V síti 18+

Dokumentární

Česko, 2020, 100 min

Konečně jsme se dostali do kina a rovnou zvolili tuto edici 18+. U hodně scén už jsem musel zavírat oči abych neměl noční můry. Ale za mě TOP. Herečky odvedli úžasnou práci a pan Klusák konečně prolomil to co se do dnes moc neřešilo. Tento film (dokument) by měl vidět každý a doufejme, že se dostane i za hranice, protože stojí za to. Celkově bych měl jen jednu výtku a to, že by mohl klidně celý dokument mít i 3 hodiny a určitě by se spoustu diváků nezlobilo. Doufejme, že třeba uvidíme více nesestříhaných záběrů v budoucnosti. Všem doporučuji přečíst i knihu - Kdo chytá v síti, která souvisí s tímto dokumentem.(19.7.2020)

Tušil jsem, že ten film bude hustej a byl. Zvolený formát mi při sledování činil jisté potíže. Často jsem si říkal, že už musí predátoři poznat, že nemluví s dvanáctkou. Ale to je právě tím, že já vím, že jsou to herečky. Podobně některé promluvy predátorů byly tak neuvěřitelné, že bylo těžko uvěřit, že to není nahrané, protože často budily nechtěný smích. Smíchu bylo v sále vůbec nečekaně hodně, a to i z vůle autorů. Chtěli film místy odlehčit. Divákům to umožní s obtížným tématem vydržet a zároveň ty vážné části vyznějí naléhavěji. Filmy o holocaustu si to dovolit nemohou. Jediné, co mi opravdu vadilo, byli toporné projevy odborníků, kteří ve filmu vystupovali. Ale veškeré výtky zapomenete při sledování silného finále snímku. Celkový dojem je velmi dobrý.(13.7.2020)

Nepamatuji si, že by ve mě jakýkoliv jiný film vyvolal takovou vnitřní zlost. Zlost na systém (jak je vše jednoduché zprostředkovat), zlost na skupinu sexuálních predátorů (co si dovolí) a zlost na samotnou obranu a ochranu proti tomu. Jsem rád, že něco takového vyšlo, snad to této problematice pomůže a začne se to více řešit a trestat. Skvělý nápad, i když podíváná realisticky krutá a nechutná. Dokumentu dávám 85%, lepší 4 hvězdy.(4.8.2020)

Jsou momenty, kdy bych si přála vrátit manýry komunizmu v tom smyslu, že bych plošně nařídila sledování tohoto filmu všem, kdo děti mají nebo si je hodlají pořídit. Vážení rodiče, lidé na síti nemají žádnou odpovědnost, žádné zábrany, postrádají jakoukoliv sociální inteligenci a je jim totálně u zádele, že ničí dětské duše. Dokonce jsou to takoví parchanti, že vinu svalují na systém, který tohle umožňuje, rodiče, kteří si děti nehlídají (mimochodem - jak to chcete uhlídat, myslíte si, že taková dvanáctiletá holka nedokáže utajit chat, i kdyby rodiče, především ti, co nejsou ajťáci, kontrolovali její mobil a PC?) a jako korunu vykřikují, proč se řeší takové "prkotiny" a neřeší se skutečné problémy... ??? Byla jsem vyvalená jak dveře od chlíva. A jako v chlívku jsem se cítila i celý film. Byly tam i velmi povedené humorné chvilky pro odlehčení, takže i přes takové závažné téma se hlediště kina celkem bavilo. A možná některé fóry vyzněly mnohem vtipněji, než ve skutečnosti byly, protože tak prudce kontrastovaly s probíraným tématem (např. "vyhození" králíka z okna, to bylo smíchu v kině...) Já jen doufám, že se jim podařilo hodně těch prasáků dohledat a vyvodí důsledky...na to totiž není žádná omluva, v současné době si může každý chlap najít na netu neskutečné množství zletilých žen, prostitutek, nebo jen sexuchtivých, které se budou o sexu bavit, masturbovat, je k dispozici celá záplava nejrůznějšího porna, tak proboha proč kontaktují děti, proč ničí a křiví nevinné dušičky malých holek a kluků...nevadí jim dokonce ani ta jejich vlastní méněcennost, ohavnost, vtíravost, slizkost, fuj. A proto je to bohužel už jen na těch rodičích a já jim ze srdce přeji, aby se jim dařilo odhalovat, s kým si jejich děti povídají a neustále jim vtloukat do hlavy, jak to může být nebezpečné, zlé a s následky na celý život... A ještě doplním - budujte si s dětmi důvěru a takový vztah, aby se vám nebály říct, když se ocitnou v nějaké té vyděračské pasti, jsou to děti a do maléru se můžou dostat snadno... Dokument naprosto unikátní a dávám mu plný počet hvězd.(20.7.2020)

Ač občas nevím, co si o Vítovi Klusákovi myslet, tak musím říct, že tohle je vzorový dokument se vším všudy. Otevírá téma, o kterém vůbec nic nevím, snaží se ho řešit, konfrontuje účastníky, občas jde i do akce a má absolutní vypovídající hodnotu. Navíc mám pocit, že po tomto projektu by mohl být svět opět trošku lepší.(22.7.2020)