Reklama

Reklama

V síti 18+

  • Slovensko V sieti 18+ (festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Necenzurovaná verze V síti 18+ divákům velmi věrně zprostředkovává zkušenosti a pocity dětí zneužívaných na internetu. Zakryté totiž zůstávají pouze tváře predátorů. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (118)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Je třeba uznat, že Vít Klusák opět dokázal silně zasáhnout české kulturní prostředí a zanechat díky svému dokumentu silný otisk ve spoustě lidí. Problém, kterému se věnuje se tak stal více vnímaným a na určitou dobu i velice diskutovaným v mediálním prostoru. Tím to naprosto splnilo svůj účel. Nicméně nelze pominout, že V síti takto funguje jen protože se snaží zasáhnout ty nejpřístupnější lidské receptory. Nejedná se o dokument, který by byl jako onen pověstný kamínek v botě. Nesnaží se aby divák o tématu více přemýšlel, protože tady nejde o vyvolání složitější diskuze o problematice samotné. Cílem je kolektivní ukázání prstem a rychlé vzedmutí emocí, které bohužel i podobně rychle vyprchá. Tím se stává V síti spíše povedeným marketingovým konstruktem. Bohužel nejsem schopen posoudit, na kolik je tato verze odlišná od té původní. Doufám, že jediným rozdílem není explicitní zobrazení intimních partií. Nicméně krom toho jsem si nevšiml ničeho, co by nemohlo být dostupné i mladší populaci. Ale bylo fajn vidět Šimona Štefanidese jednou i před kamerou. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No ja popravde nevim, nejsem dokumentovej typ, ale zase me nijak nevysira se na nejakej povedenej kouknout. Bohuzel to, ze mate silny tema, jeste dobrej dokument nedela. Mit dceru okolo 12 let, mozna bych mluvil jinak, ale proste me to neprislo jako zadna velka pecka. Mame tu tri "herecky", ktery vzhledove skutecne na 12 let vypadaj, bohuzel chovanim mi prisly jak retardovany 8 lety holcicky. Nevim, jak se dneska chovaj dvanactky, ale pochybuju, ze takhle. Navic Klusak si evidentne oblibil Tezkou, takze ostatni dve tu jsou jen tak do poctu. Po uvodnim zajimavym pripravovani prostredi film spadne do neustalyho a stereotypniho kolotoce dopisovani si pres lide.cz a volani pres Skype, kde holcicky dokola opakujou "stydim se", "nevim", "je mi 12" a podobne a rozmazany uchylove na druhy strane jim pisou cim dal tim oplzlejsi veci a sem tam padne i hlaska, ktera cloveka spis rozesmeje, typu "Jenom tu neco lestim". Bohuzel tady se projevi problem verze 18+, ja idiot jsem se domnival, ze se jedna o nejakou prodlouzenou verzi, bohuzel jedinej rozdil asi je v prehlidce povadlejch kokotu, u vecere si to fakt nepoustejte. No a na zaver tu je kratka konfrontace pri kaficku a zakusku s par uchylakama a odchyceni jednoho na rozhovor, trosku to pusobi, ze to je jen tak do poctu a ze se Klusak pri vymejsleni nedostal dal nez k tem chatum. Celkove tak pomerne slusne natocenej dokument se silnym tematem, kterej by se ale klidne dal sestrihat do desetiminutovyho klipu z ranku "Nepozornost pri rizeni zabiji" a podobne. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ač občas nevím, co si o Vítovi Klusákovi myslet, tak musím říct, že tohle je vzorový dokument se vším všudy. Otevírá téma, o kterém vůbec nic nevím, snaží se ho řešit, konfrontuje účastníky, občas jde i do akce a má absolutní vypovídající hodnotu. Navíc mám pocit, že po tomto projektu by mohl být svět opět trošku lepší. ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

V síti 18+ (Klusák kat) je úplně totéž jako V síti, jen navíc se třemi krátkými záběry na tři nerozpixelizované krátké pedofilní čuráky. Čili pouhé dost trapné opětovné škemrání o pozornost. Co bude dál? V síti 50+, kde své pokřivené přirození naprudko exponuje i Klusák? Každopádně další pozornostní kurvení si pustím jen v případě, že TéTéčko ukáže kundu. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Občansky závažné téma a netradičně pojatý a natočený dokument. A to si někteří chlapi myslí, že jsou perverzáci, když se občas podívají na nějaký ten film pro dospělé. Chyba, zde jsou ti prví škůdci! Fakt jsem čuměl, o tomhle problému jsem neměl ani páru. O nadprůměrném hodnocení skutečně není pochyb a pokud je máte, vaše chyba. ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama