. Mohlo sa to kľudne volať Star Trek Alien-Predator, pretože tieto filmy som tam videl. Pohľad od gorna ako v Predátorovi, naháňačky po chodbách ako vo Votrelcovi 3, nasratý Samuel Kirk, ktorý by kludne mohol suplovať Hudsona vo Votrelcoch, zapichnutá loď ako vo Votrelcovi, atď., atď., atď.  Pridávam k tomu more nelogickostí ako nájdená utrhnutá ruka a polovica výsadku nie je po zuby ozbrojená, dokonca aj po úplne jasnom zrodení gorna, tam nie je dostatočný dôraz od kapitána, aby strieľali na všetko, čo sa len pohne a nemá na sebe uniformu, miesto toho laxne zvolá všetkých do ošetrovne. A Hemmer. Škoda rozprávať, myslím, že to tu už niekto povedal, že ho mohli udržať v transporte a potom ho hodiť do kontrolovaného prostredia, kde by sa tých sviní zbavili. Ja túto epizódu proste neberiem. Zlepenec všetkých možných klišé, tentokrát už Star Trek nevykráda sám seba ale už aj iné sci-fi legendy. ()

Martinius 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

horor k star treku vzdy patril, ba stal sa dokonca nevyhnutnostou tohto vesmiru. na nete mozete najst rebricky najstrasidelnejsich epizod ST. ci uz vampiricka hmla zo ST (obsession), conspiracy z TNG, dead stop z enterprise - su ich desiatky. a samozrejme, ST vdacime za najdesivejsie vesmirne bytosti vobec - borgov (sorry votrelec, mas zasluzene 2. miesto). preto je samozrejme, ze aj SNW pojde v tychto slapajach. a ze pojde o temny mix votrelca a the thing - nuz a co? tvorcovia sa inspirovali tym najlepsim, co nam sci-fi ponuka. ()

Galerie (64)

Reklama

Reklama