Stárnoucí letuška Jackie Brownová (Pam Grierová) si přivydělává ke svému hubenému platu pašeráctvím peněz z Mexika pro překupníka zbraní jménem Ordell Robbie (Samuel L. Jackson) až do doby, kdy ji zatknou agent AFT a policajt z L.A. přímo na letišti. Pokud jim slíbí spolupráci při dopadení Ordella, má šanci vyhnout se kriminálu. Jackie, která je na svobodě jen díky sympatickému ručiteli soudních kaucí, zosnuje odvážný plán, jak to zahrát na obě strany. Situaci však komplikují Ordellovi komplici Louis Gara a Melanie Ralstonová, kteří mají své vlastní záměry. Jackie, která na oko spolupracuje s policisty i nepohodlným šéfem, se pokusí vypálit rybník oběma a odejít s milionovým balíkem. Kromě Grierové a Jacksona se ve hvězdně obsazené adaptaci románu Elmora Leonarda od režiséra Quentina Tarantina představují také Robert Forster, Michael Keaton, Bridget Fondová a Robert DeNiro. (HBO GO)

fallanga

Tarantinova verze heistovky. Na heist movie je to pěkně komorní, přesně tak jak to Tarantino umí, jsou tam zdlouhavé záběry, typické tarantinovské postavy, Samuel "motherfucker" Jackson a občasný velice suchý humor. Na opak, není to typický tarantinovský krvák, násilí je tam překvapivě málo, a děj je mnohem komplikovanější než ve zbytku jeho tvorby. Celkově to funguje velice pěkně, ale možná by to chtělo lehce zkrátit. ()

Ewík

Konečně jsem mohla zhlédnout toto dílko v rámci "letního kina" ve Vraťáku 2.6.20. Po tolika letech, co jsem poprvé pocítila touhu to vidět - asi před 10 lety...no, spíš přejděme k mému hodnocení. Jackie je naprosto stylová dáma a krutopřísně drsná baba. Všechny detaily na ní jsou dokonalé - pohyby těla, mimika (hlavně ta její ústa!!), oblečení, myšlení, slova, projev... propadla jsem jí. Spolu s ostatními postavami a jejich realitami vytváří krásný kolorit příběhu a jednotlivé situace, reakce a dialogy jsou prostě krásné zápletky a rozpletky a spletky tarantinovského světa. A Samuel L. Jackson válí "jako ostatně vždy B-) ). Když Tarantina miluješ, tak není co řešit B-) ()

simi78

Jediný film od Tarantina který je adaptace knihy, a i přes to se mu to fakt podařilo. Vše na tomto filmu je trochu jinačí a nemyslím si že to je zas tak špatný, občas změnit styl. ()

JimDeNiro

Kamenujte mě, ale je mi to jedno.. Za mě nejucelenější a nejlepší Tarantino a to včetně obsazení a Pam Grier v hlavní roli je naprosto přesná. Super krimi. 100% ()

papadoce

Jedna z mojich najobľúbenejších Tarantínoviek. Na tomto filme milujem úplne všetko. Hudbu, príbeh, zloduchov, kladných hrdinov, záver. Film má absolútne dokonalý kasting a nehovorím len o Jackie samotnej. Mojim favoritom je Bobby Foster čoby skladateľ kaucií, ale žeriem aj De Nira, L. Jacksona, Bridget Fonda a Michaela Keatona. Navyše film má dokonalý soundtrack. Tarantino vo vynikajúcej forme. Jackie Brown žeriem. ()

Ex_Machina

Keď silnú ženu zatlačíte do kúta, tak vždy niečo vymyslí. A ak jej ten scenár napíše Tarantino, tak vymyslí vždy niečo originálne komplikované a pomstychtivé. No a ak dosadí do jednej z hlavných rolí svojho dvorného herca S.L.J., tak má vždy spolovice vyhraté. I keď nejde o jeho vrcholné dielo, tak sa na to samozrejme pozerá nadštandardne dobre. ()

BrunoA

V porovnani s Pulp Fiction, ale vlastne s jakymkoli jinym Tarantiniho filmem je tohle vazne nuda. Nezajimave dialogy a prekombinovany dej zachranuje jenom vtipne volena hudba a profesionalni herecke vykony. ()

zomb0

Pre všetkích ktorí od tohto snímku čakajú Pulp Fiction sa zrejme sklamú, iní ktorím už došlo že tarantino chce byť zakaždím originálny a nebude po úspechu filmu tociť 8 pokračovaní, ale radšej natočí dalšiu pecku, tak tím sa Jackie určite páčila. Mne osobne vadil len pomalý spád. Tarantino to tentokrát nevikril ani genialnymi dialógmi. Proste to v niektorích momentoch neni ono - to co od tarantina považujem za štandard. Preto som mu daj aj 4* aj ked, keby som nevedel že to točil QT dal by som 5. Proste, Quentin má na viac... ()

Paninaro

Hodne slaby. Kdyz ukecany, tak dejove a ne tohle. Jak znamo T. umi hlavne akci a sitcom hlasky. Tady nejsou. Proste to plyne a kdykoliv si muzu skocit na hajzlik a zase se vratit, aniz bych utrpel ztratu posloupnosti. To je u T. trestuhodny. ()

herrbierer

Podle mě hrozně nedoceněný film. Já osobně na něm nevidím jedinou chybu. Skvěle napsáno, natočeno i zahráno. A i ty tzv. "dialogy o ničem" jsou velmi zábavně, nepůsobí těžkopádně a vůbec skvěle fungují (narozdíl od death proof). Ani přes dlouhou stopáž jsem se ani na chvíli nenudil. ()

Benisippo

Docela mě zklamalo rozuzlení filmu, bum bum a je hotovo. Čekal jsem nějaký zvrat nebo něco nečekaného, nakonec jsem se dočkal závěru, který vůbec nechápu. Miluje ji a nesnáší svou práci, tak proč s ní sakra neodjel?? Báječné herecké výkony tento film posunují o level výše. ()

Mes-siah

Plynule sa rozvýjajúci film. Kvalitné herecké výkony, plno zaujímavých postáv. A Robert De Niro, taká hviezda, len vo vedlajšej úlohe, to si môže dovoliť len velký režisér alebo bohatý producent. ()

eXavera

Dobrý film na večerní relax. Nejlepší výkon podle mě předvedl S.L.Jackson. Nebýt až moc velké rozvláčnosti, dal bych o jednu hvězdu víc. ()

miki68cz

Pusťte si soundtrack, zavřete oči a máte celý film před očima. Skvělý Samuel L. Jackson a Pam Grier. Plno výtečných hlášek ()

Mr.Roman

Slabšia Trantinovka, ktorá padá hlavne na zbytočne naťahovanom a síce nie až tak celkom predvídateľnom, no aj tak nezaujímavom závere. Zopár super scén sa nájde (hlavne prvá tretina mala švih), ale to celý film nezachránilo :( ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí