Kabaretní hvězda Lucky (Fred Astaire) se stane v den své svatby obětí nemístného žertu kolegů v divadle a raději odjíždí s přítelem do New Yorku, aby se vyhnul veřejné ostudě. Poté, co jeho vykutálený kamarád okrade neznámou dívku na ulici, pokouší se Lucky jeho chování napravit. Sleduje dívku až ke dveřím taneční školy, aby ji našel a omluvil se. Neváhá se kvůli tomu zapsat do kurzů tance. Krásná neznámá (Ginger Rogersová) však není žačkou, jak se domníval, ale velmi dovednou a trpělivou učitelkou tance. Nezbývá než předstírat, že naléhavě potřebuje doučování. Ve filmu Svět valčíků je třeba ocenit jeho gradující hudebně taneční výstavbu, kdy jednotlivá menší čísla jsou podřízena velkolepému finále, impozantnímu číslu Bojangles of Harlem, které svou stylizací připomíná broadwayské jevištní show. Režisérem snímku byl tentokráte George Stevens, se kterým o rok později natočil Astaire ještě snímek Nevěsta v rozpacích (1937). (oficiální text distributora)

pepa3rd

Možná se nedovedu dívat na tento film očima tehdejší doby, ale přišlo mi to trochu nudné a to i přes to, že podobné staré filmy mám opradvu rád a valčík miluju. ()

JimiH

Po řadě pokusů, jak nalézt ideální filmovou podobu muzikálu je Svět valčíků přímo vzorným prototypem, jak na to. Fred Astaire není jen skvělý tanečník a zpěvák, ale má perfektní komediální timing a ještě k tomu nezaměnitelný baby face. Ginger ho pak doplňuje svým charismatem, krásou a ladnými tanečními kroky. Dvojice přihrávačů je pak více než příjemným doplňkem. ()

Biopler

Dej stojí na hlinených nohách - hlavného hrdinu odvedie spred vstupu do manželstva scenárista tým, že mu parťáci v katalóge žartíkom ukážu, že jeho nohavice sú už nemoderné. On ten istý žartík použije neskôr a, čuduj sa svete, tiež to zaberie. Takú trapošinu by som veru 2x nepoužil. Lucky zarába v NY peniaze ako gambler, tatko vyhráva "orchestre" tým, že vyhráva v kartách v štýle či hre "vyššia berie". A našťastie pre film v novom meste narazí na peknú kočku. Na muzikál sa tu veľa nespieva, ale zato tancuje a že to stojí za pozretie má na svedomí impozantná dvojka Astaire & Rogers, ktorí vypiplali choreografiu do detailov a potešili oko aj pekným kostýmom. ()

ilclassico

Začalo to slibně, ale pak to sklouzlo do průměru a už to tak zůstalo až do konce. Může za to slabý, ne příliš originální scénář. Jeden ze slabších filmů Freda Astairea, ale ten za to nemůže. V rámci žánru za 3. ()

worm14

Shodou okolností je tohle první film s Fredem Astairem, který jsem viděl. Nebudu zastírat, že romantický muzikál nepatří mezi mé oblíbené žánry... Přesto byly písně slušné, občas dokonce i nějakej ten vtípek. Abych byl ale objektivní, dám 3* a uvidím až budu moct porovnat s jinými podobnými filmy. ()

Misterioso

A fine romance z Továrny na sny s krásnou Ginger Rogers a muzikálovým králem Fredem Astairem. Nejsem fanda muzikálů, ale kouzlo hollywoodských 30. let na mě zapůsobilo. Příjemná zábava. ()

misicka1234

toto je tak strašne krááááásny film <3 krásna komedia trošku dojímava s krásny Happyendom <3333 rozhodne odpouuuučam kráááásne ()

StaryMech

Z průměrné zábavní hloupůstky s občasnými náběhy na společenskou satiru pro mě trčí tři parádní taneční čísla. Astairovy výstupy si lze vychutnat tím spíš, že mu při nich není vidět do tváře. ()