Svěrákův příběh (na scénáři se podílel s Martinem Dostálem) je takřka průzračný a vychází z velmi obehraných premis. Jedná se o českou road movie, aneb jak praví popisek: Svobodný film o dvou chlapcích, jedné dívce, zeleném kabrioletu a horkých letních hrách. Radek (Radek Pastrňák) a Franta (Jakub Špalek) si na začátku zakoupí zmíněný automobil, trochu svérázným způsobem ho upraví a rozjedou se vstříc volání dálek a dobrodružství. Cestou přiberou trochu vyplašenou a trochu provokující dívku Annu (Anna Geislerová), kterou zpovzdálí sleduje její žárlivý přítel v černém opelu. A pak už jen jedou, užívají si bezstarostné pohody, aniž by tušili, že v souladu s pravidly žánru bude mít jejich uvolněná jízda dost dramatický konec. (oficiální text distributora)

remotrumpet

"Něco ti udělal? - Ne...!" - "Takže tú kundičku už neuvidíme..." - "Jo vykouří nám všechnu trávu a pak bude problém se jí zbavit." - "Stačí ti to..." ()

Hombre8

Příjemná road-movie přesně taková, jaká má být. Léto, svoboda devadesátek, prostě parádička. Samozřejmě, že je to poměrně plytké a nelze čekat žádný velký přesah a od ne zrovna zkušených herců žádné velké hraní. Ale je to hezké ke koukání a vzpomínání. ()

OŠmíd

Když je mi smutno, pustím si Jízdu. Kdo by nechtěl zažít takové pohodové léto. I když ten konec nevím, nevím:) ()

MissDark

Žádný zázrak..To se musí nechat! Některé scény se povedly, a až na pár výjimek jsem se celý film jakž takž bavila.. Některé scény byly sice až moc zdlouhavé, ale to už tak někdy bývá!! Nijak zvlášť mě tento film nezaujal, a nebudu se na něj dívat s nadšením podruhé, ale jako komedie...Jako komedie to bylo fajn.. ()

corax8

No prostě nejlepší Svěrák který jsem viděl. Teda mluvím o Janovi. Jednoduchá zápletka, jednošu natočené. Prostě letní příběh, na který si každý rok vzpomenu. Takhle to prostě na cestách chodí a atmosféra je mi hodně povědomá. ()

Fujin

Zajímavost : "Stejně jako oba ostatní herci, ani Jakub Špalek, jenž ve filmu stráví většinu času za volantem, tehdy nebyl držitelem řidičského průkazu a řídit se začal učit asi čtrnáct dní před začátkem natáčení." ()

Jester_X

Takhle nějak si představuji filmově ztvárněnou bezstarostnost devadesátých let. Ještě k tomu obohacenou o jistou příchuť sentimentu, kterou jen podtrhují písničky Buty. Film se ovšem zdaleka vyhýbá hranici kýče, v nemž by vítěžila nic neříkající atmosféra. Naopak, pořád se něco děje, epizodní příběhy neustále zaměstnávají díváka. Z filmu je jako bonus cítit jakýsi entusiasmus mládí všech zůčastněných. Prostě road-movie jak má být. Ostatně, kdo by nechtěl na chvíli přisednout do auta k hlavní trojce hrdinů. ()

tomkat

Lyrika léta. Nostalgie za atmosférou raných 90. lét. Hudba jak na míru, jednou magická, jindy ulítlá. Několik nebojácných alternativních prvků od pana režiséra. A úvod do Ani... Víc vědět nepotřebujete. P.S.: S každým zkouknutím lepší. ()

JARDAHONDA

Svěrákovou Jízdu řadím k povedeným snímkům. Zelený kabriolet - léto - vítr ve vlasech - svoboda a pohoda. Tak na mě film zapůsobil.. Aňa Geislerová tehdy pomalu rozjíždí svou filmovou kariéru a stává se určitým sexy symbolem českých hereček.. ()

Svister

Krásný a zvým způsobem až poetický snímek. Bezstarostnost z tohodle filmu přímo čiší a to i na úplný závěr. Vyzdvyhnout musím i opravdu vkusnou a vhodnou hudbu a stejně tak krásné záběry českého venkova. Opravdu to na mě velmi příjemně působilo jako pohled na tu dobu v České republice, který moc neřeší politické události a prostě Jede - "nejdřív na jih a potom bude na západ, nebo na východ..." ()

Alpha69

Hmm, hned se člověku chce někam vyrazit, i s minimem kapitálu a s ojetou károu do jižních Čech. Ideálně pod taktovkou pana Svěráka s okouzlující Aňou na zadním sedadle... ()

LuckyCZ

Když jsem nasedala do kabrioletu, věděla jsem jakou cestou asi pojedeme, jelikož jsem tuto Jízdu už kdysi absolvolala. Chyba lávky. Tím, že mi při prvním shlédnutí bylo cca 13-14 let jsem filmu nevěnovala pozornost a ani mě nezaujal. Za to teď jsem si Jízdu užívala takovým způsobem, že jsem druhý den nasedla do kabrioletu ještě jednou. ()

andy60

Miluju road movie a Svěrákův film dokazuje, že i s nízkým rozpočtem se dá natočit dobrý film. Co na tom, že tam hráli všeho všudy tři herci. Škoda jen jednokanálového zvuku, který dost ubíral na celkovém prožitku. ()

maciíček

Co se týče tohoto díla, tak mě velice překvapilo, že Jan Svěrák OPĚT dokázal, že za málo peněz a se čtyřmi herci jde natočit velice slušný celovečerní film. Prázdninové dobrodružství dvou kamarádů, kteří potkají stopařku a jedou po vedlejších silnicích někde v Jižních Čechách… P.S. řekneš policajtovi bone journeé , von tě pustí dál, benga jsou tupý… - nejde jinak 5***** ()

cooler

Taková podivná road movie.Scénář není příliš zajímavý spíš hloupý.Herecké výkony nemastné neslané a děj o ničem. Snad jen kamera a hudba stojí za pozornost. ()

El_Koko

Najdem sí místo, kde se dobře kouří... Hail to the king. Svěrák to zrežíroval a napsal scénář, Brabec to natočil. Aňa nás okouzlila a Pastrňák si k tomu napsal překvapivě dobrou hudbu. Je to krásný film a já na něj koukám v létě protože ho ztělesňuje, a v zimě protože mi tak moc připomíná léto.. 87% ()

shakeXL

Tak nějak by měl vypadat film startujícího režiséra, který zrovna nemá rozpočet desítek miliónů. Perfektní letní road-movie kde si snad svou jedinou filmovou roli zahrál Pastrňák z kapely Buty + Geislerová + Špalek aneb tam na tom míííístě kde se dobře kouří..... ()

Stanlynka

Road movie natočená jedním z tehdejších (samozřejmě i současných) talentovaných režisérů mladé vzkvétající republiky. Opět sázka na neznámé herce se vyplatila a všichni 3 hlavní herci zahráli své role jako by jim byli na míru ušité (tuším, že v případě Any Geislerové tomu tak opravdu bylo). Atmosféra svobody a nezávislosti jde z celého filmu krásně vnímat. Film mě utvrdil v tom co mnoho podobně smýšlejících filmů a knížek - užívat si života dokud je ta možnost. Bylo zde vše co správná road movie má obsahovat (napětí, jistá záhadnost postav, erotický náboj..) . Hudba v podání kapely Buty film skvěle doplňuje a dává mu melancholického ducha. Každopádně pro všechny svobodné a volné duše je tenhle snímek jen další postrčení sebrat káru a vyjet na výlet. ()

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi… (více)