V lese nedaleko jednoho z předměstí Los Angeles přistane kosmická loď. Drobní mimozemšťané se vydají z lodi na průzkum a odebírají vzorky pozemských rostlin. Brzy je však vyruší skupina lidí a mimozemšťané se v panice vrátí do kosmické lodi a odletí. Jednoho z nich, který se nestačil vrátit včas, tu však zapomenou. Trosečník najde skrýš v kůlně domu, kde bydlí desetiletý Elliott se sourozenci. Elliott si tvora všimne a tajně ho přiláká do svého pokoje a začne mu říkat E.T. Ten se z televize naučí několika pozemským slovům. Z různých hraček a věcí běžné potřeby začne podomácku vyrábět komunikační zařízení a současně se sbližuje s citlivým Elliottem. Chlapci využijí halloweenového průvodu masek a pomohou zamaskovanému mimozemšťanovi nepozorovaně proniknout do lesů za město, kde se E.T. uprostřed noci pokusí navázat spojení. Agenti, kteří po něm pátrají, se zmocní vyčerpaného mimozemšťana a v mobilní laboratoři ho podrobí sérii testů. Zatímco Elliott se jakoby zázrakem uzdraví, zdravotní stav E.T. se rychle zhoršuje. Nakonec jeho život vyhasne. Vědci se ho rozhodnou pitvat, dovolí však Elliottovi, aby se rozloučil. A tehdy chlapec zjistí, že mimozemšťan žije a jeho stav byl nutný k navázání spojení. Společně s bratrem se zmocní auta a spolu s kamarády dopraví E.T. na místo, kam si pro něj přiletí jeho druhové. (TV Nova)

mdf

Film,který jsem viděl jako patnáctiletý v kině Alfa v Praze,které mělo největší plátno asi jako dnešní IMAX a stále mám v paměti jak policajti běhají po lese s baterkami a na opasku jim cinkají klíče a když jsem viděl toho E.T tak velikého.Nostalgická pohádka s bravurní fantazií,skvělou hudbou a větu E.T volá domů,kterou zná asi každý. ()

ricardo2803

Poprvé jsem to viděl, když mi bylo asi 12 let - plakal jsem, podruhé když mi bylo 25 - plakal jsem. No, a naposledy předevčírem ve svých 48 letech a - ano, opět jsem pustil slzu. Prostě Spielberg je mistr pohádek pro děti i pro dospělé. Když připočítám ještě chytlavou hudbu, pak je 5 hvězd jasná volba. ()

r3musko

Pán režisér, ďakujeme za tento skvelý film. Spielberg je majster v rozprávaní príbehov, toto je príbeh o chlapcovi a mimozemšťanovi. Už sa teším ako ho pustím svojim deťom a snáď aj im padne sánka ako mne, keď som to videl prvý raz. Rozbeh je pomalší, ale v druhej polovici to vybalí naplno. ()

J1R1K04

Já se za sebe fakt stydím, protože jsem tuto filmovou magii viděl až teď, a to je mi skoro šestnáct. A už vůbec nedokážu pochopit to, jak je možné, že tenhle film není v žebříčku nejlepších filmů, protože podle mě by měl být aspoň v první padesátce. Tenhle film je totiž přesnou definicí filmové magie - naprosto úžasně nasnímané záběry, které v sobě mají neuvěřitelné kouzlo a navíc jsou točené s láskou k filmu. Nádherná a působivá hudba od skladatelského boha Johna Williamse, která z té nádherné obrazové kompozice dělá scénky, ze kterých září neuvěřitelně pohádkové kouzlo. Herecké výkony mladých (dalo by se říct dětských) herců jsou skvělé a hlavně uvěřitelné. Vizuální efekty jsou opravdu krásné a dechberoucí i po těch 38 letech. Scénář je parádní a zatímco první polovina se nese v tom pohádkovém, kouzelném a nádherném duchu, druhá polovina působí dost emotivně a všechno to je završeno nádherným závěrem, který určitě dojme nejednoho diváka. Opravdu nádherný rodinný sci-fi snímek a pro mě (zatím) nejlepší film Stevena Spielberga. 100% ()

tamip odpad!

