Honba za klenotem Nilu

• USA The Jewel of the Nile (více)

Úspěšná spisovatelka milostných románů Joan Wilderová cestuje se svým přítelem Jackem po světě na jachtě. Její agentka Gloria po ní chce další román, ale Joan jaksi chybí inspirace. Půlroční pobyt na jachtě se jí už zdá příliš dlouhý, proto vítá, když se na francouzské Riviéře má zúčastnit recepce, která se tam koná na její počest. Konečně může opět vystoupit na pevninu. Zatímco Jack se mezi přítomnými snoby upřímně nudí, Joan je obletovaná. Mezi hosty se náhle objeví mocný arabský vládce Omar Kalífa, který má v úmyslu sjednotit všechny kmeny na Nilu a postavit se do jejich čela. Osloví Joan s přáním, aby s ním odjela k Nilu a napsala tam jeho životopis, který chce vydat u příležitosti své korunovace. Joan sice nerada opouští Jacka, cestování na jachtě už má ale dost. Rozhodne se tedy Omara následovat… Posmutnělý Jack se chystá na cestu do Řecka, kam už bude cestovat bez své milované. Na břehu se setká s dávným známým z Kolumbie Ralphem. Ten mu představí arabského vůdce, který patří k těm, kteří nechtějí Omara jako vládce. Dozvídá se, že Omar zdaleka není tak skvělý a dobrý muž, za jakého se vydává. Naopak, právě ukradl klenot Nilu, pro Araby důležitý symbol, bez něhož odpírají svým vládcům poslušnost. Má také v úmyslu uspořádat vojenské tažení a silou si podrobit všechny, kteří to neudělají dobrovolně. Ralph tvrdí, že ani Joan není v jeho rukou bezpečná. To úplně postačí k tomu, aby Jack ve vteřině změnil plány. Se svými společníky nasedá na první letadlo do Afriky… Joan mezitím přijíždí do Omarova honosného paláce. Brzy je jí ale jasné, že se vlastně stala jeho zajatkyní. Omar žádá, aby co nejdříve napsala jeho oslavný životopis a nehodlá ji pustit dřív, než tak učiní. Protože je mnoho těch, kteří nechtějí žít pod Omarovou nadvládou, palác je častým terčem útoků. Joan využije zmatku, který vznikne,  při jednom z útoků, a pokusí se utéct. Plátěnou střechou se přitom propadne do místnosti, kde je zavřený nějaký muž – duchovní, muž čistého srdce – Al-Džokara. Právě on je oním ukradeným „klenotem Nilu“… Do Afriky mezitím dorazí i Jack, o němž Omar Joan tvrdil, že je mrtvý. O to větší je Joanina radost, když se s ním opět shledá. Je ale třeba utéct před rozzuřeným Omarem, který si nehodlá Joan jen tak nechat vzít. Přípravy na jeho korunovaci vrcholí a Joan, Jack a klenot prchají před pronásledovateli... (TV Prima)

Nancy

Stejně jako u jedničky se i zde jedná o klasický dobrodružný film, který nijak extra nezaujme, ale na všední den večer to stačí. ()

honajz

Druhé pokračování osudů hrdinů Honby za diamantem pokračuje pátráním po pokladu ukrytém někde v Africe. Oba manželé se již poněkud nudí, žádné dobrodružství na obzoru, každá den tráví na jachtě u pláže, ale pak se objeví tajuplný balíček a také pokus o atentát na ně. Konečně zase musejí vyrazit za dobrodružstvím, které bude pěkně nebezpečné. O polovinu horší než první film, minimálně v počtu vtipných scén a hlášek, také trvá docela dlouho, než se snímek rozjede. Přesto stále nadprůměr, který od poloviny už šlape, jak má. ()

MM11

Druhá "Honba" už kvalitou zásadně neoslnila a nechala ornou půdu pro ty, co tak rádi poukazují na nešvary pokračování. Je zajímavé, že první film vytahovali dva aspekty - Duchaplný scénář a hravá režie. Paradoxně tento sequel pohřbívají dvě věci - nestoudně vypatlaný děj a sterilní režie jakéhosi Lewise Teague. Nápad s "klenotem" mi tedy vtipný nepřišel ani za mák a v konfrontaci se Zemeckisovou příjemnou podívanou tahle nevýznamná epizoda neobstojí. ()

eraserhead666

Taková klasická dvojka, u níž je vidět, že není psaná z (náhlého a ničím nezatíženého) nápadu, ale tak nějak z rozhodnutí to zkusit popotáhnout ještě o kus dál. I proto to má trošku svázané ruce. Takže je to takové nabubřelejší ale nikam se to moc nehýbe. Obě hlavní postavy se nikam nevyvinuly. Douglas navíc jakoby trochu ubral a zlenivěl, De Vito je zde naprosto zbytečný a jaksi jen z povinnosti, jen stehna Kathleen Turner zůstávají stále stejně sexy. ()

Ištván87

Pro mě tohle bylo velikým zklamáním. Ale zavinil jsem si to sám. Přeci jsem věděl, že pokračování dobrodružných komedií mají značně klesající tendenci. ()

Gary

Po letech už ne tak zábavné,jako kdysi.Má to své klady i zápory,jako většina filmů.Danny DeVito od doby jedničky velice znatelně herecky dospěl a je o to legračnější.Ovšem hlavní myšlenka s diktátorem se mi moc nelíbí.Ovšem Douglasovi a Turnerové opět nelze nic namítat. ()

BoPo

Horšie ako prvý film, ale tak už to s pokračovaním býva. Zloduch bez charizmatu a navyše tak trochu nešika. Samozrejme ide o komédiu, ale všetko s mierou. Absencia rukopisu Zemeckisa je jednoducho poznať. Osviežením celého filmu je samotný Klenot. Svojou bezprostrednosťou dodáva tú správnu mieru nevážnosti. ()

Lacike

Jednotka je brakovo naivna a dvojka je totalne blazniva. Vo vysledku sa u mna, ale nic nezmenilo. Chemia ustrednej dvojky na mna stale nepôsobi a jedine, co som si uzil su akcne sceny. Hlavne scena so stihackou je fakt super. Snad len kvôli nej by som tento film odporucil aj ostatnym. Ale viac ako raz to za pozretie nestoji. 4/10. ()

JohnCZ

O nic horší, než jednička, ale ani o nic lepší. Potěší změna prostředí, davové scény, dynamika mezi ústředním triem a nějaká ta akce. Příběhově to ale i tentokrát pokulhává, tempo je snad ještě unylejší a kulisy místy působí hodně papundeklově. Ke konci jsem už u toho docela usínal. ()

corpsy

Pokračovanie kultového Zemeckisovho hitu, ktoré vymenilo tropický prales za vyprahlú púšť, sa nesie v rovnakom dynamickom tempe a ponúka minimálne rovnako svižnú a vtipnú zábavu ako jej slávny predchodca. ()

NinonL

Tentokrát průměr a trochu vařeno z vody. Úspěšná trojice Turner, Douglas, DeVitto se dalšího veleúspěchu dočká až za 4 roky. ()

havLord

1000x víc explozí nikdy nevynahradí slaboduchý příběh nenápaditě kopírující mustr vynikající jedničky. ()

blackrain

Drsný dobrodruh Michael Douglas a romatická spisovatelka Kathleen Turner se opět setkali. Jejich osud je zanese až do Afriky. Cestu jim zase skříží Danny DeVito, jako prohnaný zlodějíček a podvodníček. Další pokračování cesty za dobrodružstvím na sebe nenechá dlouho čekat. O bláznivé scény zde není nouze. Taková oddychová podívaná, když nechcete na nic myslet. Když se tahle partička za něčím žene, je to vždycky velmi příjemná a pohodová zábava. ()

Bat55

Zmena režiséra je zreteľne vidieť. Okrem skvelej ústrednej dvojky (Douglas+Turner) a jednej cool scény so stíhačkou tento sequel neponúka nič dobré, kvalita prudko klesla a to je fakt veľká škoda. /30%/ ()

rt12

Já ,,vymydlený mozek", jsem se docela bavila a ani bych neřekla, že to bylo horší. Oba filmy vyjdou na stejno. ()

Aleee89

Když minulý týden prý dávali Honbu za diamantem, nějak mi nedocvaklo, že se jedná o první díl a tento (pro mě podle názvu teda mnohem známější) je už dvojka. No škoda, nemůžu teď srovnávat. Tento film byl takový nenáročný, pohodový a dobrodružný. Douglas a spol. byli celkem sympatičtí, ale nejsou to role, kde by se mohli vytáhnout tak, že by se jednalo o nějaké excelentní výkony. Ale je to zase docela zábavný film, to jo... ()

ilemas

Vůbec to není horší než jednička, jak se tu píše, ale na stejné úrovni. Jedna z dobrých zábavných komedií, která i po letech nenudí. Líbí se mi to víc než Indy.Dá se na to koukat stále znovu, což o Indym nemohu říct. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022