Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

ondrejmagic

Třetí z Tarantinových filmů se v jeho filmografii krčí zřejmě jako nejméně známý kousek, dle mého názoru ovšem neprávem. Je tomu tak možná proto, že je nejméně kontroverzní, nevyužívá tolik chronologických skoků v ději a ani v ničem dalším nemá tolik typický tarantinovský rukopis. Snad "jen" kromě výběru soundtracku, kamery nebo dialogů. Tento film jsem si zamiloval právě pro soundtrack, odkazy k žánru blaxploitation filmům a pro skvělou legendu právě tohoto žánru, Pam Grier. Jackie Brown je sice méně krvavý než ostatní Tarantinovy klasiky, ale představení hlavní role na obě strany a například také proměna Samuel L. Jacksona po Pulp Fiction je drsným a jemným nebo jemně drsným a příjemným zážitkem. ()

ER

Na pohled nenápadný film,oproti Pulp Fiction jakoby na půl plynu. Ovšem o to více se pohybující v realitě všedního dne, která dokáže mnohdy více vzbudit emoce. Jackie Brownová si může vybrat:a) bude zastřelena b) bude zatčena a stráví pár let ve vězení c) skončí na ulici d) ukradne půl miliónu dolarů. Váhání není dlouhé, ale jak to udělat? Před ní jsou policajti a za ní překupník se zbraněmi a jednu z nich drží v ruce. Jaký motiv je silnější, než strach ze smrti či vězení? Podívejte se. Pam Grier aka Jackie Brown Vám to ukáže. ()

danny_21

Trochu přepálená stopáž a místy rozvleklý děj mi nedovolí dát vyšší hodnocení. Jinak je to typický Quentin, od prostředí, dialogů, hudební stránce až po výborně napsané charaktery postav včetně castingu ( snad jen s vyjímkou Keatona- který se mi tam neseděl ). Přece jenom ale kvalit Pulp Fiction nedosahuje, takže u mě jen 80 % ()

Tamten

Základní myšlenka není špatné, ale je dosti průhledná a není dost nosná na tak dlouhý film, takže na dosti místech se člověk začne nudit. ()

Jaxx84

V "Jackie" Tarantino zapomněl, že jeho největší síla je v dialozích...Namísto nich sází na podivínské charaktery a paralelně promítané záběry jedné a týž scény. Určitým způsobem zajímavá metoda, jak dovyprávět děj. Přesto mi v Jackie chyběl nějaký ten drive a adrenalin. Casting ale tradičně parádní. 7/10. ()

Zohanelo16

Ďalší kvalitný film v podaní môjho obľúbenca. Herecké obsadenie bolo vynikajúce a ta černoška vyzerala fakt dobre. De Niro mi pripadal na danú postavu zle zvolený. Takú postavu by mohol stvárniť aj každý béčkový herec a preto mi pripadal smiešne. L.Jackson opäť kvalitný výkon a ďakujem Tarantinovi za ďalší film. ()

m4xp4yn3

Low on story, low on characters, high on style. Tarantino se předvádí jako dobrý vypravěč špatných příběhů. Moc tomuhle přístupu nerozumím. Jakoby se s někým vsadil, že dokáže i z opravdu blbého námětu vysochat koukatelný film. To se mu asi podařilo (aby ne, s pověstí virtuosa brakové stylistiky). Instantně zabavilo, prošumělo, nezanechalo stopu. ()

kraval

Opravdu výborný scénář a jeden z mých nejoblíbenějších filmů a zároveň nejoblíbenější Tarantinův, ačkoli (a možná právě proto) to není úplně typický (krvavý) Tarantino a jde více o kriminální černou komedii (s bonusem v podobě úchvatné Bridget Fondy). ()

Inozuka

Trochu opomíjený Tarantinův trhák, který není ještě tak dialogově samoserný jako pozdější filmy. Chick, who loves Guns, trable kolem Louise a Mel, Ordell i samotná postava stárnoucí letušky ... to vše je super a svým černým humorem zábavné. Jak už je u Tarantina zvykem, i zde vykopal ze zapomnění jednoho herce ... a sice Pam Grier ... a namíchal zabijácký soundtrack. Ostatně i ostatní obsazení Jackie Brown stojí za to ... S.L. Jackson, neskutečný R. De Niro, R. Foster i Bridget Fonda. Myslím, že Tarantino tímhle filmem po Pulp Fiction obhájil a dokázal, že jeho úspěch nebyl jen náhoda. ()

neo93

Další ze skvělých kousků tohoto jedinečného autora. Znovu nám ukazuje v čem je jeho obrovská síla. Tentokrát, podle předlohy Elmore Leonarda, nám přestavuje netradičně v popředí, hlavní ženskou hrdinku. Není to ale pouze ona, která obstarává zábavu. Je tu dalších několik skvěle propracovaných postav, které vyprávějí tento komplikovaný příběh. A zase je to neskutečně zajímavé sledovat tento vyprávěcí vzorec plný nečekaných zvratů a překvapení. Zvláště, opakující se scéna v obchodě při předávání zboží, prostě nemá chybu. Možná, že to není tak násilné, prošpikované hláškami a zároveň humorné jako třeba tolik zmiňovaný Pulp Fiction, ale bezesporu je to výborné dílo, které přesně odpovídá Tarantinovy. ()

Lupes

Film o stárnutí, před nímž není úniku, to je Jackie Brown. Film o střetu generací, kde chcete patřit k té starší, to je Jackie Brown. Film o lásce, kterou nelze začínat stále znova, to je Jackie Brown. Film o deskách, které mají svou hodnotu, protože stárly s vámi, to je Jackie Brown. Film s muzikou, která vám bude znít v uších ještě dlouho po závěrečných titulcích, to je Jackie Brown. Film, který nikam nespěchá, netěká, nepřetéká; jen tiše plyne, to je Jackie Brown. Film o pomíjivosti, film plný smutku nad nezastavitelným časem, to je Jackie Brown. Film černých, bílých a 110th Street, to je Jackie Brown. Film, kdy můžete nerušeně číst z očí i tváří hlavních postav, to je Jackie Brown. Tarantinův nepochopený film, to je Jackie Brown. Překrásná Pam Grier, to je Jackie Brown. Nádherný film, to je Jackie Brown. ()

Sweat55

Bavilo mě to víc než Pulp Fiction :) Parádní scénář a herecká přehlídka toho největšího kalibru. Wanna fuck?...That was fun. ()

fallanga

Tarantinova verze heistovky. Na heist movie je to pěkně komorní, přesně tak jak to Tarantino umí, jsou tam zdlouhavé záběry, typické tarantinovské postavy, Samuel "motherfucker" Jackson a občasný velice suchý humor. Na opak, není to typický tarantinovský krvák, násilí je tam překvapivě málo, a děj je mnohem komplikovanější než ve zbytku jeho tvorby. Celkově to funguje velice pěkně, ale možná by to chtělo lehce zkrátit. ()

Likan7

Uznávám, že to je o hodně jiné než všechny Tarantinový filmy před tím. Jenže to automaticky neznamená, že to pro mě bylo lépe stravitelnější. Ba naopak ta délka mě začala regulérně mlátit po hlavě a těch 148 minut mi přišlo jako celá věčnost. Až na plejádu známých herců tu není absolutně nic, co by se mi líbilo.. Tímhle jsem si završil ten hatrick zklamání Jackie Brown, Kill Bill 1 a 2. ()

Svandik49

Kdyby Samuel neřekl 20x matkomrde a De Niro nehrál turbovtipnýho lojzu, kterej řekne za film 3 celý věty a nebyl bych Tarantino fan, tak bych to pravděpodobně hodnotil třema, ale hudba mě nakonec přesvědčila abych se přiklonil ke čtyřem. P.S. Hlavní Ni************er herečka fakt není, ne není vtipná. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí