Jízda

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

Česko, 1994, 90 min

Jan Svěrák

F. A. Brabec

Jenom 75% je pro mě docela překvápko. Jízda je krásný film a podle mého si zaslouží víc. Nedočkáme se sice žádných dějových zvratů a zamotaných zápletek, ale tvůrcům se tak nějak podařilo zachytit obrovskou pohodu, která z filmu sálá. A Anna Geislerová, i když ji nemusím, zde ukazuje proč je tak populární. Předvádí zde přirozený herecký výkon a ne ty křeče, co ukazují ty mladé nové herečky, co nám pořád cpe ČT1 a NOVA v inscenacíh a seriálech. Anna má hraní v krvi. Špalka jeho role nenechala nějak rozehrát a Pastrňák, i když je zjevné, že je neherec je hrozně dobrej.(28.8.2005)

Scénář : Jan Svěrák a Martin Dostál. Kamera : F. A. Brabec. Hudba : Radek Pastrňák. Hrají : Anna Geislerová (Aňa), Radek Pastrňák (Radek) nebo Filip Renč (Honzík) CHYBA VE FILMU - SPZ na Opelu Filipa Renče AEL 27-02 je přichycena v plastovém držáku. Když je ale potom záběr na zdemolovaný Opel v závěru filmu, je na něm tatáž SPZ přichycena už ale samotná bez držáku. Přece nebudou ničit nové auto. CITÁT - Vole, holky nezapomínaj...........(1.5.2011)

• honajz

Film, který podle mne drží nad vodou písničky a letní pohoda. Jinak Geislerová je mi i zde herecky krajně nesympatická, a celkový příběh by se vešel do bakalářské povídky. Navíc je to celé takové prázdné - včetně těch lidí na plátně. Postavy mi jsou zde zkrátka ukradené jako nikdy. Ale jo, mladej Svěrák je zručný rejža, když tomu dokázal dal kabátek coolovosti.(4.7.2012)

„Plyne z toho, cos říkal, ňáký poučení?“ S Jízdou jsem měl v podstatě jediný problém, a to s jejími postavami. Tajemná a provokativní Anna mě postupně začala bavit, avšak oba mužští hrdinové mi byli dlouho docela dost nesympatičtí a až směrem k závěru jsem si k nim konečně našel cestu. Což je škoda, protože se mi jinak snímek líbil, ať už svými triviálními dialogy či tou těžce pohodovou, bezstarostnou a hravou atmosférou (hudba samozřejmě udělala svoje), do které jen sem tam zasáhne nějaký ten mráček. O to silnější byla ta facka na konci…na druhou stranu ji oceňuju, protože teprve potom má v divákovi šanci plně dozrát ten dojem pomíjivosti a prchavosti (spojený nejen s touhle letní jízdou). Celkově to vidím na slušné 4*. „Jestli se stydíš, tak já se votočím.“ – „Ne, nestydím.“ - „Já kdybych byla chlap, tak bych tohle asi nepřežila.“ – „A co na tom je?“ – „No…jak se vám to ve vodě scvrkne. To musí bejt hrozná potupa, ne?(20.7.2015)

• NinadeL

(2x) Aňa je fajnová lolitka, ale herečka to byla tehdy teprve se rodící a z ostatního mi bylo zle. Ponejvíce z toho věčného zoomování. A jelikož nejsem fanda Buty, tak za to taky nic. Pakliže jsem musela akceptovat, že kvůli Support Lesbiens podílejících se na Máji, na to se mnou nikdo nešel do kina, tak tady musí mé stejné okolí akceptovat, že pro Jízdu nezvednu palec ani na DVD.(21.6.2009)

• - Při úplně poslední scéně vyhodí Radek (Radek Pastrňák) z auta krabičku sirek a je jasně vidět, že za nimi jede auto. V následujícím střihu, kdy krabička dopadá na zem a kabriolet mizí v dáli, za nimi ale žádné auto nejede. (mr.yelen)

• - Český lev 1994 za Kameru (Fr. A. Brabec) a Hudbu (R.Pastrňák). (M.B)

• - Radek Pastrňák, který si ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí, složil k filmu i hudbu, kterou nahrál se svou skupinou Buty. (Lynette)