Vzpomínky na Itálii

• Velká Británie Made in Italy (více)

Londýnský umělec Robert (Liam Neeson) a jeho syn Jack (Micheál Richardson) před lety ztratili svou ženu a matku. Navzájem se odcizili, teď se ale společně vracejí do jejich starého rodinného domu v Toskánsku, protože ho potřebují narychlo prodat. S domem se pojí dávné šťastné i nešťastné vzpomínky, které vybledly a zpustly stejně jako dům. Místo idylické venkovské vily ze svých vzpomínek najdou téměř ruinu s protékající střechou, s kusy omítky padajícími ze stropu i zdí a s plandajícími okenicemi i dveřmi. Nezbývá jim, než se tu neplánovaně zabydlet a pustit se do oprav. Přirozená nešikovnost je přinutí hledat pomoc u místních rázovitých zedníků a Jack v místním městečku doslova a do písmene narazí do Natalie, krásné majitelky malé restaurace. Jak opravy domu pokračují, otec a syn také krok za krokem opravují svůj vzájemný vztah, který během let po maminčině smrti zchátral stejně jako jejich venkovská usedlost. Půvabné Toskánsko s úzkými silničkami mezi zelenými pahorky a vinicemi, místní lidé, slunce a nesmělý počátek romantického vztahu Jacka a Natalie fungují jako nejlepší rodinná terapie. Nakonec vše vypadá, že Vzpomínky na Itálii budou tentokrát pouze krásné. (Bontonfilm)

bonovox

Pohodová letná oddychovka zo slnečného Toskánska. Neeson po dlhšej dobe v inej hereckej polohe a plusom sú samozrejme okolnosti, ktoré sa odohrali v živote Liamovej rodiny. Slabá réžia či niektoré slabšie scény ťahajú film len k priemeru. ()

Muf911

PŘíběh přesně podle šablony, děj zcela očekávatelný, ale přesto příjemná podívaná. Hlavně díky toskánské přírodě a atmosféře ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

CzShenny

Jsem z toho bohužel zklamaný... Těšil jsem se na romantické Toskánsko s nostalgickou náladou, dostal jsem však jen dobrých a dojemných 15 minut těsně před koncem, což jen značí, že film vůbec nevyužil svůj potenciál. Scény, u kterých si pak připadáte jako blbec, kterému je třeba vše zrychleně vysvětlit, jen podtrhuji celou unavenost a nedotaženost díla. ()

Accuphose

První hodina je katastrofa, ať už mluvíme o scénáři, hereckých výkonech, castingu.... Na hladině to drží Toskánsko. Film střídá chvíle patetismu a jednoduchosti, a působí dojmem, že si někdo odskočil na dovolenou, a při tom něco natočil, aby se mu to vrátilo. Pak tam je několik silných momentů, které ale nebyly moc dobře zvládnuty.... Jsou to slabší dvě hvězdičky, ale protože to tvůrci dost odsrali, musím dát jen jednu... ()

JB001

Na nedělní večer v okurkové sezóně se to dalo na HBO vidět, ale emočně se mne to nikterak nedotýkalo. A to není dobře. Takže s bídou průměr... ()

Sefko

Je to niečo ako Dobrý ročník od Scotta. A pritom je to úplne iné. Ako známe jedlo. Vyzerá to rovnako, vonia to rovnako, chutí to rovnako a pritom je to úplne iné. Ťažko sa to definuje. Film je vlastne taký mix všetkého čo sme už videli v podobných filmoch. Ale napriek tomu to dokáže fungovať celkom dobre. A to nehovoriac o podarenom obsadení, dobrej hudbe a emóciách ktoré z toho doslova sršia. Zrazu zatúžite po úplne obyčajných veciach ako sú raňajky pri východe slnka či po príjemnom prežití večera pod hviezdami. A to nie je málo. ()

camomilla

Poradne si rozmyslete, jestli chcete tohle videt. Protoze ten cas radeji muzete venovat klidne i 10x videnemu Dobremu rocniku nebo Pod toskanskym sluncem. ()

