Svěrákův příběh (na scénáři se podílel s Martinem Dostálem) je takřka průzračný a vychází z velmi obehraných premis. Jedná se o českou road movie, aneb jak praví popisek: Svobodný film o dvou chlapcích, jedné dívce, zeleném kabrioletu a horkých letních hrách. Radek (Radek Pastrňák) a Franta (Jakub Špalek) si na začátku zakoupí zmíněný automobil, trochu svérázným způsobem ho upraví a rozjedou se vstříc volání dálek a dobrodružství. Cestou přiberou trochu vyplašenou a trochu provokující dívku Annu (Anna Geislerová), kterou zpovzdálí sleduje její žárlivý přítel v černém opelu. A pak už jen jedou, užívají si bezstarostné pohody, aniž by tušili, že v souladu s pravidly žánru bude mít jejich uvolněná jízda dost dramatický konec. (oficiální text distributora)

petr.becher

Kdyby se mě někdo zeptal na film, který se mi vybaví při slově léto, tak odpovím jednoznačně – Jízda. Tahle road movie plná herců neherců (což jí dodává onen půvab) má všechno, co by mít měla. Vtip, napětí, romantiku i dojetí, i když kam vlastně Radek s Frantou nakonec dojedou se nedovíme. Čirý letní extrakt, dokazující, že výborný film se dá natočit s pár kamarády za pár peněz a pár dní. ()

zissou

Poměr cena/výkon je u tohohle film úplně bezkonkurenční. Že to má nějaké filmové nedostatky? Nesmysl..tohle je čistá radost z filmařiny a strašně bych chtěl být jedním z těch devíti lidí, co to tenkrát točili. PS: Jediný film u kterého mě vždycky baví číst závěrečné titulky. ()

r007

Tento film jsem dlouho odkládala, protože nemám ráda Buty. Ale pak jsem si řekla, že mám ráda Svěráka a tak jsem do toho šla. Ale dopadlo to přesně tak, jak jsem čekala. Tím, že se mi nelíbil hlavní hrdina a hudba, tak film dost utrpěl. Možná s jinými herci..možná v jiné době...Určitě jsem však ocenila některé scény, jako auto v trávě, koupání v rybníce...ale celkový dojem nic moc. Znám hodně road muvie, ale tahle je zdaleka nejhorší. ()

svorko

Stredoeurópska road movie, keď sa čas tak príjemne pomaly vlečie a samotná cesta je cieľom. Zábery krajiny lahodia oku a človek sa zasníva v predstavách, len tak tam proste byť a nasávať tú krásu. Hravosť hlavných hrdinov a hlavne neprestajné prekračovanie hraníc však musia zákonite skôr či neskôr naraziť. Dovtedy, kým sa tak stane, je ale podmanivou rozprávkou, aké by to bolo keby... ()

haack

Plané tlachání, kde se nic moc neděje.. Trochu jako život, ale proto se asi na film dívat nechci. Dvě hvězdy za muziku, jinak film vyprázdněný jako většina devadesátkových českých filmových počinů. Přitom ta doba mohla o mnohém vyprávět, kdyby si mezitím nehrála na něco, čím není, ale i to je vlastně určité sdělení... 4/10 ()

DAJAAAA odpad!

Takový neherec jako Gaislerka poradím být taky. Však ani mluvit neumí,něco si tam mele a nejde ji vůbec rozumět. ()

Dvojirakri

"Říkala mi jedna paní od komédie, že mě jednou vezme sebou do tramtárie, do tramtári do tramtári do tramtárie...." Tento film není tedy zrovna komedie, ač pár vtipných momentů skýtá, je to hlavně hrozná pohoda, teda většina času. Byly momenty které mi zrovna nešmakovaly, ale jsem ochotný je pominout. Co dělá tento snímek tak pohodovým je jednak nápad pořídit si kabriolet a jen tak někam jet(sen každého romantického tuláka), a pak hudba. Při poslechu současného českého rádiového mainstreamu, který je plný na jednu stranu kolovrátkových písničkářů kterým se nevím proč říká zpěváci, na druhou bolných pop(((rock)))ových zpěváčků kteří budí dojem že je můžete zlomit i stéblem trávy, a jejichž songy mají působit především na vlhké vagíny nezletilých děvčátek, a srovnání s tím co se hrálo v rádiích a hitparádách v roce ze kterého je Jízda, a předně, jak pestrý repertoár měli Buty, je to opravdu učiněný maras v jaké době my žijeme, co je nám pouštěno a co "elita" tvoří! Bohužel, čas je neúprosný, takže žijeme v době kdy je všechno Ztracený, kdekdo je z toho Malátný, zpěvákem může být kdejaký Ksindl, no prostě Hrůza. Jan Svěrák i Radek Pastrňák umělecky vyhasli, navíc Radek od natáčení přibral možná i metrák živé váhy, na novou desku se ceká celé věky a stejně všichni ví že už to nebude taková muzička jako tehdy, ale to pranic nevadí, protože nám po něm zůstaly staré dobré desky, a dokonce i tento film. Děkuji, pánové(a dámo). ()

PanJelen

Nejpohodovější, prosluněná jízda i přes ten černý mráček na konci.. Uvolněnost, svoboda a toulání bez jasného cíle, radost z maličkostí. Rychlé přenesení letní nálady i na diváka v únoru, krása v jednoduchosti. ()

Niedal

Syrovost herectví frontmana tehdy začínající skupiny Buty Radka Pastrňáka je klenotem tohoto filmu. Stejně jako výkon Anni Geislerové. Hlavním tahákem filmu je však skvělá hudba Buty. ()

Fill16

Přišlo mě to poněkud prázdné, jako road-movie je to ještě nadprůměr, ale přeci jenom co je moc to je moc... Největší úspěch má stejně kamera F.A. Brabce. Ten chlap to s kamerou fakt umí (viz. Kytice a Obecná škola) ()

Leon34

Sedněte si v létě do auta a projeďte si pomalu beze spěchu nádhernou krajinu jižních Čech...Bechyně,Jindřicho -Hradecko,okolí Temelína,okolí Sušice.Je potřeba to zažít.Na film se podívejte nejlépe před cestou...Dávám vysoké hodnocení hlavně za kameru. ()

LooX

Dle mého jeden z nejlepších Svěrákových filmů,ze kterého úžasná voňavá atmosféra léta doslova pryští a který je skvěle podbarven hudbou kapely Buty (kterou jen tak mimochodem nijak zvlášť nemusím,ale těžko si k tomuto filmu představit lepší hudební doprovod). ()

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi… (více)