Moje hodnocení se zakládá čistě na faktu, že jako dítě jsem měla vždy trauma a plakala jsem, když mi někdo pustil tenhle "krásný" dětský film. Sorry not sorry ()

ferina02

Jsou filmy, které musíte vidět předtím, než odejdete. A E.T. - Mimozemšťan patří k nim. Když se spojí Spielberg a Williams, je celkem zaručené, že z toho vznikne něco skvělého. Malá potvůrka omylem zůstane na naší planetě a jako kamarády si najde Elliota a jeho sourozence. Už jen když vidíte ten kukuč Henryho Thomase, tak vám pookřeje srdce. Člověk by si řekl, co se vlastně může stát, když je E.T. to nejhodnější stvoření ve vesmíru. A ono je to tak jednoduše a vlastně úžasně vymyšlený. Jestli je to doják? No to teda sakra je. Napínavý? Jakbysmet. Ale hlavně je to krásnej příběh s jedním z nejlepších soundtracků vůbec. A vždyť to vlastně dopadne dobře, tak jak je možný že jsme S TÁTOU seděli ještě deset minut na gauči a buleli jak malý holky? ()

SLPHR

Skvěle natočený film, který nijak netlačí na emoce, ale každý, kdo má srdce, uroní nejednu slzu. Nejvíce se bude film líbit dětské populaci, ale dospělým má také co říci. Spielberg dokázal zkombinovat obraz a hudbu, tak že se vzájemně doplňuji a jedná část nemůže fungovat bez druhé. Ale největší pochvalu si zaslouží John Williams, jenž složil hudbu, která i bez obrazu navnadí tu správnou náladu a atmosféru. ()

freebob

Slavný E.T. mě bohužel krapet zklamal.Bohužel jsem ho viděl poměrně pozdě a film je přece jenom určen dětskému publiku,ale mohl bych vyjmenovat pět dětských filmů které mě bavili o mnoho více (Gremlins, Malí válečníci,Co je malý to je hezký atd...)U E.T. jsem se bohužel trochu nudil a přes tři hvězdy tomu prostě nedám. ()

GrooteLulu

..E.T.-ho snad jedině zhlédnout hromadně na festivalu, nebo o vánocích s rodinou po kaprovi. Sám bych se na něho už asi nepodíval. Na Drew Barrymoore se podívám v dnešních letech... jinak já osobně jsem jej ani jako dítě snad neviděl, z důvodu železné opony a pak jej asi nedávali a začly akčňáky a na E.T. jsem zapomněl.. nechal jsem ho na téhle planetě.. ()

HankaL

Tento film je o ET - mimozemšťanovi s výnimočnými, špecifickými, významnými, superinteligentnými a nadprirodzenými schopnosťami.  Film je jednou typickou a základnou klasikou nie iba sci-fi, ale aj celej histórie filmu a kinematografie. Je úžasne a výborne vizuálny, krásny a výtvarný (ako výtvarné umenie, každý rámik - frame tohto filmu je majstrovským dielom). Na rozdiel od iných filmov vytvorených našim druhom, tento je o dobrom mimozemšťanovi a emocionálne inteligentnom. Na rozdiel od iných sci-fi filmov, kde sú mimozemšťania zobrazení a opísaní ako veľmi násilní alebo dokonca zlí. Film je veľmi vhodný pre každého človeka na tejto planéte a viac. Definitívne by som ho odporučila pre celú populáciu tejto planéty. Bez ohľadu na vek a iné aspekty a,,parametre" ľudskej bytosti ako takej, tento film je veľmi vhodný a nielen to, ale je aj veľmi informatívny, emocionálny, krásny, sci-fi, futuristický a technologický. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

17.04.2020

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)