Honba za klenotem Nilu

• USA The Jewel of the Nile (více)

Úspěšná spisovatelka milostných románů Joan Wilderová cestuje se svým přítelem Jackem po světě na jachtě. Její agentka Gloria po ní chce další román, ale Joan jaksi chybí inspirace. Půlroční pobyt na jachtě se jí už zdá příliš dlouhý, proto vítá, když se na francouzské Riviéře má zúčastnit recepce, která se tam koná na její počest. Konečně může opět vystoupit na pevninu. Zatímco Jack se mezi přítomnými snoby upřímně nudí, Joan je obletovaná. Mezi hosty se náhle objeví mocný arabský vládce Omar Kalífa, který má v úmyslu sjednotit všechny kmeny na Nilu a postavit se do jejich čela. Osloví Joan s přáním, aby s ním odjela k Nilu a napsala tam jeho životopis, který chce vydat u příležitosti své korunovace. Joan sice nerada opouští Jacka, cestování na jachtě už má ale dost. Rozhodne se tedy Omara následovat… Posmutnělý Jack se chystá na cestu do Řecka, kam už bude cestovat bez své milované. Na břehu se setká s dávným známým z Kolumbie Ralphem. Ten mu představí arabského vůdce, který patří k těm, kteří nechtějí Omara jako vládce. Dozvídá se, že Omar zdaleka není tak skvělý a dobrý muž, za jakého se vydává. Naopak, právě ukradl klenot Nilu, pro Araby důležitý symbol, bez něhož odpírají svým vládcům poslušnost. Má také v úmyslu uspořádat vojenské tažení a silou si podrobit všechny, kteří to neudělají dobrovolně. Ralph tvrdí, že ani Joan není v jeho rukou bezpečná. To úplně postačí k tomu, aby Jack ve vteřině změnil plány. Se svými společníky nasedá na první letadlo do Afriky… Joan mezitím přijíždí do Omarova honosného paláce. Brzy je jí ale jasné, že se vlastně stala jeho zajatkyní. Omar žádá, aby co nejdříve napsala jeho oslavný životopis a nehodlá ji pustit dřív, než tak učiní. Protože je mnoho těch, kteří nechtějí žít pod Omarovou nadvládou, palác je častým terčem útoků. Joan využije zmatku, který vznikne,  při jednom z útoků, a pokusí se utéct. Plátěnou střechou se přitom propadne do místnosti, kde je zavřený nějaký muž – duchovní, muž čistého srdce – Al-Džokara. Právě on je oním ukradeným „klenotem Nilu“… Do Afriky mezitím dorazí i Jack, o němž Omar Joan tvrdil, že je mrtvý. O to větší je Joanina radost, když se s ním opět shledá. Je ale třeba utéct před rozzuřeným Omarem, který si nehodlá Joan jen tak nechat vzít. Přípravy na jeho korunovaci vrcholí a Joan, Jack a klenot prchají před pronásledovateli... (TV Prima)

josieaddms

Nepřišlo mi to nijak slabší než jednička, snad jen DeVito tu měl víc trapných scének. Jinak žádání o ruku visíc v provazech nad propastí, je dost vtipnej nápad! ()

Brinkley

Jde spíš o honbu za jádrem nudy. Nevydýchala jsem ji ani v dětství, kdy se Romancing the Stone nacházel na mém video-talíři co půlrok... ()

Acrobat

Tak nejako žalostný klenot, sucho kde pozrieš, pridávajú sa ústa a som vymletý. Nefunguje u mňa aspekt fandenia, lebo nejaká nútenosť sa vkráda do všetkého čo halvní hrdinovia robia, hovoria. Lewis Teague vie navnadiť na dobrodružstvo ako Vietnamské cheerleaderky a my sa už po pol hodine môžeme zasniť a vložiť svoje úvahy do prašného prostredia. Pozoruješ na každom kroku, že nuda sa vypĺňa domorodým kmeňom, kde je vrcholová ukážka stupídnej cesty celého filmu. celý film sa teda nesie v znamení statusu zažívajúceho na strednej. Učiteľka monotónne číta predložené skriptá bez vlastnej úvahy a názoru, ty sa vrtíš na tvrdej stoličke a čakáš na zvonenie. (videné 17.07.2016, JOJplus) ()

dudo0606

Často krát mám pocit, že ľudia sú doslova len hejtermi filmových pokračovaní a proste za každú cenu vždy nejaký sequel, poprípade prequel, zhodia a znevážia. Presne ten istý prípad vidím aj tu. Podľa mňa má tento kúsok rovnakú kvalitu ako ten predchádzajúci, dokonca myslm, že pri tomto som sa zasmial viac než predtým. Jednotka mala samozrejme tú výhodu, že divák sa s hlavnými hrdinami spoznával a to je vždy jeden z najzaujímavejších aspektov filmu, tu už to nebolo nič veľavýznamné pretože hlavná trojica predsa len známa bola, ale dobrodružstvo, výprava, námet, akcia a humor boli všadeprítomné a dej neustále dynamický. DeVitova postava bola v tomto filme podľa mňa ešte ironickejšia a smiešnejšia, čo mi bolo veľmi sympatické a aj napriek tomu, že hral zdanlivého minoritného záporáka, tak som si ho koniec koncov aj tak obľúbil. ()

