Většina prvorepublikových komedií je založena na záměně osob nebo skryté identitě. Pokud se k tomu přidá slušná dávka humoru, ze které je cítit člověčina, k tomu dobré herecké výkony, je na co se dívat. Jinak vznikne jen průměrný film, který nevytrhne ani má oblíbená Růžena Šlemrová. Inu zlá doba válečná. Memento pro Annu Ziegloserovou, kterou v roce 1942 nacisté popravili. Krom Adama a Evy zažila ještě zfilmování svého románu Cácorka.(29.9.2015)

Do prijezdu Adamova otce do hotelu se film vyviji velice dobre. Libi se mi postava zkrachovaleho tovarnika, jeho lehkovaznost a optimismus. Deni v hotelu je take velmi zabavne ( i kdyz souhlasim s nazorem, ze v tomto pripade se moc o komedii nejedna ). Do doby, nez zacne letni festival, pak jsem se zacal nudit, coz mi vydrzelo az do konce filmu a kvuli tomu ubiram jednu hvezdicku. Hana Vitova me opet moc nezaujala. I tak si myslim, ze hodnoceni tohoto filmu by si zaslouzilo trochu lepsi pozici.(22.1.2011)

Stejnojmenný román Anny Ziegloserové (1883 - 1942), spisovatelky, která se stala jednou z fatálních obětí nacistické perzekuce, se stal vhodnou příležitostí pro barrandovský tým v čele s režisérem Karlem Špelinou. Film, odehrávající se v exkluzivním prostředí luhačovických lázní a v dalších efektních areálech, není sice třeskutou veselohrou, jak by možná mnozí očekávali, přesto z něj dodnes vyzařuje nezměrná elegance, půvab a jemný, decentní humor. Hana Vítová v roli rozmarné dcerušky, jejíž matinka vlastní velký lázeňský penzion a František Krištof-Veselý coby syn zchudlého továrníka, který se rozhodl nenásledovat otce v jeho rozmařilých šlépějích... navzdory tomu, že ti dva se nemohou ani vystát, na samém konci zjistí, že patří k sobě. Inu, kdo by chtěl pochybovat o dávném biblickém příběhu, že?(3.10.2008)

• Pitryx

Protože se během půlhodinky děj nerozjel a zlepšení se asi nekonalo, nedodíval jsem se do konce. A za tu dobu co jsem se díval, jsem se ani jednou nepousmál, tak jakápak komedie, že ano. 241020112500/9501/9501+++++ V podstatě souhlasím s mým starším komentářem. Nevím, proč byl divák nucen na konci absolvovat skoro celý ples. Jistě to šlo podat svižněji a lépe. 20190505(28.8.2013)

• lucascus

Slabota. Jediný herecký výkon, který za něco stál, bylo podání perfektní a dnes málo doceněné herečky Růženy Šlemrové, která přestože neměla moc co hrát, dokázala, že má talentu více, než zbylé osazenstvo dohromady. Vítová oslní pouze půvabem, herectvím nikoliv (mám na mysli tuto konkrétní roli, v jiných filmech ukázala, že pokud se sejde dobrý scénář s dobrým režisérem, tak zahrát umí). A samotný scénář? Škoda slov, protože ten je práve nějvětší slabinou celého filmu. Myslel jsem, že takové přeslazené blbinky se točily ve třicátých letech. Ale ono ne, točily se i za Němců...(25.6.2014)

• - Román Anny Ziegloserové vycházel v časopise Letem světem – Rozkvět a byl poctěn cenou v soutěži Filmovým poradním sborem. (NFA.cz)

• - V epizodní roli paní doktorové se objevila autorka literární předlohy Anna Ziegloserová. (hippyman)

• - Filmovalo se v Praze a Luhačovicích. (M.B)