poster

Superman and the Mole Men

Akční / Sci-Fi / Drama / Rodinný

USA, 1951, 67 min

 • jonyyy
  *

  Tohle byla hrozná blbost. Na maskách šlo vidět kde začínají a kde končí kůže, na mrtvole šlo rozpoznat dýchání, Superman mi na tuto roli připadal naprosto bez charakteru. Navíc k Supermanovi podle mě patří uplná, pervektně pasující kombinéra, ne tato plandavá nevýrazná. Nerozumím, že seriál, jehož je toto pilot, má na imdb hodnocení 8,1... pro mě 30%(13.5.2011)

 • pepua
  ***

  Pilotní díl k seriálu Adventures of Superman. Superman zde příliš prostoru nedostane, až na jednu skutečnou akci v podstatě jen lidem říká, co mají dělat, kam jít a pro pobavení diváka si také nechá jak zloduchy tak krtčími lidmi vpálit do těla pár nábojů, které mu nemůžou ublížit. Seriál byl ukončen předčasně, protože představitel Supermana herec George Reeves spáchal sebevraždu a tvůrci se rozhodli jej nikým dalším nenahrazovat.(22.1.2010)

 • Caszidy
  ***

  No, na dobu vzniku, na to, že se natáčelo pouhých 12 dní, na evidentně hodně malý rozpočet, to vůbec není tak špatné ani z dnešního pohledu. Překvapivě jsou ve filmu i celkem dlouhé pasáže bez Supermana. Příběh by se dal částečně označit za aktuální i dnes. Pozdější legendu bych v tom nehádal, ale na druhou stranu když si vezmete charisma George Reevese a krásu Phyllis Coates, tak proč ne.(27.12.2010)

 • corpsy
  ***

  Prvý celovečerák so Supermanom. Vo veľkom sa teda nepredviedol. Je škoda, že titulní ,,krtkovia,, nie sú záporáci v klasickom slova zmysle. Neohrozujú plánovane našu planétu, len proste majú nešťastie v tom, že vyliezli na ´´blbý povrch´´. A to mi v komiksovkách ala celuloid, dosť vadí. Ani samotný železobijec nemá správne grády ( vo svojej dobe ale zrejme upútal ) a je to vlastne aj také neakčné. Dobovka obstojná, jej príspevok do žánru slabý.(13.6.2018)

 • anais
  ***

  George Reev je ve svém trochu volnějším supermanském obleku legrační. Mnohem legračnější jsou ale Mole-men (krtčí lidé), mající těla krtků a velké holé hlavy. Jedná se o první celovečerní film o Supermanovi, který se stal úvodem pro tehdejší televizní seriál. Triky jsou mizerné, masky laciné, atmosféra kultovní!(8.7.2006)

 • - Film se objevil jako bonus v rámci čtyřdiskové kolekce supermanových filmů s Christopherem Reevem. (liquido26)

 • - Supermana měl opět hrát Kirk Alyn, který tuto postavu ztvárnil již ve dvou seriálech, ale chtěl za to příliš peněz. (liquido26)

 • - Film byl později rozdělen na dvě epizody a použit jako finále první řady seriálu Adventures of Superman. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace