Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nehoda zničí metropoli podobnou New Yorku, která se již nachází v rozkladu. Cesar Catilina (Adam Driver), idealistický architekt s mocí ovládat čas, usiluje o obnovu města jako trvale udržitelné utopie, zatímco jeho oponent, zkorumpovaný starosta Franklyn Cicero (Giancarlo Esposito), zůstává oddaný dosavadnímu statu quo. Mezi oba muže a jejich vize se postaví Franklynova sociálně založená dcera Julia (Nathalie Emmanuel). Julia je unavená z pozornosti a moci, s nimiž se narodila, a hledá nějaký smysl svého života. (mac000)

(více)

Zajímavosti (6)

  • Francis Ford Coppola zafinancoval tento snímek z vlastní kapsy – rozpočet tohoto projektu se vyšplhal na 120 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)
  • Původně měla být při natáčení použita technologie Prysm Stage – ta dokáže za pomoci LED obrazovek promítat za herce virtuální prostředí. Kvůli omezenému rozpočtu se nakonec filmovalo v ateliérech se zelenými plátny a digitální prostředí se přidalo v postrodukci. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se od 1. listopadu 2022 do března 2023, a to ve městě Atlanta v ateliérech Trilith Studios. (fiLLthe3DD)
  • Francis Ford Coppola napsal scénář na motivy Metropolis (1927) od Fritze Langa na počátku 80. let, ale kvůli jiným projektům se k zfilmování nikdy nedostal. V době, kdy byl v roce 2001 připraven film natočit, došlo k útokům z 11. září a výroba filmu byla zastavena, protože film se odehrává v New Yorku a podrobně popisuje pokusy architekta rekonstruovat utopickou verzi města po megakatastrofě. (sator)

Související novinky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

14.04.2024

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla v kinosále UGC Normandie v Paříži tisková konference ku příležitosti zveřejnění oficiálního výběru v rámci programu nadcházejícího 77. ročníku Filmového festivalu v… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Reklama

Reklama