poster

Elling

 • anglický

  Me, My Friend and I

Komedie / Drama

Norsko, 2001, 89 min

Režie:

Petter Næss

Předloha:

Ingvar Ambjørnsen (kniha)

Producenti:

Dag Alveberg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • johny89
  ****

  Tenhle norský nominát na Oscara není ani trochu smutný, jak by se vzhledem k tématu o lidech z psychiatrického ústavu mohlo čekat. Je to film o životě dvou ne zcela běžných lidí, kde jeden má strach ze všeho neznámého a druhý mluví neustále jen o ženách. Tahle sympatická dvojka magorů s mnoha podivnými zvyky (měnit si spoďáry jednou za dva týdny, postele vedle sebe) k sobě parádně sedí a obyčejné příběhy z života ve městě proměňují v zábavnou podívanou.(11.12.2016)

 • eLeR
  ****

  Trochu zvláštny Elling, ktorý chcel byť undergroundovým básnikom. Trochu jednoduchší Kjell, ktorý bol stále hladný. Trochu tehotná Reidun, ktorú v škole nič nenaučili. Trochu celebrita Alfons, ktorý mal plnú chodbu zaprášených kníh. Vydarená štvorka. A toto je vydarené prenesenie príbehu z Ingvarovej knihy na plátno. Film predovšetkým o priateľstve a pokrvných bratoch. Veselo o zložitých veciach.(5.7.2015)

 • mat.ilda
  ****

  Laskavou optikou nahlížená socializace dvou kapku opožděných přátel udržuje v pohotovosti úsměv a divákovu přízeň - vždyť umístit si dobrovolně na stěnu foto předsedkyně vlády - no nesežerte je! Takže - Ellingu a Kjelle, ráda jsem vás poznala a nechala se strhnout vaším dobrodružstvím v našem světě, aniž bych hledala blechy, neměla jsem totiž pro samou zábavu čas...(20.8.2014)

 • k212
  ****

  Hřejivě nestandardní vyprávěnka o dvojici kamarádů z psychiatrie, kterak razí do velkého světa telefónů, nákupů, poezie, těhotných sousedek a zestárlých básníků, krásných veteránů... Trochu úsměvná, lehce dojemná, každopádně originální, otevírající pohledy na existenci "jiných" lidí a jejich zdánlivě jednoduchých světů a příběhů. 80%(17.2.2009)

 • Kimon
  *****

  Výborně natočený norský snímek o životě, myšlení a jednání duševně nemocných lidí. Tak trošinku připomínající Formanův "Přelet nad kukaččím hnízdem" (ale jen tématem), ale tak odlišný a tak krásný. Když se díváte na takový reálný a procítěný příběh, pochopíte, že i duševně nemocný je člověk jako vy. Pochopíte, že prožívá a cítí totéž co vy, že když dostane šanci žít jako vy, je v některých případech možné, aby to zvládnul. A potom? ... potom mu začnete fandit.(30.12.2008)

 • - Film byl natočen na motivy románu norského spisovatele Ingvara Ambjørnsena "Pokrevní bratři" z roku 1996. Kniha je třetí částí Ambjørnsenovy románové tetralogie o Ellingovi. (skudiblik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace