V síti 18+

V sieti 18+

(festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2020, 100 min

Pro mnohé objevný dokument o problému, který tu byl, je a bude. Nemění to nic na důležitosti tématu a apel na rodiče je více než na místě. Ti sami totiž bývají až na výjimky bezbrannými ovečkami moderních technologií a paradoxně se učí od potomků. Bohužel, toto zaměření na obyčejného českého diváka, který žere Ulici, Růžovku a Slunečnou, je na filmu hodně znát. Vypjaté či dojemné scény jsou průhledné a neupřímné. Asi bych se nad sebou měl zamyslet, ale toto mě obtěžovalo více než pinďouři. 70%(18.8.2020)

Nepamatuji si, že by ve mě jakýkoliv jiný film vyvolal takovou vnitřní zlost. Zlost na systém (jak je vše jednoduché zprostředkovat), zlost na skupinu sexuálních predátorů (co si dovolí) a zlost na samotnou obranu a ochranu proti tomu. Jsem rád, že něco takového vyšlo, snad to této problematice pomůže a začne se to více řešit a trestat. Skvělý nápad, i když podíváná realisticky krutá a nechutná. Dokumentu dávám 85%, lepší 4 hvězdy.(4.8.2020)

Já až půjdu 19. na "Premiéru" tak jen z trailerů vidím že se tam celou dobu budu smát jak seschlá sračka XDDD Dávám tomu rozhodně hodnocení 5/5, Poprvé za pár milénií mám pocit že tohle je fakt co ČR vyprodukovalo, a hodnotil bych ho jako "opravdu dobrý".. Připomínalo mi to českej "Black Mirror". Trefný, sound-design skvělej, kamera dokonalá, nápad geniální (původně mě přesně to napadlo před 4 roky, jenže kdybych to nedělal pro prachy, tak bych dodneška nedal tohle na povědomí občanům státu, ale nechal bych to utajeně jet dál jako divizy Policie/Kriminálky, to by teprve bylo tóčo) + Výkon "Miki" v restauraci (myslím tím konfrontaci) v restauraci bylo skvělí a respektuhodný. SKVĚLEJ FILM.(17.8.2020)

Dokument/experiment, který je plný chlupatých salámových pupků a ztopořených ocasů, jejichž majitelé mají zvláštní představu o realitě. Nicméně ta zásadní je tak nějak vidět hned z úvodu, kdy sledujeme záběry okolí nevnímajících dětí s tvářemi zabořenými do mobilů. Myslím, že právě o pasivitě rodičů tady chybí hrozně moc. Když vnímáme třeba jednu „oblíbenou“ českou reality show, ve které specifické spektrum účinkujících se zkaženými zuby hledá odpovědi v tom, vedle koho vlastně denně usíná, tak velká část epizod je plná dětí se závislostí na mobilech, kdy s elektronikou v ruce tráví hodiny denně a rodič netuší, na jakých stránkách a chatech. Ale zpět ke Klusákovi a Chalupové. Sehnali dospělé herečky, postavili dětské pokojíčky, přihodili medaile i vyřezávaný domeček pro panenky a rozjeli něco, co v několika fázích zaznamenalo masivní zájem a debatu ve veřejném prostoru. Za to velká poklona. Dívky opakovaně zdůrazňují, že je jim pouze 12 let, pánové na druhém konci mají ovšem pocit, že když někdo neklade aktivní odpor, tak říká ano. Myslím, že palčivých otázek je docela dost a mohlo se o nich mluvit. My ovšem sledujeme další a další úchyly a jejich chlouby. Víme, že taková situace je, ale dokument se nezamýšlí nad tím, jak z toho „ven“. Každý totiž asi tuší, o čem jednotlivé konverzace budou. Skutečnost, že se něco takového děje, už nikoho nešokuje. To spíš, s jakou intenzitou k tomu dochází. A jaké mohou mít potom náctiletí představy o partnerských vztazích. To, jak (ne)vypadá běžný sex, dobře vědí z porno stránek. Když se to celé začne zajídat, přijde pár odlehčujících momentů: kupříkladu nějaká z dívek vybuchne. Mimochodem Tereza Těžká se s „rolí“ popasovala asi nejlépe. Ale klobouk dolů přede všemi.(11.10.2020)

Po 9 měsících od mé návštěvy kina původní veze (15+), jsem si pustil i tuto verzi a pořád musím uznat, že tento dokument je velmi zdařilý. Tato verze je shodná s tou původní jen zde nejsou zakryty intimní partie predátorů. Takže za mě platí co jsem napsal v komentáři zde a dávám i stejné hodnocení. Hodnocení: 92/100.(3.12.2020)