Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nehoda zničí metropoli podobnou New Yorku, která se již nachází v rozkladu. Cesar Catilina (Adam Driver), idealistický architekt s mocí ovládat čas, usiluje o obnovu města jako trvale udržitelné utopie, zatímco jeho oponent, zkorumpovaný starosta Franklyn Cicero (Giancarlo Esposito), zůstává oddaný dosavadnímu statu quo. Mezi oba muže a jejich vize se postaví Franklynova sociálně založená dcera Julia (Nathalie Emmanuel). Julia je unavená z pozornosti a moci, s nimiž se narodila, a hledá nějaký smysl svého života. (mac000)

(více)

Diskuze

Ajvn1

Ajvn1 (hodnocení, recenze)

La pardon.

Až teď jsem si přečetl  odkaz od Etiena z 9.4. .....

Ajvn1

Ajvn1 (hodnocení, recenze)

Tuš kurňa, neříkejte mi, že to ten pták jarabák promítne jen někde v Kantáres a pak si ho uloží to trezoru. 

Přece s tím má nějaké plány ne?

Darren98

Darren98 (hodnocení, recenze)

ANALYZATOR

Chtěl jsem se zastat originálu ale pak jsem se zarazil.. já si ještě včera normálně myslel, že to je remake Metropolis (1927), ale on není!? Kdysi jsem četl někde něco ve smyslu že Metropolisem bude inspirován i nový snímek, který připravuje Coppola, a bylo to napsané jako by mělo jít o novou adaptaci, plus to jméno, a já teď nedokázal vyhledat nic o přímé spojitosti. :/

Androwski

Androwski (hodnocení, recenze)

Sorry ale POMO je kokot - "rozpačitá až kýčovitá pseudo postmoderna, naprosto neprodejná širšímu publiku". Coppola prostě MUSÍ dělat mainstream, nemůže si po Kmotrech dovolit udělat artový snímek, prostě nemůže, je to jasné? Žádný arthouse, Francisi, budeš točit pro masy, jinak špatný hodnocení, kapito? Pokud by tento film natočil neznámý evropský režisér, tak se mu POMO s pětihvězdičkovým hodnocením plazí před nohama a zve ho na exkluzivní rozhovor pro ČSFD ;-D

Darren98

Darren98 (hodnocení, recenze)

Dadel

Vyvolávač deště je poslední skvěle hodnocený, 1997, minulé tisíciletí. :D Ale zase.. natočil i nejlépe hodnocený film celého čsfd - Kmotr 1, 2, 3 (TV film). Já zrovna Kmotra nemusím, ale námět Metropolisu v minulých adaptacích zbožňuju, tak jsem byl nadšen že to má v rukou megauznávaný režisér.

Darren98

Darren98 (hodnocení, recenze)

Nechápu, jak se to mohlo tak pokazit. Ještě jsem to neviděl, ale očekávání jsem měl na úrovní Duny 2 a minimálně jsem doufal že to bude v červených číslech od začátku.

na příspěvěk reagoval Dadel

Spacecore

Spacecore (hodnocení, recenze)

Upřímně.. Půjdu na to na co největší obrazovku a už jen ten fakt, že to chtěl točit 40 let, že je to o rozpadu naší západní společnosti ve sci-fi římském hávu, že si to zaplatil sám za šílenou pálku a udělal trailer, ze kterého nejde nic moc vyčíst... mě prostě bere! Tohle je prostě totální autorská vize, který fandím, i když se nepovede, protože věřím, že je to 100% tak jak chtěl on a to mi bude bohatě stačit

rowdys

rowdys (hodnocení, recenze)

JohnnyV

130 minut nie je kratka stopaz. V dvoch hodinach sa da v pohode rozpovedat uceleny pribeh, ak viem, co chcem rozpovedat. Dve hodiny dialogmi nabiteho filmu vedia byt viac nez dostatocny priestor. Standardny script rate je cca jedna strana scenara na minutu filmu. Metropolis ma 212 stranovy scenar a predpoklada sa, ze bude dialogovo nahustenejsi, nez priemerna marvelovka lol.

ClintEastwood

ClintEastwood (hodnocení, recenze)

První videa vypadají velmi slibně a ještě zvýšila můj zájem. Jen mě trochu překvapuje na dnešní dobu relativně krátká stopáž. 

Lima

Lima (hodnocení, recenze)

Na to, jak kolem toho byly postprodukční potíže, to teda vypadá skvěle, velmi slibně.

Klajnik

Klajnik (hodnocení, recenze)

Čekám na tenhle film už několik let. jsem velmi zvědavej a zatím to vypadá moc dobře. Přeju Coppolovi (i sobě), aby se Megalopolis příblížilo/vyrovnalo jeho nejlepším filmům.

Jen jsem teda myslel, že stopáž bude sahat ke 3h...

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Fotka mi ewokuje Dark City a samoz. Metropolis od Langa. 

OJan

OJan (hodnocení, recenze)

:D. Megalopolis. No, nebudu kecat, vcelku mě překvapilo, že to tu na mě začalo svítit. Nedávno jsem listoval v knize nevzniklých počinů a Megalopolis tam byl také. Mám trochu obavy, aby to nebyl jen MEGALOmanský pokus o propadák. Ale jsem zvědav.. 

Tvrdolín Veliký

Tvrdolín Veliký (hodnocení, recenze)

HellFire

To je každému jasné. Coppola to asi vie tiež, len si chce tvrdohlavo natočiť svoj vysnený projekt. Možno sa pletiem a internetový šum ľudí donúti ísť do kina. Prajem mu aby to bol aspoň dobrý film. 

Igy007

Igy007 (hodnocení, recenze)

A adam driver bude hrát tu umělou ženu, jo ? Vzhledem k tomu, že Metropolis je moje srdcovka, mám hrůzu, co tohle bude za průser ... ale třeba opravdu dojde k nějaké katastrofě a já se uvedení nedožiju :-)))))

na příspěvěk reagoval Tvrdolín Veliký

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Wade W.

Souhlasím. To co tímto chce Copola říci, by mohlo být podobně nadprůměrné jako třeba BR 2049. Inteligentních a dospělých SF moc není. Tak třeba se řady zase o něco rozšíří. 

sator

sator (hodnocení, recenze)

Francis Ford Coppola napsal scénář na motivy Metropolis od Fritze Langa, o kterém se říká, že je to jeho největší dílo dvacátých let. na počátku 80. let, ale film vždy ustoupil do pozadí jeho dalších projektů. V době, kdy byl v roce 2001 připraven přejít do výroby, došlo k útokům z 11. září a výroba byla zastavena, protože film se odehrává v New Yorku a podrobně popisuje pokusy architekta rekonstruovat utopickou verzi města po mega -katastrofě.

Související novinky

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná svého vítěze

25.05.2024

Večer v sobotu 25. května proběhl ceremoniál slavnostního zakončení 77. ročníku prestižního mezinárodního Filmového festivalu v Cannes. Na prosluněné francouzské riviéře tak skončil dvanáctidenní… (více)

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (více)

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Jaké filmy budou soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

14.04.2024

Ve čtvrtek 11. dubna proběhla v kinosále UGC Normandie v Paříži tisková konference ku příležitosti zveřejnění oficiálního výběru v rámci programu nadcházejícího 77. ročníku Filmového festivalu v… (více)

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Legendární americký režisér, scenárista a producent George Lucas letos bude jedním z recipientů čestné Zlaté palmy Filmového festivalu v Cannes. Stane se tak 25. května během zakončovacího… (více)

Reklama

Reklama