JRSB

Na to, že je to Jamese D'Arcyho pořádně první film, tak se velice podařil. Zasmála jsem se i pobrečela. Vizuální stránka filmu byla úžasná. Chvílemi to ale chtělo větší hloubku. Mladý Richardson ještě potřebuje dozrát ve skvostného herce. ()

vinson003

Liam samozřejmě výjimečný a ani italská herečka nezaostávala. Tím, co chybělo byl pořádný scénář. Nicméně dýchlo na mě zase Toskánsko, a proto jsem na to vlastně šel. Scénka s party v domě mě trochu urazila, protože podle Bertolucciho by všichni zářili na víně u ohně a nezávazně hovořili, ovšem jednalo se o italskou vesnici, kde poměry tedy neznám. Italská herečka připomínala jeho matku, to jenom na okraj. 50 %. Hezký večer! ()

McGuffin

Vzpomínky na Itálii, Made in Italy by mohly být v kulisách vína a Toskánska, ale nejsou, víno chybí. Též režirující James D'Arcy chce stmelit otce a syna, jejichž vztah se rozpadl v důsledku smrti manželky a matky, což se mu v kulisách Toskánska zdaří. A jako bonus přihodí oběma mužům nové ženy. Takže tak, život jde dál, romantika. https://www.macguffin.cz/ ()

Bagrowitz

Moc jsem od filmu neočekával, ovšem nakonec mě (příjemně) překvapil. Romantické scény na mě působily až moc sladce a předvídatelně, ale zbytek zážitku byl dost na emoce.  Tragická část příběhu ještě umocňuje fakt že hlavní hrdinové jsou opravdu otec se synem a něco takového se opravdu stalo. To vše by bylo na hezký průměr, ale scéna u večeře a Neesonova otázka na syna, zda si myslí že je hentai pornografie nebo specifický styl umění, mě nutí přidat ještě čtvrtou hvězdičku. Znovu bych do toho nešel, ale za shlédnutí to stojí. ()

Sejkorka

Nic moc, oproti jiným "toskánským filmům" (např. Svůdná krása s Liv Tyler) čajíček. Věkový rozdíl mezi Natálií  (Valeria Bilello) a Johnem ( Micheál Richardson, i ve skutečnosti syn Liama Neesona) je 13 let. Připadá mi, že Natalie v průběhu filmu zestárne o 10 let, možná víc. Že by špatná práce maskérů ? ()

PachoSK

Lowcostovo urobená romantická komédia, kde vám ako kulisy postačí jeden väčší dom, jedna reštaurácia a presne 5 hercov + komparz. A áno, samozrejme, tie najkrajšie a najväčšie kulisy v znamení nádhernej Toskánskej krajiny, ktoré sú signifikantné počas celého filmu. Mám taký pocit, že 90% budgetu zhltol samotný Liam Neeson. Ostatní herci sú pre verejnosť tak trochu no name, ale tým nechcem povedať, že nie sú sympatickí. Vo filme sa dozvieme, že dom bol opustený 20 rokov. Hm, to by bolo v pohode, až na to, keď do neho vstúpia a vyzerá to tam ako keby to boli samotné ruiny Titanicu z roku 1912 :o). Chápem, že dramaturgovia chceli poukázať hlavne na stav pred a po, ale toto bolo trošku cez a 20 rokov naozaj vyzerá úplne ináč. Možno až na tú "tajnú miestnosť" o ktorej sa dozvedáme neskôr.  Na filme ma najviac štvala tá predvídateľnosť deja. Už po prvých 10 minútach muselo byť všetkým jasné, že dom vlastne ani nikto predať nechce. Potom tu bol klišoidný románik talianskej kuchárky a syna Liama Neesona (zabudol som meno postavy nakoľko bola dosť nevýrazná), kde bolo asi po minúte jasné, že sa dajú dokopy. No a potom tu bola realitná maklérka Katie, pardon Kate (neznášala ak sa jej tak povie), ktorá vlastne bola úplne happy že sa dom nepredá a že vlastne chodila mesiac vkuse na dom úplne zbytočne. Ale veď v pohode, žijeme zo vzduchu :)  Ono celý film samozrejme neublíži ani neurazí, taká pohodička na dlhé letné večery s popíjaním kvalitného červeného vínka... no samotná kvalita filmu sa nedostavila. 2*z 5* ()

pupidup

Takovy ten odpad. Nechapu, jak se k takovemu braku mohl Neesen propujcit. Asi potreboval zviditelnit sveho synka...a asi se v nem zrcadli ztrata jeho zeny a matky Micheala... Natashi. ()

Lothar

Velmi predvidatelne, kazda scena, kazdy dialog .. pre mna sklamanie, najma s ohladom na lokalitu natacania a herecke obsadenie ()