Likan7

O poznání horší než jednička. Příběh stojí za starou belu a i když se vrátili všichni z prvního dílu, není to jednoduše tak příjemný. Naopak jsem se od začátku nudil a pronudil se až ke konci. Když film nezaujme, je to těžký.. ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Tak nejako som dúfal, že to bude lepšie ale nekonalo sa. Dúfal som, že keď sa odohráva film v Afrike, tak, že ma to bude o niečo viac baviť. Všetky klady ostali ale scenár je slabý. Vôbec nevyužili prostredie. Máme tu dokopy koľko tri lokácie v Afrike? Za mňa obrovská škoda. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. Film odporúčam ale neočakávajte nič prelomové. ()

Belmondicek

Po obrovském úspěchu Honby za diamantem bylo natočeno ihned volné pokračování. Po sedmi měsících plavby na jachtě vztah mezi Joan Wilderovou a Jackem Coltonem výrazně ochladl. Když dostane od arabského potentáta Omara nabídku sepsat jeho biografii, bez rozmýšlení souhlasí a rozloučí se s Jackem. Krátce před odletem unikne Omar bez zranění atentátu, atentátník uprchne a spojí se s Jackem. Omar je prý ve skutečnosti diktátor toužící po moci, který chce zanedlouho při svaté slavnosti Khadir za pomoci tzv. Klenotu definitivně převzít kontrolu nad Orientem. Ralph, uniklý z kolumbijského vězení a toužící po penězích, uzavře s Jackem příměří a vydají se spolu  do Omarova hlavního města, kde si zatím i Joan v jakýchsi bojových plánech všimla, že Omar je vším jiným než spasitelem svého národa. Pokus o únik ji zavede do cely věštce, který se ukáže být Klenotem. Spolu unikají přes střechy dál, potkají Jacka, který také právě dorazil do města, a uprchnou Omarovou poškozenou stíhačkou do pouště.... Co filmu nakonec chybí, je psychologické jádro prvního dílu. Ale akce je zase více než solidní a Michael Douglas s Kathleen Turner a Danny DeVitem se opět dostatečně vyřádili. Hudba je perfektní, stejně jako závěrečná píseň Billyho Oceana.  O něco málo horší než první Honba, ale přesto mám tohle pokračování rád a kdykoli se na něj s chutí podívám. ()

KdG

Tenhle typ dobrodružných komedií mám moc rád. Douglas, Turnerová a De Vitto odvedli dobrou práci. ()

Tiiso

Udělat kvalitní pokračování není lehká věc. I zde se vše nepodařilo tak jak by si všichni přáli. Herci jsou nadále výborní, ale na ději je více než je zdrávo znát, jak myšlenka vázne. Chybí celkový silný náboj a dějová linie, která by nenutila člověka porovnávat, ale dostala bez problémů do příběhu. A to se podaří málokomu. ()

xenopus

Zřejmě se zařadím do málo početného stáda, kterému se tato "dvojka" líbila více než "jednička" (rozuměj Honba za diamantem). Prostředí mi přišlo exotičtější, námět jakžtakž ušel, romantiky bylo tak akorát, ale akce v druhé polovině filmu bylo o trochu více a navíc okořeněné pro mě lepším humorem. Scénu honička se stíhačkou si budu pamatovat určitě ještě dlouho, zatímco žádná ze scén z "diamantu" mi v paměti tak moc neutkvěla. Příjemný film na odpolední siestu. Danny deVito ve filmu zahrál vtipnou postavu, která "diamantu" tolik scházela... ()

Indyi

Nemůžu si pomoct, ale Michael Douglas mě nikdy moc nebral a jeho obsazení téměř automaticky snižuje mé hodnocení. I když v případě tohoto filmu by to asi nezachránil ani nikdo z mých oblíbenců. ()

petrik11

O čosi slabšie ako prvá naháňačka za diamantom. Myslím, že tomuto filmu uškodil dabing. Videl som to aj v origináli, a tie cudzie hlasy k postavám mi k tomu akosi nesedeli ()

helrohir

Typická dvojka väčšiny úspešných 80.-kových komédií, ktorá sa snaží priniesť ešte viac humoru, viac akcie, ale v konečnom dôsledku je nudnejšia a menej zaujímavá. Niektoré pokusy o vtip sú fakt trápne (disco Arabi), ale našťastie tento film neupadol až tak veľmi, aby som si nepozrieť aj viackrát. Pozitívom je zachovanie pôvodného obsadenia a taktiež atraktívne púštne prostredie. ()

PlayEasy

Souhlasíme s Douglasem, že po vynikající jedničce to teda není nic moc. Změna prostředí dobrá, herci také - zde především DeVito, ale záporák nikterak záludný, závěrečné "zúčtování" vypadalo spíš jako nějaká světelná show. Bitky jsou též docela umělé, přestože film jistý náboj má i romantiku, nejsme zcela spokojeni. 55% ()

kadef

Herci a jejich výkony jsou stejné, dobrodružnost také a komická vložka taky. Proč tedy tak slabé hodnocení? Ani nevím. Asi proto že jednička byla jedním z nej. tohoto žánru nebo za to můžou změny reřiséra a prostředí. Scéna se stíhačkou ale byla na plné hodnocení. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022