V síti 18+

• Slovensko V sieti 18+ (festivalový název)

Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

zodiak217

Bez cenzúry a tvrdá facka pre súčasnú spoločnosť. Tento dokument by si mali pozrieť všetci rodičia, vlastne každý aby sme si uvedomili, že toto rozhodne nie je v poriadku a nie je normálne, že sa to deje v tak obrovskom množstve a síce, že sexuálnu predatori sú úplne bez kontroly a nevinne deti ľahko uvoaznu v ich sieti bez toho aby si uvedomovali, čo sa vlastne deje. Skvelé vyobrazenie ako zvrátená vie byť naša spoločnosť a zároveň, že tvorcovia sa snažili držať v hraniciach a zároveň oni priamo neprovokovali aktérov, len odvracali ich útoky a v záver ich priamo konfrontovali osobne. Tí ľudia si nič iné ako trestné stíhanie nezaslúžia a tento dokument najvyššie hodnotenie, že sa tvorcovia dali na tak ťažkú tému. ()

kritkMd

Pokud se to bere jako dokument, tak je to nic moc. Je zde vidět že se nejvíce věnovali té prostřední holce, na ty dvě zbylé toho moc ve filmu není. Prakticky skoro vůbec nezabrouzdili do tohoto velkého a znepokojujícího témata. A co je v této verzi oproti normální? Jsou zde vidět akorát pela, takže mi přijde že se vít flusák (nějaký příbuzný toho zkurvysyna Marka Prchala, aneb malá děvka zasrance babiše) snažil vymilkovat další prachy. Ale pokud se to bere jako komedie, je to skvělý. Hlášky totálně vypatlaných úchylů si budu ještě hodně dlouho opakovat. I některé přehnané chování těch holek bylo vtipné. ()

Oggy007

Hodnocení bych rozdělil do dvou častí. První je zvolené téma, které je určitě silné a je potřeba se mu věnovat. Jako táta se děsím toho, že moje dcera může na netu narazit na takový prasata, kterým, kdybych to zjistil, uříznu péro i s koulema. Druhá strana je zpracování a forma dokumentu, který bohužel spadá do průměru. Z tématu se dalo dostat podstatně víc. ()

buchannon

Nejdrsnější verze, opravdu jsem viděl tuto 18+ verzi... aneb není radno otevírat premenstruační studánky. Bohužel musím konstatovat, že jsem v této ostré verzi viděl i nějaké ty ztopořené jitrnice chlípných jedinců ready obcovat a vůbec to nebyl hezký pohled. Nejsledovanějši dokument poslední doby o největších úchylech. Mnoho chlapů někdy zatouží třeba po šestnátce, ale toto je už opravdu přes čáru. Ač nerad, musím dát plnou pálku. Každopádně všem doporučuji tuto verzi 18+, kde jsou všechny explicitní záběry... Citace: "Já jsem jako ještě panna, já jsem ještě jako s nikým nespala..." "Přijde ti v pohodě prostě psát, že mě chceš análně znásilnit?" "No tak víte co, pracujete s dětma, připadá vám v pohodě prostě oslovovat mladý holky a posílat jim, to co jim posíláte?" No ty píčo, fakt drsné... P.S : Ti chlapi mají teď úplně zničený život, zvlášť když měli jen trochu rozostřený obličej, správně proti nim policie podniká kroky (i když nevím, jestli proti všem 2458 mužům, kteří oslovili tyto domnělé puberťačky), ale můžou si za to sami... ()

bonovox

Silný dokument, ktorý musí slúžiť ako výstraha pre rodičov ale aj dospievajúce deti. Je až neskutočné koľko takýchto ľudí sa pohybuje medzi nami a určite s tým treba niečo robiť. Hnus ()

Teachman

Námět: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 8/10 ()

Kosi..

No, především ze začátku jsem litoval, že jsem nesáhnul po té verzi pro mladistvý, nepamatuju si, kdy naposledy bych tak často musel znechuceně odvracet zrak od obrazovky. Doufám, že se to pouští ve škole povinně. Skvělěj námět, téměř bezchybný zpracování, nesmírně působivej film (i když ne v pozitivním slova smyslu). 5 ***** jen to švihne! ()

Cringy_Tommy

Mám z toho husinu. Na tento dokument jsem se nestihl kouknout v době vydání a poté jsem na něj zapomněl, proto jsem se na to kouknul až teď po 3 letech. Jojo je to poněkud silný kafíčko a tahle 18+ verze přidává jen záběry na hnusný čuráky těchto prasáků. Každopádně je to dokument na který by se hlavně mladší generace měla kouknout a Vít Klusák a Barbora Chalupová odvedli skvělou práci stejně jako 3 herečky 9/10 ()

Dvojirakri

Chatovací server Lide.cz byl svého času nesmírně populární, myslím tedy ten vzhled který předcházel verzi již je možné vidět v dokumentu. Bylo to v dobách než v Česku začal dominovat Facebook a sám jsem si Fb a Messenger založil až když došlo k přebudování - zmizely chatovací místnosti, všechny profily, diskuze, vzkazy, stránky se srazy, prostě všechno. Ze dne na den byla rozprášená celá komunita proto, aby vzniklo něco lepšího. Ještě dnes si pamatuju jak hlavní správce, Pan Sponka, prohlašoval jak bude nové Lide.cz bezpečnější, jak se bude dbát na ochranu uživatelů, zamezí se výtváření falešných profilů atd. Jak to dopadlo? Sofistikovaný, oblíbený, léta budovaný server vystřídaly bubliny, ze kterých se usmívaly lidské tváře. Doslova králíkárna, stačilo na tu kterou bublinu jen kliknout a oslovit. Samozřejmě že drtivá většina uživatelů odešla, jednoduchý vzhled razantně cílil na velmi mladé uživatele a stránka se stala lovištěm pro všechny pedofily široko daleko. Sám nevím jestli nebyl za tuto zhůvěřilost někdo obviněn, sotva, ale měl by. Co se týká samotného dokumentu, bylo neuvěřitelné sledovat hlavně ty postarší muže jak ve třetí, maximálně čtvrté větě "jdou na věc" a dvanáctileté dívce vykládají... a pak i VYNDÁVAJÍ a UKAZUJÍ! Tahle individua by měla být mlácena, den co den. Hlavně ten sráč který se ke konci snímku na štáb obořuje s tím že asi nemá co jinýho na práci když otravují nebohé pedofily! Pokud se po jeho osudu pídíme dál, zjistíme že už roky předtím měl sexuální delikt s nezletilou, a u soudu, ke kterému se díky dokumentu dostal, hrdě prohlašoval, že si ty dva roky klidně odsedí, že je mu jedno jestli bude sedět v base, nebo kvůli covidu a státnímu lockdownu doma. Inu dezolát. Klusák opět uhodil hřebíček na hlavičku, pokud chtěl vytvořit snímek který vzbudí zájem, diskuzi, emoce, tak se to povedlo na maximum. Tohle by měl vidět každý rodič! ()

Logicomix

Tušil jsem, že ten film bude hustej a byl. Zvolený formát mi při sledování činil jisté potíže. Často jsem si říkal, že už musí predátoři poznat, že nemluví s dvanáctkou. Ale to je právě tím, že já vím, že jsou to herečky. Podobně některé promluvy predátorů byly tak neuvěřitelné, že bylo těžko uvěřit, že to není nahrané, protože často budily nechtěný smích. Smíchu bylo v sále vůbec nečekaně hodně, a to i z vůle autorů. Chtěli film místy odlehčit. Divákům to umožní s obtížným tématem vydržet a zároveň ty vážné části vyznějí naléhavěji. Filmy o holocaustu si to dovolit nemohou. Jediné, co mi opravdu vadilo, byli toporné projevy odborníků, kteří ve filmu vystupovali. Ale veškeré výtky zapomenete při sledování silného finále snímku. Celkový dojem je velmi dobrý. ()

hussky

Dokument, který mapuje, jak zrádný může být internet pro mladistvé. Super nápad, který by se povinně měl dostat do škol a mezi rodiče. Docela mě zaráží, co všechno dospělí lidé můžou chtít po někom mladém za věci, i když ví, že jim za to hrozí kriminál. ()

Feacher

Jako čekal jsem hodně, ale realita je prostě síla - tedy to, co se děje V SÍTI. O tom je už spoustu řečeno, takže rovnou k subjektivnímu názoru na dokumenr samotný. Dokument byl velmi dobře zpracovaný. Zprvopočátku velmi dobré uvedení do děje, výborná návaznost jednotlivých částí. Semtam vložen humorný moment. Zkrátka jsem s filmem spokojen. Neviděl jsem ještě cenzored verzi, ale tahle byla nastolena tak, jak to zkrátka bylo. Doporučuju! ()

Awer

Fakt hnusný. (A fakt nepomůže dostat "podlidi" za mrize a nechat ulice "slusnym", " kupodivu" se hned vyroji novi.) Lidi na to furt chodi, coz je pro me az neuveritelny, ale dobry. ()

BubuBubu

Strašný, tohle by měl vidět každý rodič už jen proto, aby si rozmyslel když svému dítěti dovolí být neomezeně na internetu. Bez dohledu. Zvedá se mi žaludek. Výborně natočeno. Holky byly úžasný, az se divím že to vydržely. ()

Rollo_Tomasi

Ty vole, udělat někdo podobného někdo mému dítěti nebo dítěti z mé rodiny, tak "pár zfetovaných negrů s kleštěma a letlampou pro pana domácího, aby si tady hoši trochu zablbli" by bylo nic ve srovnání s tím, co bych takovému hajzlovi udělal já, kdybych ho dostal do rukou. Obzvlášť tomu parchantovi, který vylákal z "dvanáctileté" holky její nahaté fotky, potom ji vydíral a nakonec její fotky veřejně sdílel. Takové parchanty by měli hned kastrovat! Kastrace je bezbolestná, jen si musíte dát pozor na prsty, až praštíte vší silou cihlami proti sobě... ()

johankazarku

Naozaj silný dokument. Je až neuveriteľné, že toto sa skutočne deje a koľko takých zvrátených ľudí existuje. Pevne verím, že sa to niekam posunie. ()