Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Úvodní film k legendárnímu televiznímu seriálu Adventures of Superman. Nízkorozpočtový snímek natočený za pouhých 12 dní částečně reflektuje paranoidní atmosféru v americké společnosti 50. let. Příběh totiž pojednává o panice a xenofobní reakci obyvatel malého městečka vůči neznámým stvořením z nitra země. Dokáže Superman uklidnit napjatou situaci? (Caszidy)

(více)

Recenze (7)

Caszidy 

všechny recenze uživatele

No, na dobu vzniku, na to, že se natáčelo pouhých 12 dní, na evidentně hodně malý rozpočet, to vůbec není tak špatné ani z dnešního pohledu. Překvapivě jsou ve filmu i celkem dlouhé pasáže bez Supermana. Příběh by se dal částečně označit za aktuální i dnes. Pozdější legendu bych v tom nehádal, ale na druhou stranu když si vezmete charisma George Reevese a krásu Phyllis Coates, tak proč ne. ()

pepua 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl k seriálu Adventures of Superman. Superman zde příliš prostoru nedostane, až na jednu skutečnou akci v podstatě jen lidem říká, co mají dělat, kam jít a pro pobavení diváka si také nechá jak zloduchy tak krtčími lidmi vpálit do těla pár nábojů, které mu nemůžou ublížit. Seriál byl ukončen předčasně, protože představitel Supermana herec George Reeves spáchal sebevraždu a tvůrci se rozhodli jej nikým dalším nenahrazovat. ()

Reklama

anais 

všechny recenze uživatele

George Reev je ve svém trochu volnějším supermanském obleku legrační. Mnohem legračnější jsou ale Mole-men (krtčí lidé), mající těla krtků a velké holé hlavy. Jedná se o první celovečerní film o Supermanovi, který se stal úvodem pro tehdejší televizní seriál. Triky jsou mizerné, masky laciné, atmosféra kultovní! ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Reeves se pro roli Supermana skvěle hodil a ještě víc se hodil pro roli Clarka Kenta, který má v tomto snímku podstatně více prostoru než jeho ocelové alter-ego. Příběh je velice zvláštní :-) Ze země vylezou jakýsi mutanti mezi krtkem a člověkem a obyvatele města se jich začnou bát a jdou jim po krku a Superman musí ochránit, jak Krtčí lidi před měšťany, tak opačně. Není to bůhvíjaký zázrak, ale docela se těším na seriál. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Prvý celovečerák so Supermanom. Vo veľkom sa teda nepredviedol. Je škoda, že titulní ,,krtkovia,, nie sú záporáci v klasickom slova zmysle. Neohrozujú plánovane našu planétu, len proste majú nešťastie v tom, že vyliezli na ´´blbý povrch´´. A to mi v komiksovkách ala celuloid, dosť vadí. Ani samotný oceľobijec nemá správne grády ( vo svojej dobe ale zrejme upútal ) a je to vlastne aj také neakčné. Dobovka obstojná, jej príspevok do žánru slabý. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Supermana měl opět hrát Kirk Alyn, který tuto postavu ztvárnil již ve dvou seriálech, ale chtěl za to příliš peněz. (liquido26)

Reklama

Reklama